Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vše o kytaře

Ladeni, stavba, taxonomie
Kytarove weby
Hra, tipy a triky
Casopisy
Noty a tabulatury
Uzitecne veci

Příbuzne kluby: Muzika naživo, Zpracovani zvuku pod linuxem

Njn. Ale jako sám cítím, že bych tu basu potřeboval, abych získal trochu jiný pohled. Teď ale pro změnu redukuji (ani ne tak co do počtu krabiček, ale co do hmotnosti a rozměrů ;-)) pedalboard, takže basa se zase trochu odkládá.
arnost snad nechci tak   moks
(mel jsem jeste pripravenou nejakou vetu v tomto smyslu, ale netusil jsem, ze to tak opravdu dopadlo %)
7. Kupte si Tele a vykašlete se na basu ;-)
arnost snad nechci tak   moks
Neni to tak davno, co nekteri z nas deklarovali prani opustit bezpecny a klidny pristav kytary a vydat se na rozbourene more basu. Strucneho pruvodce tohoto zamyslu publikoval Adam Neely

https://www.youtube.com/watch?v=kBIXDov8G80

Shrnme si zakladni rady ku konverzi:

1. Na basu hrajte prsty, nikoliv trsatkem
2. Pouzivejte uhozy s dopadem (tedy prst vzdy skonci na nasledujici strune)
3. Uhozovou rukou hrajte pouze jednim prstem (ukazovackem)
4. Ruka, ktera macka struny, necht nepouziva malicek, nebo jen vyjimecne (Nelly dokonce doporucuje pro nacvik svazat prostrednicek, prtenicek a malicek gafou)
5. Poslouchejte kopak
6. Vytahnete si stredy, to odlisi basu od kopaku.

 
arnost snad nechci tak   moks
To jsem vam chtel rict.

Tenhle kanal: https://www.youtube.com/channel/UCzlMsy46uESj-SKro7oFYJw
Je plny transkribci od Francoi Leduca.

Tohle jsem si oblibil: https://www.youtube.com/watch?v=nv9HWRuBe2I

nad Cry Me A River v podani Tony Mottoly https://www.youtube.com/watch?v=aZ3V9_UqRK8 se jen podivuju, jak je to slozity.
 
Tak to ale nevypadá tak zle. Jinak struny jsou na tom nylonové IMHO všechny, rozhodně u basového E je vidět nylonové jádro. Co se drnčení týče, tak jak již byl psal kolega arnost, jde podložit kobylková kost plast, případně, pokud to skutečně dělají jen dva pražce, lehce je přebrousit. Jelikož nějakou valnou hodnotu to nemá, nebál bych se ty pražce zkusit zbrousit i sám... jemným smirkem.
arnost snad nechci tak   moks
To nevypada jako radova Cremona. Nevybavuje se mi nic z podobnou barvu predni desky, ani rozetou.Sundej z toho struny a zkus vic prozkoumat vnitrek. (orech vypada plastove, wtz)
DadB jsem zralý na šrotovné 
arnost snad nechci tak   moks
asi to nema moc cenu, jinou, nez nostalgickou jak jiz byl pravil JB. Kobylkova kost jde podlozit, cimz by se to drceni odstranilo. imho to bude nejaka Cremona Luby. Kdyz tak dodej fotku. Obcas stoji zato trochu zinspektovat vnitrek zrcatkem, nebo koukaci hadickou.
Nejspíš ne.
Jinak junior objevil u dědy moji první španělku. Nějaká zmenšená překližková Cremona, co leta ležela bez strun na skříni na sluníčku. Výsledkem je opravdu heavy relic úprava, ale co by člověk neudělal pro dítě, že. Takže jsem do ní těch asi 160 za nové struny + 63 za polotovar kobylkového pražce (který jsem pak vzal ze své mizerné španěly nedávno získané jako dárek od Muzikeru za nákup Telete s tím, že si z té kosti od Thomanna v klidu vybrousím nový do ní... ne, že bych si myslel, že jí to pomůže, ale bylo to prostě rychlejší řešení ;-)) investoval. Ale jiný než emocionální smysl to samozřejmě nemá, to si nenalhávejme.
DadB jsem zralý na šrotovné 
Dík. Ten krk je na hraně u E zvlněný jak dálnice u Ostravy. Asi jak to někde stálo opřené v koutě. Na pátém a jedenáctém pražci to drnčí. Všude jinde OK. Kupodivu hrana u e1 je překvapivě rovná. Takže...? Jako 190 Kč za nové struny mě nepoloží, ale má to smysl?
arnost snad nechci tak   moks
primarne je potreba zkontrolovat krk, jestli se vubec nove struny vyplati. nemel by byt ani moc do luku, ani moc prohnuty. Stejne tak dohmat by mel byt v mezich slusnosti. Se staryma strunama se jeste da vyzkouset, jestli nejaky prazec nedrnci.
arnost snad nechci tak   moks
photodocumentation necessary
DadB jsem zralý na šrotovné 
Dotaz
Zachránil jsem z pozůstalosti jednu španělku. Podle míry zaprášení obalu a přítomnosti foukací ladičky v kapse odhaduji stáří minimálně na 20-30 let. Štítek výrobce to nemá, jen zevnitř je tužkou napsané číslo 13 nebo písmeno B (nepoznám).
a) má smysl dál zachraňovat? ANO/NE
b) pokud ano, jaké struny? Teď tam jsou 3 nylon + 3 ocel, jako naladit se to i podařilo (hraje hodně potichu), ale struny půjdou samože pryč. Ale nevím co vybrat: https://www.muziker.cz/struny-pro-kytary?warehouses%5B%5D=7&brands%5B%5D=d-addario&param_ids.225%5B%5D=6x%20Nylon&per=36&page=1&sort_by=price%20asc

Dík
 
arnost snad nechci tak   moks
Davids s Neelym zkousi true temperament

https://youtu.be/-penQWPHJzI

Coz je trochu strasidelne vypadajici metoda kompenzace prazcu — nikoliv ovsem do prirozeneho ladeni, ale spis odstraneni ruznych faktoru jako ruzna tlouska strun.

http://www.truetemperament.com/

Porovnaji vedle sebe kytaru s a bez true temperamentu a je divak si u toho uvedomi, co je ochoten bezne kytare odpustit.

 
nějaké sbory, do novinky ČAD
 
Co nahráváš?
Sono studio report
 
Ne, to není :-)
HERODES Nikdy jsem tady debil. 
Není to jen stoletý prach?