Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Pokud máte zavřené záhlaví stránky ,přečtěte si prosím info a pravidla klubu ,než přidáte příspěvěk

Klub byl založen pro povídání a info o všem , co se týká předloh
Jak a kde získat předlohu, rady k předlohám, vlastní poznatky a nápady . Jak předlohu vytvořit, jaké programy použít .
Ukažte, co jste vytvořili a co se chystáte vyšívat.Podělte se s ostatními o své vytvořené předlohy.


PRAVIDLA KLUBU:
1) Předlohy můžete vkládat své vlastní, předlohy vytvořené z obrazů , kreseb , obrázků, fotek atp. vytvořených někým jiným , mohou být chráněny autorskými právy , měli byste mít svolení autora k jejich zpracování v případě záměru komerčního rozšiřování ( podrobnosti- zákon o autorských právech )

2) Odkazy můžete vkládat na zajímavé stránky, na stránky s free-předlohami (to jsou takové, které přímo výrobce nabízí zdarma ke stažení).
Nevkládejte ale odkazy na stránky, kde se vyskytují nelegální kopie komerčně prodávaných předloh (např. diskuzní fóra , webové stránky , blogy ).
Dále je možné vkládat odkazy na oficiální prodejce vyšívacích sad v případě hledání nebo dotazu na konkrétní sady nebo předlohy.

3) Do diskuze však nevkládejte obrázky s kopiemi předloh(např. celá stránka nebo celá předloha) jiných tvůrců a výrobců , z vámi vlastněných "pokladů" , nevkládejte přímou poptávku po kopiích předloh nebo dotazy , kde by se daly najít

4) Pamatujte na to, že máme i další kluby o KV (viz odkazy níže), kde je možno nabídnout své " přebytky" , probírat sady, rady , dotazy, poklábosit si , atp., a tento klub by měl především sloužit povídání o předlohách .


5) Při vkládání prosby o předlohu z fotografie uvádějte prosím, i svou představu o velikosti (kolik křížků na šířku a na výšku, nebo cm) , materiálu (jaké mulinky, jaká vyšívací látka ), počtu barev,případně zvláštní přání (např. tónování do sepie).

Spřízněné kluby:

Křížek dětem , KV- kecárna , klub KV , KV- galerie , KV- poradna , KV- bazar, Ruční práce

free předlohy:
club-point-de-croix , Free Paterns Online , alita designs , free cross stitch pattern , rainbow gallery , xs.houseofcats

Skládání názvů, jmen, ... z abecedy různymi fonty:
free font patterns , alphabets - francouzsky

free tvorba předlohy z obrázku coricamo

AKCE : VÁNOČNÍ KOLOTOČ
klub této akce , podmínky , účastnice , odkaz na klub : vánoční kolotoč


Přesně, jak píše Zdezby. Lícový žerzej bez okrajů má tendence se kroutit. Jaký je to materiál? Počítám, že něco umělého. Kdyby to byl přírodní materiál, dá se hodně ještě spravit blokováním hotového výrobku (blokování je ve zkratce namočení a srovnání do požadovaného tvaru, ve kterém pleteninu zafixuješ, např. špendlíky, a necháš uschnout). Bohužel na umělé materiály to moc nefunguje, ty se dost urputně vracejí do původního tvaru.
Zdezby vyšivka 
Myslím, že jsi neudělala nic špatně. Já osobně bych volila mnohem silnější přízi (vlnu) silnější jehlice a středně pevný úplet. Záleží taky na tom jak pevný máš začátek a určitě je úplet (na foto) pletený 1 hl,1obr., případně bych to viděla na 1 hl.anglicky, 1 obr. Ale nezoufej, chybami se člověk učí :))
Dobrý den, děvčata pletařky prosím o radu.chtěla jsem dceři uplést toto ale ten přední díl se mi takto zkroutil, prosím o radu co jsem udělala špatně, nebo jak to napravit, moc děkuji