Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Křížek dětem

Oficiální stránky klubu KŘÍŽEK DĚTEM , Křížek dětem na Facebooku

Právě probíhající projekty:
Dětská charita (Ladusa - do 15.9. 2020; pro dětské oddělení FN v Brně; motivy pro děti a mládež do 18 let, vyšívat se můžou obrázky na polštářky, dále opět magnetky a záložky do knih)

Svůj obrázek, který jste si vybraly pro určitý projekt můžete posílat na ukázku na e-mail: nahledy@klubvysivani.cz. Do předmětu e-mailu napište název projektu, do kterého chcete svůj obrázek zařadit.

Tabulka vhodných rozměrů obrázků pro rámování:
Tabulka je samozřejmě jenom orientační pro standardní velikosti rámečků. Je potřeba každý obrázek posoudit individuálně, pokud ustřihnete látku větší a obrázek správně umístíte doprostřed látky, tak tím nic nezkazíte. Větší látka se dá dodatečně při rámování ustřihnout, s menší látkou už se při rámování žádné další zázraky udělat nedají. Ideální okraje kolem obrázku jsou minimálně sedm až deset cm. Děkujeme.

rámeček min. rozměry látky max. rozměry obrázku
18x24 cm 22x28 cm 16x22 cm
24x30 cm 28x34 cm 22x28 cm
30x40 cm 34x44 cm 28x38 cm

Vhodná velikost motivů na magnety:
Ideální velikost je tak do 40 x 40 křížků na plastové kanavě 14ct, což obnáší cca 8 x 8 cm. Pochopitelně nemusí být čtvercové a mohou být i menší. Pokud bude motiv o 5 křížků větší, svět se nezboří. Tady jde o to, že velké motivy pak hůř drží, podlepují se magnetickou folií a ta nemá takovou sílu jako klasický magnet, který je výrazně dražší .

Zodpovědné osoby: Angela, Bluemar, Ladusa ( koordinátorky všech projektů). Codik (moderátorka diskuse v klubu), junona (péče o záhlaví klubu a o obrázkové galerie), spiider (webmasterka oficiálních stránek klubu), Bluemar (editorka textu pro oficiální stránky klubu)


arlekinazc  
A taky nesu vám trochu špatnou zprávu.  Od roku 2021 Darice přestává vyrábět plastovu aidu.  Prozatím žádnou alternativu jsem k ni nenašla.  :-(
 
arlekinazc  
Je to nejlepší chvilka roku - předávání!  
Křížek dětem
Bohužel jsme nemohli dárky vzhledem k letošní situaci předat osobně , o to víc nás těší , jejich krásná slova poděkování zpracovaná do " příběhu" :-)
 
Poděkování FN Brno
 
Do finančního příspěvku se zatím Vladko vejdeme . Jsem shánčlivá osoba a mám ještě zásobu damašků kupovaných na kila a v Liberci byla barvírna , která tiskla bavlny , takže jsem u nich kupovala nestandartní tisky , z kterých se vždycky na polštářek bez kazů vybere . Bohužel , letos v létě ukončila činnost , zatím ale zásoby mám .A jak ty damašky , tak ty nestandarty vyjdou laciněji . Mám i látky kupované v kamenných obchodech , tam už je to o jiných cenách , ale když se to zprůměruje , tak to jakž tak vychází akorát . Vnitřky taky děláme samy a i když do nich dáváme kvalitní výplň ( Fireball ) , tak vyjdou laciněji než kupované vatové v obchodech . Větší náklad je na větší polštářky , jak jsem psala , Takže když už jich je hodně , jsme přes průměr na 1 polštářek ,ale v celku se ještě jakž do příspěvků vejdeme , občas i někdo pošle finanční dar . Nepočítáme do toho práci , mně to moc baví a šití zatím zvládám . Magnetky a záložky děláme na srazu , letos jsme to vyřešily tím , že holky dojely ke mně a zmákly jsme to ve 4 . A děkuji za pochvalu polštářků , s těmi se vyblbnu a ráda :-) A kdyby nebylo pěkných výšivek , nebylo by pěkných polštářků :-) Mají na tom zásluhu všechna děvčata , která se zúčastní , včetně tebe :-)
ladusa
Ještě jsem zapomněla na ty vyžádané povlaky není zapotřebí přispět? Když už je ušiješ, abys na ně nedoplácela.
 
ladusa
To je krása. Nemůžu se vynadívat. Tolik práce sis s tím dala a ty patchworkové polštářky jsou nádherné. Hned bych si nějaký vybrala! Velký dík za zpracování a vůbec celou organizaci, samozřejmě i Tvým pomocnicím. Pro mě osobně vyšít není problém, ale ušít - to bych nikdy nezvládla. Ted už můžeme jen doufat, že se brzy situace uklidní a vše poputuje k dětem.
 
FN Brno
Tyto polštářky a výšivky jsem odložila na další rok , z některých ušiji jiný výrobek než polštářek
P9210397, P9210398, P9210399,P9210400, P9210401
a zároveň sem napíšu letošní
zamyšlení nad polštářky
Prosím , než začnete vyšívat obrázek na polštářek , zamyslete se před vyšíváním . Vyšíváme pro děti i puberťáky , dříve v dětských domovech , v poslední době většinou do nemocnic . Výšivku by to chtělo barevnou , veselou , čistou , bez zapuštěných barev bavlnek a fleků . Takže jsme prosily ,abyste si zkontrolovaly stálobarevnost mulinek a výšivku vypraly , polštářek je výrobek , který se bude prát opakovaně , takže je pak škoda práce Vaší i mé , když po pár vypráních je polštářek zabarvený a tím pádem znehodnocený . U magnetek je to "šumák" , ty se neperou , záložky taky moc často ne . Když mi přijde obrázek s fleky nebo zapuštěním , snažím se to nějak zlikvidovat , ne vždy se to povede a je to o dalším času , který na tom strávím . To samé platí o mřížce - nekreslete si mřížku obyčejnou tužkou - je nevypratelná .
Další je velikost obrázku - letos se " urodilo" cca 60 % obrázků doopravdy hodně velikých . Pokud vyšijete obrázek v maximální velikosti 25 x 25 cm , už se velice těžko zpracovává do povlaku 40 x 40 cm , nemluvě o tom , že na něj jsou řádově o 25,- Kč vyšší finanční náklady ( hlavně na vnitřek , který taky " vyrábíme " sami - kupovaný vatový vyjde na cca 60- 80 Kč).
Kvalita vyšívací látky - opět si uvědomte , že se polštářek pere , chtělo by to pevnější vyšívací látku . Pokud je obrázek vyšitý na plandavé kanavě , která se táhne do všech stran jak žvýkačka , podložím jí bílou látkou , ale je otázka času , kdy se kanava rozpadne a zůstane místo obrázku jen podložená látka .
Prosím , neberte to jako nevděk , jen doopravdy jako zamyšlení . Křížek dětem funguje už od roku 2006 a vždy měl velice dobré jméno , tak bychom byly rády , kdyby to tak bylo i do budoucna . Děkuji Vám za pochopení
 
REKAPITULACE dětská pro FN Brno
Jako obvykle , byly jsme všechny hodně pilné :-) takže tady máte rekapitulaci našich dárků pro děti :
1. polštářky - celkem 71 ks , z toho 35 x 35 cm 27 ks , 40 x 40 cm 25 ks a 18 ks patchworkových ,autorky výšivek na fotkách
P9200359, P9200360, P9200361, P9200362, P9200363, P9200365, P9200365, P9200366, P9200367, P9200368,P9200369, P9200370, P9200371 P9200375, P9200374 foto pic post
, P9200376, P9200377, P9200378,P9200379, P9200380, P9200381, P9200382
2. záložky 64 ks z toho 27 ks na plastovce , 8 ks látkové a 29 ks zalaminované
záložky vyšívala : Jarka Říhová, Marcela Bažantová, Miluš Bažantová, maminka Kačky B., Radka Deverová, Janča Stejskalová,Alena B., Romana Kozejová
zalo-ky-1, zalo-ky-2, z-lo-ky-3 z-lo-ky-3
3. magnetky - celkem 637 ks
magnetky vyšívala : naše plastovkové královny Hana Peštová ( Jaga 48) a Zeta 1- každá přes 200 ks ,Radka Deverová, Katka Valouchová, Miroslavkaz, Dagmar Černá, Oldřiška Neužilová, Marcela Bažantová, Miluš Bažantová, šarlota a skupina děvčat z fb okolo Jarky Ř.
magnetky-doprava, magnetky-zv-ata-1, magnetky-zv-ata-2,magnetky-sm-s, magnetky-r-zn
4. povlaky na nemocniční polštáře - 119 ks 52 ks 40 x 60 cm , 29 ks 45x55 cm , 38 ks 25 x 50 cm
na žádost FN Brno - tyto jsem ušila převážně ze vzorovaných damašků , které se k výšivkám moc nehodí
povlaky-na-po-t-e

Vzhledem k letošní situaci se opět nekonal podzimní škrdlovický sraz . Takže bych tímto chtěla mockrát poděkovat Květulině (Květa Kurzová) , Šarlotě ( Šárka Dvořáková) a Mili ( Milena Záleská) za víkendovou " brigádu " , kdy jsme vše zkompletovaly , sama bych to dohromady nedala .

Velké poděkování patří Vám všem , které jste svými výšivkami přispěly , sešlo se toho doopravdy hodně . Jsou mezi námi "stálice" , které přispívají každý rok , ale i spousta nových děvčat z FB . Je super , že máte srdíčka na správném místě a věnujete "cizím " dětem svůj čas , materiál i finanční příspěvek . Nesmírně si toho v Křížku dětem vážíme .
A sešlo se všeho až tolik ,že jsem nechala některé už hotové polštářky a výšivky na příští rok , ty dám do samostatného příspěvku.

Vzhledem k současné situaci zatím není určen termín předání , s FN Brno jsem v kontaktu , pokud to bude možné předáme ještě letos , pokud ne , necháme to na příští rok Záleží na hygienické situaci a opatřeních v nemocnici . O předávce následně budeme informovat .
 
nádhera, mi leží něco doma, snad přibude a na jarní kolo bych poslala
dětská 2020
Obrázky na letošní dětskou , které jsem " posbírala " na facebooku ( na ofiko stránkách už jsou)
Jana-Sk-celov-1,Jana-Sk-celov-2, Jana-Sk-celov, ladu-a, ladu-a5,Meluzinka, Lenka-Mikol-ov,Lenka-Mikol-ov-1,P4180038, sarle-1,sarle-2
lower split workout
,sarle-3,R-Kozejov,Miroslavkaz, Kv-tuina
Netuším , jestli jsou všechny , ale v konečném zpracování budou všechny , co přišly a ještě do uizávěrky přijdou :-)
 
Psala jsem ti soukromou zprávu
arlekinazc  
Proč já budu na tebe se zlobit? Proč? já nevidím ani jeden důvod. Možno něco vymyslíš. Když ne tak ne. 
Nápad dobrý....ale to by těch obalů na knížky bylo potřeba víc . Já mám " zajeto " šití polštářků a specielně pro FN Brno jsem ještě našila na jejich přání povlaky z bavlny a damašku na nemocniční polštáře ( přes 100 ks ).... takže obaly na knížky bych nechala někdy do budoucích kol.
Ahojky , děkuji ti moc za reakci a za to , že se na mě nezlobíš :-) Polštářky jsou pro nemocné děti v nemocnicích a děti většinou preferují větší barevnost :-)
Ladu a co z toho ušít obal na knížku a pokud by nějaké dítě třeba moc rádo četlo, tak mu ho dát? Jen nápad.
arlekinazc  
Ladusa, je to úplně v pohodě, že to napsala. A ty máš přehled co potřebuje charita lepši než já.  Obrázek a barvy vybrala má dcera  (14 let). Ji to zdálo normální. No to je pubertak.  :-)  A že je malá - tak to bohužel má chyba.  Tak že, žádný problém. 
Ahojky , tak nějak váhám , jestli to mám napsat nebo ne .......... Malá mořská víla mi připadá v porovnání s jinými obrázky na polštářky malinká a hodně smutná - nejspíš je to barvou látky i malou barevností obrázku . Doufám , že se neurazíš a nezanevřeš na Křížek :-)
pinteres
Tak zas pár magnetek ,letos už 220: 116344549-318265456030254-648951506290210917-n , img036
 
Děrská 2020
Malá mořská víla. 1-P1010169