Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vše o kytaře

Ladeni, stavba, taxonomie
Kytarove weby
Hra, tipy a triky
Casopisy
Noty a tabulatury
Uzitecne veci

Příbuzne kluby: Muzika naživo, Zpracovani zvuku pod linuxem

Takže: kytara hraje jak má a bez bordelu, tj. nová elektrika účel splnila. Poťáky jsou o poznání fortelnější, přepínač taky. Takže spokojenost.

Taky dorazila Pangea. Ale s tou si budu muset ještě hodně pohrát, než pochopím, jak na to. Zatím jsem náhodně stáhl nějaká IRka ze stránek AMT a to je všechno... not my cup of tea, asi. Jak říkám, v tom se budu muset ještě pohrabat. Ale hraje to (teda, nahrává to přes to) ;-)
Milda: To snad zjistím dneska večer, včera v jedenáct už jsem to jen tak pošolichal, abych nebudil ženu a dítě...

zwiad: Hele, nebýt toho WTF humbuckeru od Fendera (AFAIK tento), je to úplně v pohodě. On má navíc strašně titěrné ty drátky... až jeden upadne, budu nasranej, dohraju to na kobylu a ten HB vyměním za něco normálního ;-)

Jinak ten set je tenhle ve variantě 500k poťáků. Navíc je tam ještě "HS" modifikace, tj. ke kobylkovému singlu paralelně 470k odpor (aby tak na poťáku "potkal" jen ~250k), to mi po mailové dohodě udělal zadarmo. Jeden den večer jsem to objednal, za dva dny to poslal. Dávám 10/10.
arnost Snad zas nechci tak  moks
Antoine Boyer: Waltz for Angelo

https://www.youtube.com/watch?v=C4TuxI6KDF4

Je to hodne mlady kluk a velky talent Manouche (gipsy jazzu). Vsimnete si techniky leve ruky, typicke drzeni zapesti, prevaha down-strokes a hrani s dopadem.

Skladba je venovana Angelu Debarre, ikone gipsy jazzu:

https://www.youtube.com/watch?v=RnLl5NhwCPU

Antoine Boyer hraje i prsty (i klasiku) a dela docela slozite reharmonizace znamych pecek. Zde napr. Sound od Silence

https://www.youtube.com/watch?v=ZW6ahT12-P8

(treba v 1:26 zacina spletity dvojhlasy kontrapunk)
 
arnost Snad zas nechci tak  moks
Dobry vysledek. Imho je tam malo te drsnejsi pasaze. K osvezeni by mozna stacilo vybrat z ni par taktu a ty vclenit do te romanticke selanky dal. Klidne tak, ze by ta dsna pasaz byla pokazde kratsi (polovicni) a koncilo by to jednou dobou drsne pasaze (spis takovym uderem, nez jednou dobou)
zwiad Listening to radio  to feel sane
Tak to nedík, vzal jsi mi poslední odhodlání. Chtěl jsem si v rámci karanténních domácích prací vyměnit snímače na base, na pájení jsem taky vemeno, a představuju si to teď v nejčernějších barvách
a je ta změna na zvuku znát?
Áááááá plk
Tak jsem v Teleti měnil poťáky... ty originální mi přišly nic moc a hlavně push-pull tónová clona byla vyloženě gramlavá. A rozepínání humbuckeru stejně nepoužívám, byť se soudruzi z USA právem chlubí, že to v rozepnutém módu neztratí gain (taky to neznělo jako singl; protože taky není).

Jsa v pájení střevo objednal jsem z Rakouska (link dodám zítra, až budu u kompu) prewired set. Super kvalitka, butik jak vínko, bratru 75 éček. Mezi tím jsem si ještě vyžádal od Fendera schéma zapojení, abych neponechal nic náhodě. To schéma jsem si nakonec myslel, že chápu a i jsem identifikoval INRI slabé místo způsobující brum.

Dnes dorazil set, i odpájel/odšmikal jsem původní a jal se připravovat instalaci. Zmátl mě jeden kabel do země navíc přicházející zhruba od krku, tak jsem se jal ověřit svou teorii o zapojení krkového humbuckeru. Vede tam 5 žil, z toho jedna holá, to je jasná země - stínění krytu. Zbylé 4 tedy musejí být obě cívky. Dva byly na původním poťáku spojené, i musejí to být vnitřní body. Vzal jsem multimetr a proměřoval impedanci různých variant a furt to nevycházelo. I s tím, že jsem usoudil, že cívky nebudou stejné. Nakonec jsem mrštil přístroj do kouta co nespolehlivý a jak se to napájet dle selské logiky.

Po napájení, u nějž jsem se ani moc nevztekal, jsem zatajil dech a kytaru zapojil. Kobylkový singl hraje, jak má, napětím nedýchám, přepínám na krk... přátelé, tak slabý signál jste neviděli. Pláč, kontrola všech spojů, nic, víc pláče... nakonec jsem ze zoufalství zkusil poslední možnost - v originálním zapojení při sepnutém HB mi přišlo, že červený drát (jeden z vnějších, zapojil jsem ho na zem) "trčel" do prázdna. Jelikož to vůbec nedává smysl, myslel jsem si, že jsem něco přehlédl. Ale co kdyby ne. Tak jsem ho ucvakhul. A ono to hraje má.

WTF KURVA KIND OF MAGIC IS THIS????

(Sry za blogpost s nulovou informací, ale muselo to ven, jinak bych asi neusnul ;-))
 
pane Arnost je to hrozný červ, vždy mi to začne hrát samo od sebe v cloudu a nelze to dostat z hlavy!
tak jsem uzavřel tu blackmetalovo-atmosférickou instrumentálku, trochu jsem si pohrál se zvukem, přidal jsem intro, vyhodil celou jednu pasáž s nepovedeným klavírem; už se v tom nimrat nebudu, lepší zvuk doma bych nejspíš dosáhl jen při spoustě práce a na to jsem líný

https://soundcloud.com/milda-pokorny-564238140/do-neznama-into-the-unknownz toho trashe udělám asi normální písničku s textem (který nemám)
 
arnost Snad zas nechci tak  moks
Ne, je to nahravane do sterea ( skrizenym stereo mikrofonem). Ted mam jeste rozpracovany druhy zpusob, kde je zvuk jeste lepsi, ale jeste to nemam uplne nachozene.
jak dosáhneš toho zvuku? to je 12string?
 
arnost Snad zas nechci tak  moks
 
pěkné pěkné, mohl bych poprosit o verzi bez těch perkusí a tak? on pak ten zbytek písně je docela temný a je to mimo atmosféru :)
arnost Snad zas nechci tak  moks
Před lety jsem byl tak trochu u početí jednoho projektu. Kamarád připravil velké množství materiálů, které mělo sloužit zejména jako pomůcka pro výuku žáků na "liduškách". Zde je odkaz na jeho YT kanál https://www.youtube.com/channel/UCtYX-ljkrm2BwxCLQL6A58g (hodlat nelinkuji). Docela by mě zajímal váš názor. Odpovědět
 
na konci je tam G a F před tím posledním E
arnost Snad zas nechci tak  moks
Nevim jak to pujde. Vcera jsem asi pul hodiny chodil po rukou a dneska mne boli prsty na pravacce. Zatim jsem to jen uchem stahnul, v te druhe casti je to trochu harmonicky necitelny, tak jenom pro ujisteni:

Prvni cast akordy: |: e-e-D-e :|
Druha cast: C-D-e C-D-A-e C-D-e-E
danke schön
No, já mikrofonů dost nemám a vlastně jsem se rozhodoval, jestli koupit e906, nebo všechny mikrofony na světě v jedné krabici ;-)