Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Aktualizace záhlaví: 26.6. 2020 - časopisy

Nebojte se zeptat na cokoliv ke křížkové výšivce, pamatujte, žádný učený z nebe nespadl a každá z nás někdy začínala a přemýšlela, jak správně začínat nebo ukončovat, jak nejvhodněji vyšívat, jak dělat speciální stehy nebo třeba jak používat rám či vyšívací kruh.

Hotové i rozvyšívané práce jsou v Galerii. O předlohách se dozvíte víc v klubu Předlohy, hovory o čemkoliv najdete v Kecárně. V Bazaru můžete zkusit prodat či vyměnit cokoliv, co vám doma opuštěně leží. Pro charitu je určený Křížek dětem. Povídání o vyšívání je v klubu Poradna. Vyšíváte náročné obrazy typu HAED, Mystic Stitch apod.? Pokud ano, pak nezapomeňte navštívit Klub HAED. Vianoční/vánoční kolotoč pro ty, které chtějí udělat někomu radost vyšívačským dárkem a chtějí taky nějaký takový dáreček najít pod stromečkem.

Některé stehy:
přehled1, přehled2, francouzský uzlík (video, potřebujete Quick Time), ještě jedno video na fr. uzlík a jeden animovaný přehled různých stehů.

Začínání bez uzlíku:
blážina smyčka (slovní popis) blazina-smycka      a Jeannin camfrňouch (slovní popis) jeanny-zacatek     jehly jehly

Převodníky barev: konverze mulinek, kalkulátor, různé odkazy na konverzní tabulky

Názvy barev (DMC): Oficiální DMC - pdf soubor, Cyber Stitchers Cross, Find Stitch, Slovníček barev - univerzální

Zajímavé odkazy: Vyberte si ideální podklad, Druhy látek, Příprava návleků a klíče

Vybrané internetové obchody: Svět vyšívání (původně Ládví), NB vyšívání, Jorik, Vyshivka    zahraniční - ABC, Sew and So, 1-2-3 Stitch, Holandsko? - možno objednat přes Zdendus   výměnný obchod


Dovoz ze zahraničí (ne EU): limit od 1.4.2011 bez DPH a cla je 22 EUR ; do 150 EUR se platí 20 % DPH , clo se neplatí ; nad 150 EUR se platí 20 % DPH + 1-10% clo
Postup na celnici (pošta 120 Praha): zkušenost Kvetulinina manžela z dubna 2011


MAPA VYŠÍVAČEK I nebo MAPA VYŠÍVAČEK II

Přehled časopisů (Opravy a aktualizace prosím do mého vzkazníku. junona)
 Časopisy  Poslední číslo   Následující vyjde   Cena (Kč)   Web
 Dekor 3/2020 14.7. 2020 65  Dekor
 Kreativ (původní název: Praktická žena) 4/2020 14.8. 2020 129  Kreativ
 Malování jehlou 4/2020 20.8. 2020 69  Malování jehlou
 Ona ví 4/2020 19.8. 2020 59  Ona ví
 Rozárka 2/2020 2.7. 2020 59  Rozárka
 Výšivka 59 listopad 2020 59  Výšivka

Stránky časopisu RICO a ZDE si může prohlédnout jednotlivé časopisy.

Časopis Susanna a jiné italské časopisy zabývající se nejen vyšíváním, ale i jinými ručními pracemi lze objednat v ČR zde.
Paní Havlová má nyní nejen e-shop, ale i kamenný obchod v Praze u metra v Ládví.

Alba okouních vyšívaček - pokud chcete přidat vlastní album, kontaktujte matsek.
Archiv klubu HAED , Klub vyšívání


Kvetulina křížek sem, křížek tam ...  Tady je Květulinino...
Postup na celnici (pošta 120 Praha)
"Kuchařka" dle mého manžela, který minulý týden absolvoval převzetí balíčku:

Domů mi došlo Oznámení o příchodu zásilky ze zahraničí. Současně s tím plná moc, kterou bych mohl zplnomocnit Českou poštu k vyřízení všech záležitostí, jenže zaprvé netuším, jak dlouho by to trvalo a zadruhé to, pokud se nepletu, stojí asi 180 Kč (???) a v plné moci se o tom cudně mlčí.

Protože pracuji v Praze a Vyclívací pošta 120 na Plzeňské 139 je kousíček od mé trasy Pohoda - Práce, rozhodl jsem se vyřídit vše osobně.

Kuchařka:

Je nutné vysupět do III.patra (méně zdatní nepohrdnou výtahem).
U jednoho okénka (od schodů tuším doprava) vyzvednout originály dokladů
Otočka vzad, pak za roh doprava a v čekárně vyčkat, až se rozsvítí zelený nápis, že u jednoho z celníků za dveřmi je volno.
Vejít dovnitř a celníkovi poskytnout veškeré doklady o tom, co a za kolik je v zásilce. Nestačí tedy pouze výpis z PayPalu, pokud v něm není přesný popis a cena. Chtějí fakturu, postačí třeba vytištěný email s popisem položek - viz výše. Zajímá je i cena dopravy.
Celník/celnice nám poskytne složenku k zaplacení. Já platil (dle papíru, který mi poskytli.
CLO: 0,-
SPD: 0,-
DPH: 334,-
UER: 0,-
Nyní máte demokratickou možnost volby: zajít zaplatit do přízemí na "běžnou" poštu (doporučuji) nebo zpět tam, kde nám dali originály dokumentů, jen o 2 okénka doprava. Myslel jsem si, jak jsem na to vyzrál, ale čekal jsem tam díky nějakému Anglánovi, který se u pokladny rozčiloval, asi 15 minut.
Poté co zaplatíme, potvrzení dostaneme a rozzuříme se, že musíme vypláznou 22 Kč za složenku (bože, vždy't jsme vzdušnou čarou 15 metrů od nory celníků !!!) a 96,- manipulační poplatek (označený jako Služby celní deklarace - odbavení SD) se vrátíme zpět k celníkům, kam už můžeme bez čekání na green light (prostě vrazíme do dveří a počkáme, až ten "náš" celník, který nás předtím odbavoval, bude mít čas. Dáme mu potvrzení, že nás zkásli, on nám odměnou dá další papíry.
Vracíme se přesně tam, kde jsme byli v bodě 6 - k okénku pokladny ve stejném patře za rohem. Vystojíme frontu, předložíme papíry a jiné dostaneme.
otočíme se o 180 stupňů a dvakrát (nejen pošťák zvoní vždycky dvakrát) zazvoníme, přijde člověk, kterého jsme dnes ještě neviděli, vrazíme mu papíry od okénka za zády a záhy obdržíme náš balík
Štastni se jdeme najíst / opít / zhulit / zasvítit si / - nehodící se škrtněte


Shrnutí:
Zboží stálo: $71,37
Doprava: $25,18
CELKEM: $96,55
------------------
DPH: 334 Kč
Složenka: 22 Kč
Manipulační poplatek: 96 Kč
CELKEM: 452 KčJeště podotýkám, že jsem tam byl v pátek dopoledne cca v deset hodin. Na poště bylo neuvěřitelně prázdno, jen pár lidí, takže jsem vše zvládnul za cca 45 minut.

Přeji vám hodně štěstí, pokud vás tato patálie také potká a budete muset absolvovat podobnou radost :-)