Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vše o kytaře

Ladeni, stavba, taxonomie
Kytarove weby
Hra, tipy a triky
Casopisy
Noty a tabulatury
Uzitecne veci

Příbuzne kluby: Muzika naživo, Zpracovani zvuku pod linuxem

arnost snad nechci tak   moks
hodne kratkou loopou. v podstate freeznes jen posledni zvuk a protahnes do nekonecna. Ja chci pouzivat hlavne ten mod, ktery tohle protazeni drzi na slapnuti (tedy, slapnes a dokud nezvednes nohu, tak to drzi)

teoreticky to s looperem asi taky nacvicis, ale kdyz obcas kriticky zhodnocuji sve schopnosti slapnout ve spravny cas na spravny pedal ....
Počkej, já měl za to, že Freeze je de facto jen looper s hodně krátkou loopou? Někteří na to používají dokonce i jen delay, která má trails - prostě jen rychle zapneš a hned vypneš. A máš freeznuto.
arnost snad nechci tak   moks
Prave kvuli tomu freeznuti, co looper neumi.
Tak to máš skoro podobný jako já, co :-)
Jen u toho overdrivu, co se mění dle počasí, jsem už docela dlouho zakotvenej u té 808. Občas tam ale byl ten SoulFood, co teď slouží jako booster na playgroundu. Ale ťůpskrímr je ťůpskrímr :-)

Na co Freeze, když máš looper?
arnost snad nechci tak   moks
ja ve svem idealnim neexistujicim pedalboardu mam Spark + Hof + OCD + nejaky overdrive, ktery se meni dle pocasi

v tom skutecnem je ovsem jen GT6 + looper + switch na kombo plus tam ted asi v dohledne dobe prebude freezer
MXR Phase 95. Toho se mi nechce vzdát a vejde se všude...

Naopak jsem se chtěl konečně zbavit té obří ladičky, co se se mnou táhne už mnoho let, ale zjistil jsem, že všechny menší (kromě Polytune mini) mají tak nevhodně umístěné konektory, že vlastně ta velká mrcha nezabere o moc víc místa.
Pardon... jsem to pochopil tak, že máš jeden board na produkce a a ten druhý jsi zjednodušil :-)
arnost snad nechci tak   moks
od hipizacke klasiky k umirnene klasice. co je to oranzove mezi m5 a kompresorem?
Na fotce jsou samozřejmě oba :-)
Při produkci právě většinou moc věcí najednou nepoužívám, většinou jen zkreslení či reverb, ale to máš tuhle chorus, tamhle tremolo, onde delay... ta M5 zvládne všechno, co zatím potřebuju. A má tap tempo použitelné i na modulační efekty, což rozhodně plánuji využít.
Eh.. jak vypadal ten složitější pedalboard? :-)) To fakt všechno použiješ při produkci?
Tuhle jsem, tuším, zmiňoval, že jsem se rozhodl zjednodušit a hlavně zlehčit a zmenšit pedalboard. Tak už mám (pár týdnů) výsledek:Na původní pedalboard jsem naházel nějaké zbytky a mám ho teď na domácí cvičení, tj. je tam mimo jiné konečně napevno looper, což je super; doteď jsem byl často línej ho zapojovat, teď už mi nic nebrání cvičit s ním ;-)
Nový malý pedalboard je do zkušebny a na koncerty. Idea je víceméně ta, že nové zvuky a pazvuky si vždy napřed vymyslím a pokroutím doma na playgroundu, a pak to jen přenesu do produkčního prostředí díky té Line6 M5. Na volné místo uprostřed přijde výhledově nějaká analogová delay, ale zatím se bez ní obejdu (M5 má delaye docela slušné).
 
arnost snad nechci tak   moks
Asi ne, navic oni to jsou pravdepodobne dost skurility.
prodal bys něco?
arnost snad nechci tak   moks
Tak to nedokazu uplne posoudit. Ta videa, ktera publikuje jsou docela uzitecna, ale hodinu s ucitelem i pres skype to imho nesupluje. Za dva tisice jsou dneska i hodne dobre ucebnice s videumy.
arnost snad nechci tak   moks
Slusne muzeum. Ted jsem pri uklidu nasel asi 400 lp, tal to musim prohrabnout, co je tam za cennosti.
offtopic, včerejší lp burza
 
Svatý Pejtl sp❤a 
Jsem se asi blbě vyjádřil, ale z toho co jsem pochopil tak nejde o online konzultační kurz, ale prostě 6 (nebo 7?) videí plus asi 2 bonusy a uzavřené diskuzní fórum.
arnost snad nechci tak   moks
Tak pro uplne zacatecniky to imho neni uplne vhodny format, ale dovedu si predstavit, ze stredne pokrocily hrac by to mohl ocenit.
To je možné. Já si tyhle on-line kurzy úplně nedovedu představit - jak chceš on-line učit techniku? Vždyť spoustu věcí prostě na videu z nějaké notebookové webkamery nemůžeš vidět (úhel pravé ruky, umístění palce levé ruky apod.). Plus teda je asi 100x efektivnější chytit žákovu ruku a násilím ji srovnat, kam patří, než se to snažit vysvětlit ;-)
Stahl jsem si ten e-book zdarma a líbí se mi jeho přístup. Z věcí, které popisuje můžu nabrat inspiraci. Jako věčný a nedisciplinovaný začátečník jsem uvažoval, že by mi nějaké pravidelné vedení velmi prospělo.