Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vše o kytaře

Ladeni, stavba, taxonomie
Kytarove weby
Hra, tipy a triky
Casopisy
Noty a tabulatury
Uzitecne veci

Příbuzne kluby: Muzika naživo, Zpracovani zvuku pod linuxem

oklahoman 42 
Možná divnej dotaz, ale: Mám kytaru Crafter a měl jsem k ní super pouzdro s logem, kupováno na Kytary.cz před 10+ lety. Už v sortimentu není. Obal se rozpadl časem, potřebuju nový. Jediný Eshop, co jsem našel, je https://musicmax.eu/p14091en/ V Česku mají spoustu podobných obalů, ale s jiným logem... nemáte někdo tip, kde googlit? Všemožné obchody a eshopy tu teď proklikávám a nic... do Kytar.cz jsem psal, jestli jim nějaký nezbyl, dostal jsem ho v setu ke kytaře, třeba že si jako někdo vzal kytaru bez obalu... ale prý nic...
 
Álois Jakožto nepřihlášený uživatel nemáte pří  stup k seznamu oblíbených klubů
Svůj první snímač jsem si na zmagnetizovaný kus starého pilníku vlepený mezi dva kartóny namotal sám...
the_majkl  
(Já přes mikrofonní vstup magnetofonu z Maďarska nebo jiného východního Německa. Ten zvuk se nebezpečně blížil Orlíku.)
 
Ještě bych mohl zmínit, že v televizi i babiččině gramorádiu Opera byl zesilovač elektronkový a tak jsem hrál nevědomky na nejkvalitnější aparát v mé hudební historii. Obešlo se to bez následků a zákazů, ale nový Hendrix nepovstal. Asi v patnácti jsem usoudil (když jsem nevěděl jak dál), že je to prostým nedostatkem talentu, a nebyl kdo by našeptal slovo pentatonika. Talentu by to nedodalo, ale zručnosti v řemesle zřejmě ano.
arnost snad nechci tak   moks
Otec byl hifista, takze mne nic nebranilo vrazit kytaru do jeho zesilovace. Dokonce slo dosahnout ruznych stupnu zkresleni zapojovanim do ruznych vstupu. Touto operaci ziskal otcuv vyrobek trvalou schopnost overdrive, coz otec nelibe nesl a dalsi pokusy na domaci elektronice mi zakazal. Tak svet prichazi o Hendrixe.
Já kdysi kvalitního vintage fuzzu dosahoval zapojením Jolany přímo do vstupu 16bitového Sound Blasteru :-)
Jak sleduji videa o opravách kytar, vzpomněl jsem si na svůj první snímač, který jsem připevnil na akustickou kytaru a zapojil (pokud mě paměť nešálí) do DIN (?) pětikolíku na televizi. Myslím, že jsem docílil i žádaného přebuzeného zvuku. Snímač byl v bílé krabičce, dal se nějak štelovat šroubovákem a nevím jistě, jestli jsem za něj dal 70 Kčs.
 
Ale to je úžasné! Porozumět tomu, že mé dosavadní poznání nedosahuje ani úrovně mateřské školy. Nedostal jsem se ani přes Taylorovu větu.
Ze začátku mi to připomnělo dávný koncert Dagmar Andrtové-Voňkové.
arnost snad nechci tak   moks
arnost snad nechci tak   moks
Tady je neco malo teorie a praxe ke kompenzacim: http://byersguitars.com/intonation/
arnost snad nechci tak   moks
https://youtu.be/d2g_IIwBZnY

Tommy Emmanuel caruje s krabickama (hlavne echo). Je na tom videt jeho bubenicka kariera. Kytara, na kterou hraje je tak strasne odrana, ze to skoro vypada, ze ji pomohl smirglem.
 
arnost snad nechci tak   moks
Jeden cas byla kompenzace na orechu docela oblibena, ale pak to nejak vymizelo. Vetsinou se kompenzuje jen na kobylce. Tech faktoru je tam vice, rozhodne pokud ma kytara uz kompenzace na kobylce, mela by se prizpusobit i ta, zavisi to na menzure i tlousce strun a funguje to jen s normalnim ladenim.
the_majkl  
(Nemáme, ale čekal bych, že parametr bude i délka strun. Nebo ta je u klasické kytary konstantní?)
S distanční kompenzací už máte někdo zkušenost? http://www.bachmusik.com/sos-distancni-kompenzace-elkytara_p2781
 
já teď ladil kytaru se sadu na sedmistrunku a taky jsem musel tlusté Háčko nechat trochu níž, jinak to znělo podivně
 
arnost snad nechci tak   moks
h i e se vetsinou temperuji o kousek nize, nez pravi ladicka, vlastne nechapu, proc tohle nepise na pate strane kazde ucebnice.
Reakce na | Vlákno  
jdk bezprizorní dýchač čerstvého vzduchu 
Je mi jasné, že staří arnoharcovníci to znají, ale konečně jsem objevil rozřešení mé celoživotní záhady nenaladitelnosti H struny (a podle komentářů nejen mé).

https://www.youtube.com/watch?v=Daw93bRHe4Y
 
Jj, včera večer, když jsem chtěl jít už spát, najednou koukám, Rick Beato je live, tak jsem udělal tu chybu a klikl, copak asi sděluje světu :-(((

Zrovna ve středu jsme si pouštěli Rush ve zkušebně... nevěděl jsem, že už pouštím nebožtíka...
RIP Neil Peart :(