Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vše o kytaře

Ladeni, stavba, taxonomie
Kytarove weby
Hra, tipy a triky
Casopisy
Noty a tabulatury
Uzitecne veci

Příbuzne kluby: Muzika naživo, Zpracovani zvuku pod linuxem

arnost Snad zas nechci tak  moks
ok, poptam se a uvidime, kdyz tak znam dost mist, kde se dokazi vybit i divosi.
Bylo by to skvělé, jen je třeba vzít do úvahy, že většinou jsou to divosi a moje schopnosti krocení jsou často nedostatečné. Navíc udrží pozornost tak 30 vteřin, pokud je něco opravdu nechytí.
Bereme i vraky na opravárenské experimenty ;)
arnost Snad zas nechci tak  moks
(zkusim se doma zeptat, jestli bych Vam pripadne nemohl zajistit pro decka i nejaky drobny pruvodcovsky vyklad o Praze)
:-) Hele, srsly, pokud je to pro dobrou věc, tak bych třeba taky ještě něco někde vyškrábl...
Tomu se asi nedá odolat. Příští týden už nebude, doufám, tak hektický. Mohl bych vzít pár děcek na stověžatý výlet.

Teď mi manželka načetla kalendář a spíš tedy až týden další.
arnost Snad zas nechci tak  moks
Pokud uzijete i dvanactku pseudoovation s mirne (opravdu mirne) tuzsim dohmatem, pak bych pro Vas mel duvod, proc se do hlavniho mesta vypravit.
V naší hudebně využiju každou kytaru. Žel nemám teď spády do hlavního města.
arnost Snad zas nechci tak  moks
ticha vlakovka urcena pro introvertni hrace
Álois Jakožto nepřihlášený uživatel nemáte pří  stup k seznamu oblíbených klubů
...tzv „vlakovka“
Potřebuji doma trochu uklidit - nechcete někdo mizernou překližkovou klasiku? Je to cca. tahle (dostal jsem ji jako přívěšek k Teleti, tak nevím přesně). Ale futrál k ní tehdy nebyl, takže ho nemám. Prodávám, jak jsem koupil, tj. zadarmo (= za odvoz). Za víc ostatně nestojí, ale je mi líto ji spálit. Struny jsou rezavé, ale zase má sedlo z kosti (protože to plastové jsem použil při resuscitaci svojí stoleté 3/4 Kremony pro dítě, které na ni stejně nehraje).
Vlastně nevím, k čemu by vám komu byla... možná na čundr dobrý?
 
cestujicivnoci  
Dotaz. Jsme obvykle tři kytary a tři hlasy. Kdybych chtěl hrát přes aparaturu, představuju si, že bych potřeboval mix pro 6 vstupů - 3 kytary, 3 mikrofony. Dále pak tři odposlechy a výstup ven do beden. Do těch odposlechů se každému předpokládám mixuje úplně všechno pro něj na míru, tj. nejen to, co hraje sám. Je to tak? Doporučíte mix, který by to vykryl?
 
Arnošt: Tele se občas střídá s Powercasterem, ale hlavně na něj nahrávám. Zjistil jsem, že naživo je na highgain holt mnohem praktičtější u kobyly humbucker. HOF dělá jen velmi decentní péro, to se hodí všude, kde není highgain. OCD zní dobře se vším, nejlíp možná s Teletem.

Valinor: Počítač je naživo nepraktický extrémně. Navíc počítačů mám po krk v práci.
roztomile, lec archaicke, zijeme v digitalnim veku, pedalboardy nahradi pocitace
arnost Snad zas nechci tak  moks
A co dela tele?

Hezke je to. Nehraje to OCD lepe s LP? A k cemu je v postpunku Hof?
Jak se tuhle pan Arnošt strachoval, co bude s panem Egnaterem, když jsem si konečně pořídil malého pana Randálla, tak jsem to vyřešil šalamounsky - působím přeci toho času ve dvou kapelách! Tak proč hrát v obou se stejným zesilovačem. Nebo pedalboardem. Kytary jsem ostatně používal různé už dávno...Vlevo: Egnater Tweaker 15 a příslušný 1x12" box, mode Brit (čti: "marshall"), High Gain (no... prostě zkreslený... asi tak na úrovni 800) + malý pedalboard. Před vstupem je ladička, OD808 a kvákadlo, ve smyčce phaser, delay a SoulFood sloužící jako solo boost. Hraji na to klasický hard rock s Les Paulem.

Vpravo: Randall RM20 s modulem Salvation Audio Loneclean II, 1x12" box Headway t.č. s A-Typem + větší pedalboard. Tady je všechno před vstupem, aparát je čistý. Na fotce chybí expression pedál, protože jsem na něj zapomněl ;-). Hraji na to ... něco jako postpunk s Powercasterem.

(Vlastně k tomu došlo shodou okolností - nějakým komunikačním lapsem se stalo, že jsem musel odehrát koncert během dovolené na vodě a kvůli dalším souběhům jsem musel nechat u kolegy celý vercajk s dost dlouhým předstihem, aby mi ho tam dovezl (na lodi to nepovezu, že jo). Jenže jsem zároveň mezi tím potřeboval hrát s druhou kapelou. Tak vznikla varianta "levá" vlastně jako nouzovka, načež jsem zjistil, že v kapele s klávesami stejně nic víc nepotřebuju.)
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Hele, půlroční syn si oblíbil tamburínku, tak makej.
budu muset vic cvicit, konkurence nespi
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Dosáhne, ale není to ono. Učitelka je klasická španělka, takže se stejně začína tejráním struny po struně.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Tak vybrnkává, navíc před kamarády ze školy, bez stresu, jednoduché brnkačky. Má kytaru v stojanu v obýváku, se stojanem a podnožkou, sama na to chodí hrát, musel teda zakoupit stejný set s minikytárkou od Thomanna za €30 pro mladší tříletou dceru, protože se jí to moc líbí, tak jen ladím a ladím.

Jinak ta Kantare má krásný zvuk, doporučuji.