Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Křížek dětem

Oficiální stránky klubu KŘÍŽEK DĚTEM , Křížek dětem na Facebooku

Právě probíhající projekty:
Dětská charita (Ladusa - do 15.9. 2019; pro dětské oddělení LF UK v Plzni; motivy pro děti a mládež do 18 let, vyšívat se můžou obrázky na polštářky, dále opět magnetky a záložky do knih)

Růžová výšivka (avina - do 13.10. 2019; pro Mammahelp; vyšívat se můžou záložky s kytičkami, zvířátky a dětskými motivy, dále motivky do vánočních přání)

Svůj obrázek, který jste si vybraly pro určitý projekt můžete posílat na ukázku na e-mail: nahledy@klubvysivani.cz. Do předmětu e-mailu napište název projektu, do kterého chcete svůj obrázek zařadit.

Tabulka vhodných rozměrů obrázků pro rámování:
Tabulka je samozřejmě jenom orientační pro standardní velikosti rámečků. Je potřeba každý obrázek posoudit individuálně, pokud ustřihnete látku větší a obrázek správně umístíte doprostřed látky, tak tím nic nezkazíte. Větší látka se dá dodatečně při rámování ustřihnout, s menší látkou už se při rámování žádné další zázraky udělat nedají. Ideální okraje kolem obrázku jsou minimálně sedm až deset cm. Děkujeme.

rámeček min. rozměry látky max. rozměry obrázku
18x24 cm 22x28 cm 16x22 cm
24x30 cm 28x34 cm 22x28 cm
30x40 cm 34x44 cm 28x38 cm

Vhodná velikost motivů na magnety:
Ideální velikost je tak do 40 x 40 křížků na plastové kanavě 14ct, což obnáší cca 8 x 8 cm. Pochopitelně nemusí být čtvercové a mohou být i menší. Pokud bude motiv o 5 křížků větší, svět se nezboří. Tady jde o to, že velké motivy pak hůř drží, podlepují se magnetickou folií a ta nemá takovou sílu jako klasický magnet, který je výrazně dražší .

Zodpovědné osoby: Angela, Bluemar, Ladusa ( koordinátorky všech projektů). Codik (moderátorka diskuse v klubu), junona (péče o záhlaví klubu a o obrázkové galerie), spiider (webmasterka oficiálních stránek klubu), Bluemar (editorka textu pro oficiální stránky klubu)


arlekinazc  
Nu tak mě to moc myrze, že to tak dopadlo z tou sadou Jsem to nevyšívala a ani nekoukala na bavlnky. Promin.
To by bylo jaguš super ,kdyby sis zase od polštářků odskočila k magnetkům , neb tvoje magnetky nemají konkurenci :-)
no,já mám jednu rozdělanou od podzimu ,ale budou nějaký,protože mě právě začal stávkovat tablet ,musí do opravy ,tak budu píchat magnetky podle dotykáče místo polštáře
wau :o))
Taky jsem o ní přemýšlela , nakonec jsem od alerkinazc koupila sadu od Panna - jak kocour trhá vráně brka - myslím , že se jmenuje " Má mě ráda , nemá mě ráda ? " Když jsem byla minulý týden " v hlídací službě" , kus jsem jí vyšila , ale dodělávat to nebudu , neb na obrázku je kocour rezavý a bavlnky na něj jsou výrazně žluté a vůbec se mi to nelíbí. Takže začnu znova a barvy bavlnek si upravím . Za světla vyfotím .

Jo a jinak moc díky za obrázek , sovuše jsou trvale neokoukané :-)
To jsi Zdeni zlato :-) super , ono je ještě spoustu času , ale abych pak nehonila vše na posední chvíli .
Kvetulina křížek sem, křížek tam ...  Tady je Květulinino...
Na dětskou
Taťána Marčuková 56985316-414298769347596-5407695762211471360-n
 
Dobrý večer, neměly byste některá zájem o zbytky bavlnek ze sad od They Gouverneur? Nevím co s nimi a je mi líto to vyhodit. Většinou jde o jeden či dva prameny o 6 nitkách délky cca 60cm. Myslím, že na obrázky typu Soda, magnetky nebo záložky to bude stačit. Došila jsem jejich růžové tulipány a černobílou krávu, zbyly tak růžové, pár červených, béžových a zelených (celkem jde o cca 110barev). Nic za to nechci, ráda bych takto přispěla na některou z charit, mně vyšívat takto malé obrázky zkrátka nejdou :o)
 
laduso, mám tu připraveno přes osmdesát magnetek. Možná to dojedu do stovky a pak pošlu. Zatím zdravm.
dětská 2019
A jelikož čas pádí , chtěla jsem se zeptat . vyšíváte některá motivy na magnetky ? Zatím jich moc není . Kdyby byla nálada na plastovku , bylo by to fajn .
 
Zimní méďa Béďa :-) , Hani , díkes :-) je neokoukaný
Už jsem mamku chválila na fb , tak ještě tady , moc pěkné a děkujeme :-)
Riolis medvěd
79385128736755313585.jpg
 
Jo jsem zapomněla dodat, že to vyšívala mamka :D Ale to je myslím jasné :)))
 
Předloha od rusky, ale to její jmeno fakt nepřepíšu :D 004 Soda 006 008
 
supr dupr :-) díkes , skvělý motiv
Kvetulina křížek sem, křížek tam ...  Tady je Květulinino...
Kafíčka od Vervaca na Růžovku
cappuccino20 coffe20 presso20
 
Mammahelp a růžová výšivka
Od posledního kola růžovky na podzim proběhlo v brněnském Mammahelpu několik jednání. Od října došlo již podruhé ke změně koordinátorky. Každá si s sebou nesla trochu jinou představou o tom co by využily a v jakém rozsahu. Naše výšivky neslouží pouze k prodeji, ale bývají využity i k propagaci Mammahelpu a nebo slouží jako dárky pro sponzory. Prodej sice probíhá na stáncích také, ale ne takovém rozsahu jako dříve. Naše výšivky nezůstávají jenom v Brně, ale jsou rozdělovány do jiných center. Tolik info k růžovce. Dovoluji si tímto vyhlásit další kolo Růžovky pro Mammahelp. A o co je zájem tentokrát? Opět záložky. Vítané jsou ty s obrázkovými motivy - kytičky, zvířátka, dětské záložky. Co se naopak téměř nedaří udat, je taková ta křížková klasika - bordury apod. Dalším přáním byly malé motivky na vánoční přáníčka. Na přiložených fotkách jsou papírová přáníčka do kterých se výšivky vlepují. Barvy papírových přání jsou různé - zelené, modré, bílé, smetanové - takže i výšivka může být v jakékoliv barvě, jistě si svoji papírovou obálku vhodné barvy najde. Své výrobky prosím posílejte do 13.10.2019, budu je vybírat i na srazu ve Škrdlovicích. Děkuji všem které se práce pro Mammahelp zúčastní. IMG-20190326-100932 IMG-20190326-100955
 
jééééééééé ta je legrační...super kousek
Kvetuš, bomba!