Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Aktualizace záhlaví: 26.6. 2020 - časopisy

Nebojte se zeptat na cokoliv ke křížkové výšivce, pamatujte, žádný učený z nebe nespadl a každá z nás někdy začínala a přemýšlela, jak správně začínat nebo ukončovat, jak nejvhodněji vyšívat, jak dělat speciální stehy nebo třeba jak používat rám či vyšívací kruh.

Hotové i rozvyšívané práce jsou v Galerii. O předlohách se dozvíte víc v klubu Předlohy, hovory o čemkoliv najdete v Kecárně. V Bazaru můžete zkusit prodat či vyměnit cokoliv, co vám doma opuštěně leží. Pro charitu je určený Křížek dětem. Povídání o vyšívání je v klubu Poradna. Vyšíváte náročné obrazy typu HAED, Mystic Stitch apod.? Pokud ano, pak nezapomeňte navštívit Klub HAED. Vianoční/vánoční kolotoč pro ty, které chtějí udělat někomu radost vyšívačským dárkem a chtějí taky nějaký takový dáreček najít pod stromečkem.

Některé stehy:
přehled1, přehled2, francouzský uzlík (video, potřebujete Quick Time), ještě jedno video na fr. uzlík a jeden animovaný přehled různých stehů.

Začínání bez uzlíku:
blážina smyčka (slovní popis) blazina-smycka      a Jeannin camfrňouch (slovní popis) jeanny-zacatek     jehly jehly

Převodníky barev: konverze mulinek, kalkulátor, různé odkazy na konverzní tabulky

Názvy barev (DMC): Oficiální DMC - pdf soubor, Cyber Stitchers Cross, Find Stitch, Slovníček barev - univerzální

Zajímavé odkazy: Vyberte si ideální podklad, Druhy látek, Příprava návleků a klíče

Vybrané internetové obchody: Svět vyšívání (původně Ládví), NB vyšívání, Jorik, Vyshivka    zahraniční - ABC, Sew and So, 1-2-3 Stitch, Holandsko? - možno objednat přes Zdendus   výměnný obchod


Dovoz ze zahraničí (ne EU): limit od 1.4.2011 bez DPH a cla je 22 EUR ; do 150 EUR se platí 20 % DPH , clo se neplatí ; nad 150 EUR se platí 20 % DPH + 1-10% clo
Postup na celnici (pošta 120 Praha): zkušenost Kvetulinina manžela z dubna 2011


MAPA VYŠÍVAČEK I nebo MAPA VYŠÍVAČEK II

Přehled časopisů (Opravy a aktualizace prosím do mého vzkazníku. junona)
 Časopisy  Poslední číslo   Následující vyjde   Cena (Kč)   Web
 Dekor 3/2020 14.7. 2020 65  Dekor
 Kreativ (původní název: Praktická žena) 4/2020 14.8. 2020 129  Kreativ
 Malování jehlou 4/2020 20.8. 2020 69  Malování jehlou
 Ona ví 4/2020 19.8. 2020 59  Ona ví
 Rozárka 2/2020 2.7. 2020 59  Rozárka
 Výšivka 59 listopad 2020 59  Výšivka

Stránky časopisu RICO a ZDE si může prohlédnout jednotlivé časopisy.

Časopis Susanna a jiné italské časopisy zabývající se nejen vyšíváním, ale i jinými ručními pracemi lze objednat v ČR zde.
Paní Havlová má nyní nejen e-shop, ale i kamenný obchod v Praze u metra v Ládví.

Alba okouních vyšívaček - pokud chcete přidat vlastní album, kontaktujte matsek.
Archiv klubu HAED , Klub vyšívání


No vidíš , to je zrovna jedna z těch , které nebudu dodělávat :-) Na obrázku na sadě jsou barvy hnědé , ve výšivce všechny hnědé do zelena .
Vyšívala jsem od nich jednu ze Španělek a jsem s ní naprosto spokojená, barvy vypadají podle mě na výšivce lépe než na předloze. Co se týče materiálu - kvalitní Aida a Anchor bavlnky. Celkově jim nemám co vytknout.
Nevyšívala, ale viděla jsem u Rusek květiny - moc se mi líbily. Pak mají taková zátiší - ovoce, to se mi zdá, že by mohlo vypadat také pěkně.
Já jsem se zařekla , že už Lucu-S kupovat nebudu . Zklamaly mě všechny tři dámy ( ani je nebudu dodělávat) a i u dětského obrázku nebyly barvy výšivky takové jako na obrázku . I když jak píše avina , jablka a hrášek vypadají dobře , ale jsou na něm vesměs zelené barvy .
Vyšívala jsem dvě sady a už nikdy žádnou další. Výsledek není takový, jaký si představuji. A myslím si, je to jen můj názor, že problém je v moulinkách. Něco mě tam prostě nesedí.
jerrylee Deň bez vyšívania je ako deň bez slnka!  zase ďalší závislák
je pravda, že farby na obrázku väčšinou nesúhlasia s konečným výsledkom, ale už som vyšívala pár sad a šlo to. oni totižto majú obrázok len počítačový, nie vyšitý ako väčšina výrobcov.
Vyšívala jsem od nich bílé a červené víno na černou a vypadají skvěle a vyšívaly se mi taky dobře. Barvy jsou roztříděné podle symbolů, předloha velká... vyšívalo se mi bez problémů.
Annie A nejhorší ze všeho jsou trpaslíci!  album
Jaké máte zkušenosti se sadami Luca-S?
Co jsem slyšela, tak to byly spíš stížnosti - např., že barvy neodpovídají obrázku a celkově, že se to nevyšívá nic moc.