Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Křížek dětem

Oficiální stránky klubu KŘÍŽEK DĚTEM

Právě probíhající projekty:
Dětská charita 2017 (ladusa - do 15.9. 2017; pro Fakultní nemocnici LF UK Hradec Králové; můžete vyšívat obrázky na polštářky, záložky a magnetky; motivy vhodné pro děti od nejmenších až po mládež do 18 let, pro kluky i děvčata)

Růžová charita - podzim 2017 (avina - do 15.10. 2017; pro Mammahelp; můžete vyšívat záložky pro děti i dospělé nebo motivky  na přáníčka a vánoční ozdoby…. fantazii se opět meze nekladou)

Svůj obrázek, který jste si vybraly pro určitý projekt můžete posílat na ukázku na e-mail: nahledy@klubvysivani.cz. Do předmětu e-mailu napište název projektu, do kterého chcete svůj obrázek zařadit.

Tabulka vhodných rozměrů obrázků pro rámování:
Tabulka je samozřejmě jenom orientační pro standardní velikosti rámečků. Je potřeba každý obrázek posoudit individuálně, pokud ustřihnete látku větší a obrázek správně umístíte doprostřed látky, tak tím nic nezkazíte. Větší látka se dá dodatečně při rámování ustřihnout, s menší látkou už se při rámování žádné další zázraky udělat nedají. Ideální okraje kolem obrázku jsou minimálně sedm až deset cm. Děkujeme.

rámeček min. rozměry látky max. rozměry obrázku
18x24 cm 22x28 cm 16x22 cm
24x30 cm 28x34 cm 22x28 cm
30x40 cm 34x44 cm 28x38 cm

Vhodná velikost motivů na magnety:
Ideální velikost je tak do 40 x 40 křížků na plastové kanavě 14ct, což obnáší cca 8 x 8 cm. Pochopitelně nemusí být čtvercové a mohou být i menší. Pokud bude motiv o 5 křížků větší, svět se nezboří. Tady jde o to, že velké motivy pak hůř drží, podlepují se magnetickou folií a ta nemá takovou sílu jako klasický magnet, který je výrazně dražší .

Zodpovědné osoby: Angela, Bluemar, Ladusa ( koordinátorky všech projektů). Codik (moderátorka diskuse v klubu), junona (péče o záhlaví klubu a o obrázkové galerie), spiider (webmasterka oficiálních stránek klubu), Bluemar (editorka textu pro oficiální stránky klubu)


Děvčata dík :-) , je to práce nás všech a mně to pořád dost baví . A tentokrát hodně vypomohla děvčata na jarním a podzimním srazu ve Škrdlách . A já si jdu dát facáka přes celou palici , protože jsem jako vždy chvátala a uvedla Vás v omyl a napočítala o 10 polštářků 35 x 35 víc. Přišla jsem na to , když teď dávám fotky na fb a šla jsem je fyzicky spočítat - je jich 38 , takže celkový počet polštářků je 91 ks .
 
Tedy, to je nálož!
Je to nádherná podívaná,ale hlavní tahoun "dětské" jsi 100% Ty.

Takže za mě veliké díky a obdiv za Tvůj čas,ochotu,trpělivost a šikovnost.
Zdezby vyšivka 
Především jsi skvělá Ty !!!
klobouk dolu devcata.jste moc sikovne
Ty WOE !!! Krásně jste to holky zkompletovaly. Laduš ty jsi úžasná, jak to vše dáváš dohromady a podáváš info. Jsem moc ráda, že jsem mohla pár magnetkami přispět. I když tedy to pro mě znamená více času s plastovkou, protože se lidi kolem mě zbláznili a hodně z nich chce nějaké vyšít. Nevím, kdy to jako budu dělat, ale zase díky dětské udělám radost i rodině svými výtvory, takže děkuji !!!!!!!!!
Tak teda klobuk dolu dievcata...ja som toto kolo charity nestihla kvoli inym povinnostiam, ale tesim sa na dalsie :)
 
rekapitulace
Kruciš , opět jsem napočítala o 3 polštářky 35 x 35 cm víc , co jsem omylem vložila jednu fotku 2 x :-(
Takže polštářků je 87 ks .
 
Dětská 2017 -REKAPITULACE
Tak si myslím , že si můžeme všechny vydatně zatleskat . Máme historicky nejvíc výšivek za dobu , co mám dětskou na starost , zapojila se i děvčata z fb a sem tam si nás někdo najde i mimo sociální sítě . Tady je rekapitulace :
1. POLŠTÁŘKY :
celkem 90 ks ( fotky jsem už dávala ) - u každého polštářku je uvedena ta , která obrázek vyšila( jen u Mickeyho je chyba , toho vyšila Janka)
19 ks patchwork , z toho 9 ks 35 x 35 cm a 10 ks 40x 40 cm
71 ks klasika , z toho 47 ks 35 x 35 cm a 24 ks 40 x 40 cm
21 ks obrázků jsem odložila na další kolo( ještě jsem jich pár přebrala od děvčat na srazu ve Škrdlách)

2. ZÁLOŽKY :
111 ks - vyšívaly : maminka Kačky od byszly od té je největší porce , petule 50, mark.eta, MichaelaZ.z Bechyně, mammilaria, pí. Kozejová z Fojtky, Vladka, Jitara, Jarka 1, Misaka, andreessek, markovarenat, Narya
;; ;;
( nedorazila záložka se sovami od arlekinazc)

3. MAGNETKY :
po konečné kompletaci ve Škrdlovicích jsme jich napočítaly 895 ks a aby to bylo zaokrouhlené , jaguša ještě dovyšila 5 ks , takže magnetek je úctyhodných 900 ks
magnetky vyšívala děvčata : naše plastovková královna jaga 48 ,před kterou smekám klobouk (280 ks ) , Zeta 1 další pilňucha ( 156 ks) , maminka Kačky od byszly, clarke, Jarka 1, Nadik, Misaka, Michaela Z. z Bechyně, petule 50, Aliza63, cipsice, smoly, Alexandra, Jitara, Nibu, arlekinazc, sarle, anča1 ,lencaf, Pema , jestli jsem někoho zapomněla , ozvěte se , seznam jsem si nedělala
; ; ; ; ; ; ; ;; ;;VŠEM , které jste přispěly svými výšivkami , všem , které jste pomohly s kompletací patří obrovský dík za Váš čas a ochotu udělat radost dětem . Jste prostě skvělé !!!!!

Předávka je předběžně domluvená na první polovinu listopadu, až bude konkrétní termín , dám vědět a pořídíme fotky z předávky . A znovu prosím , zda by se našla některá z Vás , která by se předávky v Hradci zúčastnila .
 
dětská 2017
Za vydatné pomoci děvčat na podzimním srazu ve Škrdlách máme zkompletované dárky pro FN v HK . Polštářky jsem sem už dávala , magnetky a záložky sem dám , až doúřaduji čtvrtletí .
A mám velkou prosbu potřebovala bych ještě 1 až 2 děvčata , která by se zúčastnila předávky v Hradci ( ideálně ta , která svými výšivkami taky přispěla - ale není to podmínkou ).
Předběžně je dojednáno předání na první polovinu listopadu , přesný termín domluvíme , tak ,aby se to hodilo oběma stranám - nám i špitálu . Ideální by byl někdo z Hradce Králového nebo blízkého okolí . Já pojedu z Liberce , takže bych eventuelně někoho mohla nabrat na trase Lbc - Turnov - Jičín - Hořice , ale to jen jednoho človíčka , neb budu mít auto nadupané i na zadních sedačkách . Byly jste všechny náramně pilné a sešlo se nám Vašich výšivek historicky nejvíc za celou dobu , co dětskou obhospodařuji .
 
Je suprová. Ráda jí tam ponesu. Dílky moc.
Sovička v kulichu od RTO - dokončena ve Škrdlovicích a předána na růžovku.
 
Děkuji, máš to moc pěkné.
arlekinazc  
Jsou moc krásné :) Děkuji
dětská 2017
chybička se vloudila , Mickyeho vyšívala Janka , přiřkla jsme ho mimi . Janko , omlouvám se a napravuji :-)
 
Růžovka
Něco málo na růžovku - andílci předloha časopis Tvůrčí inspirace, ostatní z knihy Michaela Powella.
 
Ladu, to je krása. Klobouk dolů...
Pár záložek! Ty melíované jsou na ně super. ☺
Ladusa
Polštářky jsou úžasné, všechny se mi moc líbí a ty patchworkové... Ty moje motorky jsou přímo vytuněné a mají šmrnc. Je to spousta práce a taky fantazie. Díky!
 
Jsou moc krásné :)