Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Křížek dětem

Oficiální stránky klubu KŘÍŽEK DĚTEM , Křížek dětem na Facebooku

Právě probíhající projekty:
Dětská charita (Ladusa - do 15.9. 2019; pro dětské oddělení LF UK v Plzni; motivy pro děti a mládež do 18 let, vyšívat se můžou obrázky na polštářky, dále opět magnetky a záložky do knih)

Svůj obrázek, který jste si vybraly pro určitý projekt můžete posílat na ukázku na e-mail: nahledy@klubvysivani.cz. Do předmětu e-mailu napište název projektu, do kterého chcete svůj obrázek zařadit.

Tabulka vhodných rozměrů obrázků pro rámování:
Tabulka je samozřejmě jenom orientační pro standardní velikosti rámečků. Je potřeba každý obrázek posoudit individuálně, pokud ustřihnete látku větší a obrázek správně umístíte doprostřed látky, tak tím nic nezkazíte. Větší látka se dá dodatečně při rámování ustřihnout, s menší látkou už se při rámování žádné další zázraky udělat nedají. Ideální okraje kolem obrázku jsou minimálně sedm až deset cm. Děkujeme.

rámeček min. rozměry látky max. rozměry obrázku
18x24 cm 22x28 cm 16x22 cm
24x30 cm 28x34 cm 22x28 cm
30x40 cm 34x44 cm 28x38 cm

Vhodná velikost motivů na magnety:
Ideální velikost je tak do 40 x 40 křížků na plastové kanavě 14ct, což obnáší cca 8 x 8 cm. Pochopitelně nemusí být čtvercové a mohou být i menší. Pokud bude motiv o 5 křížků větší, svět se nezboří. Tady jde o to, že velké motivy pak hůř drží, podlepují se magnetickou folií a ta nemá takovou sílu jako klasický magnet, který je výrazně dražší .

Zodpovědné osoby: Angela, Bluemar, Ladusa ( koordinátorky všech projektů). Codik (moderátorka diskuse v klubu), junona (péče o záhlaví klubu a o obrázkové galerie), spiider (webmasterka oficiálních stránek klubu), Bluemar (editorka textu pro oficiální stránky klubu)


dětská 2019
dalších pár výrobků od děvčat z KV na fb
Jarka 1 Jarka-3 , Jarka-4
a Miluš Bažantová Milu-Ba-antov-3
 
dětská 2019
A další přírustky :-)
úžasná sovička od Alča Al-a-1 a další další parádní magnetky od Milus Bažantová z fb Milu-Ba-antov-1 , Milu-Ba-antov-2
Děkujeme moc , začínají se nám výšivky hezky množit :-)
 
dětská 2019
Kdo nic nezkusil , nic nezkazil , zkusila jsem vyšít záložky - nevím jak se té technice říká dnes , ale za mých mladých let to bylo tuším " hladkování " , které se mi na čtvercové vazbě látky nelíbilo , tak jsem vytáhla panamu . Sice se na ní vyšívalo dobře , ale dobrá volba to nebyla , je to mrcha třepivá . A jak blbě vidím , až po zalaminování jsem si u 2 všimla , že se mi na líc dostala nějaká nit. A to jsem s ní moc nemanipulovala , po odříznutí šla hned do folie . Příště asi vezmu perličku .
P2150018 , P2150019
 
Super :-)
arlekinazc  
Ano. A par Čarodějnic. :-)
Budeme mít duchy a strašidla ? :-) Takové motivy moc nejsou a určo se budou líbit . Děkujem za Křížek :-)
dětská 2019
A dvě záložky od Misaky , díky moc za křížek :-) Misaka
 
Díky :-)
Čekám na bluemar až mi tam založí fotogalerii. Neboj, sleduji to tu.
arlekinazc  
dětská 2019
Něco malého pro začátek. A bude to 6 magnetek na téma halloween P7070258
 
pro junonu
Prosím , dej fotky na oficielní stránky Křížku . Děkuji
 
Aha , tys je sem dala taky , ani jsem si neuvědomila , že jsi na okounu registrovaná , tak jsi tu 2 x . I tady díky :-)
dětská 2019
A další vlaštovky z faceboku :
Andrea Nová Andrea-Nov , Milus Bažantová Milu-Ba-antov .
 
pár magnetek :) 51795583-2580322248650606-3616096982713499648-n
 
dětská 2019
první vlaštovky " nalovené" na fb Alča Al-a , Jarka 1 Jarka-2 ,Jarka-1 a Gabča Vojtová Gab-a-Vojtov . Ještě jedno poděkování i zde na okounu .
 
Dětská 2019
Na rok 2019 je dojednána charita pro dětské oddělení LF UK v Plzni , která měla zájem o trvalou spolupráci . Naše výrobky budou opět použity jako odměny dětem za statečnost.
To znamená záložky , magnetky a polštářky s výšivkou . Opět připomínáme , že na dětských odděleních jsou děti do 18 – ti let , takže výběr motivů je nepřeberný a prosíme i o nějaké obrázky pro puberťáky . Kolo se bude uzavírat až 15.9.2019 , takže je dostatek času na vaše příspěvky a následné zpracování , předávka by se uskutečnila opět koncem října nebo začátkem listopadu .

Opakování je matka moudrosti , takže tady je info :
1. obrázky na polštářky obrázky na polštářky tak jak dřívějších kolech , maximální velikost obrázku 25 x 25 cm , minimální 15 x 15 cm , obrázek nemusí být čtvercový , ale zachovat zmíněné velikosti aspoň na výšku či šířku , konečná velikost polštářků bude 35 x 35 cm ,popř. 40 x 40 cm dle velikosti obrázku .
K obrázku je potřeba přispět na materiál částku 50,- Kč na 1 polštářek (oproti minulým roům o 10,- Kč víc - již nemáme vnitřky polštářků zadarmo)

2. záložky a magnetky to jsou velice vděčné drobné dárečky a je mezi námi dost děvčat , která rády motivy na magnetky , ale i záložky vyšívají , takže se meze Vaší tvořivosti nekladou .
Záložky je možné vyšívat na kanavovou stuhu , plastovou aidu , ale i na vyšívací látku . V případě vyšívací látky je potřeba nechat okraj cca 2 cm , aby se záložka dala při kompletaci začistit a zpevnit proti párání .
Kompletaci záložek a magnetek děláme hromadně, takže stačí motivy jen vyšít .
U záložek a magnetek bychom prosili o symbolický příspěvek na pomocný materiál ( vyztužovací plátno, laminovací folie ……) odhadem na magnetku 1,- Kč , na záložku 3,- Kč. .
Výše příspěvku není limitována , pokud chcete poslat příspěvěk vyšší , bude vítán a předem velice děkujeme . I když se snažíme zajistit materiál co nejlevněji , i tak jeho ceny rostou .

Všechny Vaše výšivky bude shromažďovat ladusa - adresa zde :http://krizekdetem.klubvysivani.cz/kontakt/
Při odeslání ( nejlépe doporučeně , aby se zásilka někde nezatoulala) prosím napište svůj nick/jméno , abychom mohly evidovat vaše finanční příspěvky.
Číslo účtu na poslání finančního příspěvku sdělím na požádání do vzkazníku na okounu /mesengeru na fb (LadušaLada)/emailu( ladusakrizek@seznam.cz). Jakékoliv dotazy můžete směrovat na výše uvedené kontakty .

Už se na naše výšivky velice těšíme , vždy se z nich vyklube hodně radosti v dětských očích .
 
Jé, já se omlouvám, že mi nedošlo dříve, že Jan Forman už nefunguje správně pro Okouna. Zaktualizovala jsem tedy stránku "Návod na vkládání obrázků do klubů na Okounu" a je to tady: http://hadost.euweb.cz/obrazky.htm . Našla jsem servery na obrázky tři, aby si každý mohl vybrat podle svého vkusu a případně, aby byly v záloze další varianty, když z nich zase nějaký přestane fungovat. :-)
dětská 2018
Makéta již informovala , na fcb postupně pí Osvaldová přidává info a fotky z předávání dárků v nemocnicích . Stojí za to , zkouknout . Jsme moc rády , že bylo našich výrobků hodně , dostane se na dost dětí :-)
 
Dostali jsme krásnou zprávu od paní Šárky Osvaldové:

Dobrý den, postupně rozvazime nadílky i s krásou od Vas. Moc všechny zdravíme a děkujeme.

nejdou mi sem hodit fotky, tak odkaz na naše stránky,kde fotky najdete.
https://www.facebook.com/K%C5%99%C3%AD%C5%BEek-d%C4%9Btem-106768802730299/?ref=settings
 
Holky, vy jste taaaak šikovné a velký dík Laduše za organizaci a veškerou práci okolo. Určitě z toho bude mít spousta dětí obrovskou radost.