Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Křížek dětem

Oficiální stránky klubu KŘÍŽEK DĚTEM , Křížek dětem na Facebooku

Právě probíhající projekty:
Dětská charita (Ladusa - do 15.9. 2018; pro NF šance onkoláčkům; motivy pro děti a mládež do 18 let, vyšívat se můžou obrázky do rámečků i na polštářky, dále opět magnetky a záložky do knih)

Růžová charita - podzim 2018 (avina - do 15.10. 2018; pro Mammahelp; můžete vyšívat vánoční motivky na přáníčka, záložky do knih a také  i vánoční ozdoby na plastovce nebo aidě)

Svůj obrázek, který jste si vybraly pro určitý projekt můžete posílat na ukázku na e-mail: nahledy@klubvysivani.cz. Do předmětu e-mailu napište název projektu, do kterého chcete svůj obrázek zařadit.

Tabulka vhodných rozměrů obrázků pro rámování:
Tabulka je samozřejmě jenom orientační pro standardní velikosti rámečků. Je potřeba každý obrázek posoudit individuálně, pokud ustřihnete látku větší a obrázek správně umístíte doprostřed látky, tak tím nic nezkazíte. Větší látka se dá dodatečně při rámování ustřihnout, s menší látkou už se při rámování žádné další zázraky udělat nedají. Ideální okraje kolem obrázku jsou minimálně sedm až deset cm. Děkujeme.

rámeček min. rozměry látky max. rozměry obrázku
18x24 cm 22x28 cm 16x22 cm
24x30 cm 28x34 cm 22x28 cm
30x40 cm 34x44 cm 28x38 cm

Vhodná velikost motivů na magnety:
Ideální velikost je tak do 40 x 40 křížků na plastové kanavě 14ct, což obnáší cca 8 x 8 cm. Pochopitelně nemusí být čtvercové a mohou být i menší. Pokud bude motiv o 5 křížků větší, svět se nezboří. Tady jde o to, že velké motivy pak hůř drží, podlepují se magnetickou folií a ta nemá takovou sílu jako klasický magnet, který je výrazně dražší .

Zodpovědné osoby: Angela, Bluemar, Ladusa ( koordinátorky všech projektů). Codik (moderátorka diskuse v klubu), junona (péče o záhlaví klubu a o obrázkové galerie), spiider (webmasterka oficiálních stránek klubu), Bluemar (editorka textu pro oficiální stránky klubu)


růžovka
tak jsem spáchala ještě 2 záložky s vánočním motivem , modrá je výraznější , ale na fotce nejsou moc vidět metalické nitě - je tam červená , světle zlatá a tmavě zlatá
 
Ta liška je suprová :-) dáma velice zajímavá a kytičkové záložky jsou takové hezky pozitivní
krasne
růžovka
tady je můj příspěvek na růžovku, možná ještě něco do srazu stihnu :-)
 
Prej "pár záložek"!!!To je pěkná nálož!!!!A těmi melírkami to vypadá báječně.
dětská
Dnes je dobré světlo , polštářky jsem vyfotila , ale musím je ještě popsat a to není na 5 minut . Takže je sem dám , až je popíšu .
 
růžovka
Neflákám se :-) a po večerech při telce jsem vyšila pár záložek na růžovku . Všechny jsou melírovanými bavlnkami a teprve , když jsem je zastříhávala na stejnou velikost , tak sem čučela , že stuha se světlezeleným okrajem má nějakou podivnou- jinou hustotu - záložky jsou větší a u růžové jsem si blbě spočítala odstup mezi jednotlivými záložkami , takže růžové mají menší okraj .
Přivezu , avi , do Škrdel - stačí ?
;
A budu se snažit ještě nějakou vyšít .
 
Ahojky , obálka dorazila dnes a v pořádku . Jen nezpracuji už letos všechny obrázky , maximálně 2 ks , už je našito hodně polštářků . Ostatní nechám na další kolo . Děkujeme moc tobě i kamarádce :-)

Všechny kočky jsou " prčovní " :-) ale chtělo by to pro příště , prosím , větší kousky látky . Díky
Ladu a všechny - jste skvělé, ženy!
Aha , tak to jo :-)
psala do do vzkazníku :))
dětská
Tak znovu :- )
včera v noci jsem došila poslední polštářek a už je nechci ani vidět :-)
Jistě vás zajímá , kolik jich mám našito , takže :
-19 ks patchworkových z toho 10 ks 40 x 40 cm a 9 ks 35 x 35 cm (některé více , některé méně povedené - nějak se to holt naučit musím )
- 59 ks klasika ( vyšitý obrázek + povlak) z toho 24 ks 40 x 40 cm a 35 ks 35 x 35 cm
- takže suma sumárum je ušito 78 ks polštářků

zůstalo mi 10 ks obrázků nezpracovaných - některé větší , které by se eventuelně hodily do rámečku( největší zastoupení Květulina) a k tyrkysové dost velké mořské panně jsem zatím nenašla inspiraci na látku ;a určitě nějaké obrázky jsou na cestě ; ještě musím ušít sypky na náplň 40 x 40 cm , těch mám jen hrst

až bude trochu lepší světlo , všechny hotové vyfotím a popíšu

od květnových Škrdel přibylo dost magnetků a dorazily i záložky , do podzimních Škrdel přicestuje další notná várka magnetek od jaguši a záložky od Katčiny maminky , takže si vás dovolím , děvenky moje , opět zaměstnat :-) jak na magnetky , tak záložky i polštářky , těch už mám pár komplet , ale přišití dalších cca 100 knoflíků nechám s dovolením na vás (ještě zvížím , jestli přivézt na naplnění i sypky na vnitřky . ).
Je znát , že vloni dětská nebyla a přidávají se k nám vyšívačky z facebooku a i ženy , které najdou Křížek dětem náhodou .
 
:-((( tak jsem tu psala příspěvek ( dost dlouhý) o dětské a on se mi , mrcha neodeslal :-( , tož už na to dlabu :-)
 
Moc děkuji za info. To si teda pošta pospíšila, super :o)
Pema
Hlásím , že dnes v pořádku obálka s magnetky dorazila . Byl jsi taky pěkně pilná , děkujeme moc ještě jednou .
 
V pohodě , určitě to stačí , protože se toho sešlo moc , tak ještě budeme dodělávat záložky a magnetky v říjnu na srazu. A předávku domluvím konec října nebo listopad .
arlekinazc  
AAA... Byla jsem si jista, že dětská konči 19.09... :-( Ladusa, můžu to poslat v pondělí?? Prosím.
 
a další
asi jsme už " profláklé" i jinde než na okounu ,
dnes mi dorazily 2 obrázky na polštářky od pí . Lužové H. ( nevím odkud) . Tímto mockrát děkujeme , oba obrázky jsou neokoukané a polštářky z nich ušiji bez problémů :-) , .
Omluva za kvalitu fotky , ale v tomhle mizeném počasí a tím pádem mizerném světlu se mi nepodařilo vyfotit lépe.
 
Hlásím , že dneska obálka v pořádku dorazila . Leni , díky :-)
To víš - nějak jsem to letos kolem vyšívání moc nezvládala :-) Klidně nech obrázek na příště. Vůbec nevadí :-) Obálka odešla až včera tak snad dorazí dneska :-)