Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Aktualizace záhlaví: 26.6. 2020 - časopisy

Nebojte se zeptat na cokoliv ke křížkové výšivce, pamatujte, žádný učený z nebe nespadl a každá z nás někdy začínala a přemýšlela, jak správně začínat nebo ukončovat, jak nejvhodněji vyšívat, jak dělat speciální stehy nebo třeba jak používat rám či vyšívací kruh.

Hotové i rozvyšívané práce jsou v Galerii. O předlohách se dozvíte víc v klubu Předlohy, hovory o čemkoliv najdete v Kecárně. V Bazaru můžete zkusit prodat či vyměnit cokoliv, co vám doma opuštěně leží. Pro charitu je určený Křížek dětem. Povídání o vyšívání je v klubu Poradna. Vyšíváte náročné obrazy typu HAED, Mystic Stitch apod.? Pokud ano, pak nezapomeňte navštívit Klub HAED. Vianoční/vánoční kolotoč pro ty, které chtějí udělat někomu radost vyšívačským dárkem a chtějí taky nějaký takový dáreček najít pod stromečkem.

Některé stehy:
přehled1, přehled2, francouzský uzlík (video, potřebujete Quick Time), ještě jedno video na fr. uzlík a jeden animovaný přehled různých stehů.

Začínání bez uzlíku:
blážina smyčka (slovní popis) blazina-smycka      a Jeannin camfrňouch (slovní popis) jeanny-zacatek     jehly jehly

Převodníky barev: konverze mulinek, kalkulátor, různé odkazy na konverzní tabulky

Názvy barev (DMC): Oficiální DMC - pdf soubor, Cyber Stitchers Cross, Find Stitch, Slovníček barev - univerzální

Zajímavé odkazy: Vyberte si ideální podklad, Druhy látek, Příprava návleků a klíče

Vybrané internetové obchody: Svět vyšívání (původně Ládví), NB vyšívání, Jorik, Vyshivka    zahraniční - ABC, Sew and So, 1-2-3 Stitch, Holandsko? - možno objednat přes Zdendus   výměnný obchod


Dovoz ze zahraničí (ne EU): limit od 1.4.2011 bez DPH a cla je 22 EUR ; do 150 EUR se platí 20 % DPH , clo se neplatí ; nad 150 EUR se platí 20 % DPH + 1-10% clo
Postup na celnici (pošta 120 Praha): zkušenost Kvetulinina manžela z dubna 2011


MAPA VYŠÍVAČEK I nebo MAPA VYŠÍVAČEK II

Přehled časopisů (Opravy a aktualizace prosím do mého vzkazníku. junona)
 Časopisy  Poslední číslo   Následující vyjde   Cena (Kč)   Web
 Dekor 3/2020 14.7. 2020 65  Dekor
 Kreativ (původní název: Praktická žena) 4/2020 14.8. 2020 129  Kreativ
 Malování jehlou 4/2020 20.8. 2020 69  Malování jehlou
 Ona ví 4/2020 19.8. 2020 59  Ona ví
 Rozárka 2/2020 2.7. 2020 59  Rozárka
 Výšivka 59 listopad 2020 59  Výšivka

Stránky časopisu RICO a ZDE si může prohlédnout jednotlivé časopisy.

Časopis Susanna a jiné italské časopisy zabývající se nejen vyšíváním, ale i jinými ručními pracemi lze objednat v ČR zde.
Paní Havlová má nyní nejen e-shop, ale i kamenný obchod v Praze u metra v Ládví.

Alba okouních vyšívaček - pokud chcete přidat vlastní album, kontaktujte matsek.
Archiv klubu HAED , Klub vyšívání


Vida, vida, holky pomohly. :-) Poznamenám to zlobivé s i do návodu pro další novicky Zoneramy.
slovaj mít tak víc času   moje práce
sláva díky za rady a tipy povedlo se bez toho písmenka s to šlo,, snad se vám podaří navštívit moje nové stránky, než je dodělám, nafotím co mám doma, vyšito z dřívějška,, a popíšu..
tak to to nejde ,dala jsem ho tam nazpátek a prohlížeč mě to otevřel,to křeslo je nádherné
zkus bez toho s ,koukla jsem se k sobě a já ho tam nemám
slovaj mít tak víc času  
nepomůže
Zkus smaznout to s v https.
slovaj mít tak víc času  
a vkládám tam tohle https://www.zonerama.com/slovaj
slovaj mít tak víc času  
KDYŽ CHCI VLOŽIT ODKAZ TAK MI TO HLÁSÍ TOHLE Odkaz na vaší homepage je poněkud dlouhý, nebo obsahuje špatné znaky. Může mít maximálně 255 znaků, na začátku musí být uvedeno jméno protokolu (http, ftp, gopher) a obsahovat smí jen alfanumerické znaky, tečku, podtržítko, lomítko, tildu, procentítko, rovnítko, ampersand a otazník.
slovaj mít tak víc času  
děkuji pokusím se podle návodu vytvořit,,
Takže se mi podařilo častečně zaktualizovat Návod pro Zoneramu, ale zjistila jsem, že to od roku 2012 totálně překopali, tak je zaktualizovaný jenom začátek akutně pro Tebe. Máš tam napsáno s ilustračními obrázky, kde zjistit Tvou webovou adresu na Zoneramě, aby sis ten odkaz mohla dát sem do Okouna. :-) Slibuji, že zbytek návodu dodělám do konce února, trochu se mi to tu kříží s aktualizacemi do mapy vyšívaček, takže to musím rozložit, aby jedno pro druhé nestálo. ;-)

Ještě odkaz jsem zapomněla, je stejný jako v mém předchozím příspěvku: http://hadost.euweb.cz/navod_zonerama.pdf

Napsala jsem kdysi návod na Zoneramu (v roce 2012), je tady http://hadost.euweb.cz/navod_zonerama.pdf , ale zjistila jsem, že je už poněkud zastaralý, tak vydrž, zaktualizuji ho a pak se dozvíš vše, co k tomu je třeba udělat. :-)
slovaj mít tak víc času  
pěkný den, vytvořila jsem si album na zonerama a nevím jakým stylem , zpusobem nebo co zkopírovat, abych to mohla na okouna přidát,, všimla jsem si že máš taky zoneramu , děkuji za rady
A Ty mně + - 150kč :-)
JJ, je to pořád ten stejný. No, ušetřila si mi práci :-)
Aha,:-) já vím,že už jsem se jednou ptala,ale já myslela,ža tohle nějaké nové číslo.Dnes jsem listovala posledním číslem Dekoru co vyšlo a byla tam na to upoutávka.Díky moc,to fotit nemusíš,pokud je to ten starý,tak ten jsem viděla ve Škrdlech.
Mám ho doma, zkusím ti pár stránek nafotit pro představu, pro mě je tenhle speciál celkem zklamáním (mimochodem, už si se ptala 14. 8. 2015 ;-) )
DEKOR-speciál
Holky máte někdo koupený Dekor-speciál-Křížkové vyšívání na každý den?Většinou na vyšívání nešetřím a šetřit nechci,ale stojí 99Kč(to se mi zdá docela dost)+poštovné,tak jestli to stojí a to.Děkuji za info.