Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Křížek dětem

Oficiální stránky klubu KŘÍŽEK DĚTEM , Křížek dětem na Facebooku

Právě probíhající projekty:
Dětská charita (bluemar - do 15.9. 2022; pro Domov pod lípou v Lipníku; motivy pro děti a mládež od 5 do 29 let, vyšívat se můžou obrázky na polštářky, dále obrázky do rámečku a ozdoby na stromeček)

Svůj obrázek, který jste si vybraly pro určitý projekt můžete posílat na ukázku na e-mail: nahledy@klubvysivani.cz. Do předmětu e-mailu napište název projektu, do kterého chcete svůj obrázek zařadit.

Tabulka vhodných rozměrů obrázků pro rámování:
Tabulka je samozřejmě jenom orientační pro standardní velikosti rámečků. Je potřeba každý obrázek posoudit individuálně, pokud ustřihnete látku větší a obrázek správně umístíte doprostřed látky, tak tím nic nezkazíte. Větší látka se dá dodatečně při rámování ustřihnout, s menší látkou už se při rámování žádné další zázraky udělat nedají. Ideální okraje kolem obrázku jsou minimálně sedm až deset cm. Děkujeme.

rámeček min. rozměry látky max. rozměry obrázku
18x24 cm 22x28 cm 16x22 cm
24x30 cm 28x34 cm 22x28 cm
30x40 cm 34x44 cm 28x38 cm

Vhodná velikost motivů na magnety:
Ideální velikost je tak do 40 x 40 křížků na plastové kanavě 14ct, což obnáší cca 8 x 8 cm. Pochopitelně nemusí být čtvercové a mohou být i menší. Pokud bude motiv o 5 křížků větší, svět se nezboří. Tady jde o to, že velké motivy pak hůř drží, podlepují se magnetickou folií a ta nemá takovou sílu jako klasický magnet, který je výrazně dražší .

Zodpovědné osoby: Angela, Bluemar, Ladusa ( koordinátorky všech projektů). Codik (moderátorka diskuse v klubu), junona (péče o záhlaví klubu a o obrázkové galerie), spiider (webmasterka oficiálních stránek klubu), Bluemar (editorka textu pro oficiální stránky klubu)


Křížek 2022
Jupíí , tak už mi " plave " okoun . Dost dlouho se se mnou nechtěl bavit- Bluemar sem dala odkaz na letošní projekt . Ještě i tady upozorňuji , že letos se nevyšívají magnetky ani záložky , nejsou do tohoto zařízení vhodné.
 
Křížek dětem 2022
 
FN Olomouc
A tady ještě odkaz na veřejnou skupinu Křížku dětem na fb , ve třetím příspěvku je "pracovní četa" :-) ze Škrdlovic , kde jsme kompletovaly magnetky a polštářky. https://www.facebook.com/groups/krizekdetem
 
Dětská 2021- FN Olomouc
Tak máme letos hotovo , na vícedenním srazu vydatně pomáhala s kompletací další děvčata . Tady je odkaz na Křížek dětem https://www.facebook.com/K%C5%99%C3%AD%C5%BEek-d%C4%9Btem-106768802730299/ , kde je vše popsané . I zde patří velikánský dík těm , které se zúčastnily :-)
 
Nadpis vašeho příspěvku
Už dlouho jsem nedávala aktuální dění pro Křížek . Dnes jsem přidala poslední ušité polštářky a ve skubině na fb najdete i předchozí příspěvky od vyšívaček i ode mně :-) tady je odkaz na KD na fb https://www.facebook.com/groups/krizekdetem
 
FN Olomouc
Přidala jsem do skupiny Křížek dětem na fb další várku magnetek od Zeta 1 https://www.facebook.com/groups/krizekdetem . Jsi neskutečná !!!! :-) A i tady velice moc děkujeme , to bude dětské radosti z parádních magnetek .
 
FN Olomouc
Moje " maličkost":-) vyšila pár záložek a začnu ještě magnetky :-) https://www.facebook.com/groups/krizekdetem
 
FN Olomouc
Do křížku dětem na fb jsem dala fotky obrázků od naší každoroční stálice Vladky a své 3 výšivky na záložky . Vladko , veliký dík za Křížek , tvoje výšivky jsou vždy perfektní :-) a tady odkaz https://www.facebook.com/groups/krizekdetem
 
FN Olomouc
Naše " pilňucha magnetková" Zeta 1 poslala Křížku další várku magnetek - zde jsou fotky https://www.facebook.com/groups/krizekdetem . A i zde obrovský dík , Zeta a jaguška " jistí" magnetky každý rok :-)
 
FN Olomouc
Jelikož letos máme celkem dost obrázků na polštářky , tak jsem se kousla a jak nesnáším plastovku , mám už magnetek jednu A4 a druhou ve stádiu " výrobního procesu" :-) IMG-20210414-185948 , IMG-20210426-131245 . Plánuji ještě nějaké záložky
 
FN Olomouc
Na fb do skupiny Křížku jsem dala další ušité výrobky z výšivek , jukněte :-) https://www.facebook.com/groups/krizekdetem
 
Junono , díky :-) tuhle skupinu vytvořila Bluemar letos , protože při změnách formátu fb se v původním Křížku dětem na fb "schovávaly " příspěvky , které tam dával někdo jiný než správce a špatně se dohledávaly . Tato nová skupina je veřejná , takže si jí může prohlédnout kdokoliv a kdokoliv tam může přidat fotku nebo komentář.
:-) Zdeni , když já sem zvyklá vyšívat obouruč a jednou mi to fakt nejde :-) Jasně a každá máme svůj styl , jaguša zase říkala , že si stříhá pruhy podle velikosti motivu . Holt si každá najdeme svůj způsob . Docela mi to začalo na plastovku jít , mám skoro už celou A4 vyšitou , ale na chuť jí asi nepřijdu nikdy .
Ahoj Laduško. Tvoje metoda vyšívání magnetek je sice zajímavá, ale já mám metodu jinou. Spočítám si počet křížků na výšku a šířku a vystřihnu si ten kousek plastovky. To se mi v ruce drží dobře a prostřih na rozích není zas tak velký. Průměr tak jeden, jeden a půl magnetku za den. Při kávičce a večer při televizi. Hezký den a pozdrav všem vyšívačkám Zdena


Nový odkaz na facebook pro Křížek dětem jsem už tady do záhlaví dala. A mám dobré zprávy, po letech uklízím ve vyšívání a našla jsem tam dost rozvyšívaných, kterým chybí pověstných několik křížků na dokončení a budou se hodit na charitu pro Křížek dětem, takže letos taky přispěji nějakými obrázky, jak to bude s magnetkami a záložkami ode mne zatím nevím, chci nejdřív dodělat ty nedodělky, protože se mi chce zase vyšívat. :-)
Křížek 2021
Tady je odkaz na nové příspěvky pro Křížek dětem https://www.facebook.com/groups/krizekdetem ( cca první 4 příspěvky ve skupině na fb) .
Scházejí se pěkné výšivky a obvzláště chceme poděkovat všem vyšívačkám , které vyšívají motivy na magnetky , došla mi obálka s úctyhodným počtem od naší stálice Zety 1 .
Za Křížek moc děkujeme , magnetek není nikdy dost a jsou velice oblíbeným drobnějším dárečkem pro děti .
 
Křížek 2021
Tak mám zpracované polštářky z výšivek vloni odložených na letošek . Kuk :-) https://www.facebook.com/groups/krizekdetem
 
Křížek 2021
Od začátku února jsem byla " mimo provoz" :-) , tak teď dávám odkaz na Křížek na fb , kde uvidíte aktuální dění v Křížku :-) https://www.facebook.com/groups/krizekdetem
 
Křížek 2021
Mám hotové obaly na knížky z " výšivkových ležáků" - některé jsem převzala ještě od ivaver z klaunské charity , některé odložené , které se na polštářky nehodily , na velké dětské i klasické knížky . Obaly jsou " rostoucí" - tzn. jak na slabé tak silnější knížky

klasická velikost IMG-20210126-101217; IMG-20210126-101324; IMG-20210119-152415; a velké dětské knížky IMG-20210126-101431;IMG-20210126-101514;IMG-20210119-152517;
 
aha.....
tak už vím , kde se berou otazníky ...pokud píšu příspěvek na okouna z telefonu nebo tabletu a dám smajlíka ( ten se mi v androidu zobrazí) , tady na okounu mi to hodí otazníky .... takže smajlíky pro příště ne :-)