Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Lehké metafyzično

Spravují:

Stranger,
Šnek,
ghort

Může vás zajímatReklamaTento klub je určen k diskusím o křesťanství a o všem, co se ho týká.

Tento klub není určen k bezmyšlenkovitému odkládání odkazů nebo obrázků, které Vám přijdou pod ruku.

Pro speciálnější dotazy je možno využít též klubů Bible a Církevní dějiny.


Ze samé podstaty křesťanství plyne rozmanitost, kterážto v klubu občas vede ke drobným různicím...

... ztěžujícím pokojnou diskusi. Proto kromě mocných moderátorů a ještě mocnějších správců tématu nad klubem bdí falanga očišťovatelů, vybavených právem mazati, v současném složení St.Martin, Japok, Ocs, Jan.S.Harold, Tander Lee, Cichlasoma, Maftík, Fukung.


Protiva školní strašidlo z Bradavic  - popíjí deset litrů vína denně.
Je to dost dlouhé, ještě bych se k tomu vrátil. Pan Semín odmítá antisemitismus s tím že jen ocitoval Janovo evangelium. V této souvislosti bych dodal, že Ježíš farizejům řekl:

Proč mou řeč nechápete? Proto, že nemůžete snést mé slovo. Váš otec je ďábel a vy chcete dělat, co on žádá. On byl vrah od počátku a nestál v pravdě, poněvadž v něm pravda není. Když mluví, nemůže jinak než lhát, protože je lhář a otec lži.....

Tento odstavec není žádný antisemitismus, ale ukázka jistého způsobu (de)mentálního přístupu k daným věcem, který je i dnes dost rozšířený, okoun nevyjímaje.

KaktusX Souhlasit je zbabělé  
Vstávej Semínku holala, bude z tebe Fiala.
 
arnost snad nechci tak   moks
Tady je rozhovor se Seminem. Docela dobre vedeny z obou stran.

https://www.info.cz/cesko/liberalismus-je-dnes-tyranie-a-totalita-a-11-zari-neridili-dzihadisti-z-jeskyne-tvrdi-semin-41974.html

Znáte se dobře s Tomášem Halíkem, Martin Putna o vás řekl, že jste byl nejlepší student. Oni reprezentují nyní úplně jiný proud, ten většinový. Jaký je váš vztah s nimi?

S Martinem se nevídám. Když jsem ho potkal, tak mi vykal, jeho chováním jsem byl překvapen. Kdysi jsem mu poskytl svůj byt a v mnohém ohledu jsme si rozuměli. Pak se naše cesty rozešly. Já jsem na něco změnil své názory, ale Martin Putna taky. V době, kdy jsme se seznámili, byl v něčem jako křesťan daleko radikálnější než já. Až jsem ho musel občas tlumit. Názorově se posunul i Tomáš Halík, rovněž můj dobrý přítel z 80. let.

A jaký je váš vztah?

Když se s ním potkám, tak si stále máme o čem povídat. Jsem mu i za leccos vděčný. Nesouhlasím s ním dnes téměř v ničem, ale nikdo mne nedonutí k tomu, abych jej neměl upřímně rád.

Kde přišel ten zlom? Vy jako statečný studentský vůdce, který liberalizuje Martina Putnu, jste se stal „fundamentalistou“.

Již v době mého dospívání mě přitahovala otázka pravdy, respektive její hodnoty v lidském životě. Když jsem byl o něčem přesvědčený, tak jsem se tím snažil i důsledně řídit. Bohužel jako konvertita, angažovaný v podzemí církvi 80. let, jsem měl minimální náboženské znalosti. S tím, co církev učí, jsem se blíže seznamoval až po převratu.

Při mých prvních cestách na Západ jsem nabyl dojmu, že co farnost, to jiná církev. A to nejenom liturgickým jazykem. Zatímco v jednom kostele byla bohoslužba jaksi důstojná, velebná, jinde spíše připomíná rodinný piknik – balonky, kytarky, juchačka. jiný svět. Viděl jsem v církvi velkou nejednotu. Což mne vedlo k důkladnému studiu toho, jak by měl katolický život – a tedy i život církve – vypadat. Když jsem Tomáše Halíka konfrontoval se svými pochybnostmi o blahodárném působení moderních reforem v církvi, setkal jsem se u něj s odmítnutím. Otevřel se mi tím nový svět – svět katolické tradice – který mi byl do té doby záměrně utajován.
 
(manžele Štogrovy potkáváme v kostele, přijíždějí stylově na motocyklu)
cichlasoma_meeki  
Nakolik funguje vyhledávání, Josef Štogr tu ještě nebyl, tak bych na něj rád upozornil, je to imho velmi pozoruhodný, ač asi málo známý autor.
Ne webu jsou k disposici zejména jeho internetové časopisy Možnost ( http://www.moznost.info/ ) a Revue Trivium ( http://www.revuetrivium.cz/ ), druhý je zaměřen na podoby a otázky současného katolicismu a katolické církve, první mnohem "obecněji", řekněme poeticky a filosoficky.
O sobě Štogr něco říká třeba tady: http://www.revuetrivium.cz/clanek/mimo-akademicky-provoz-a-diktat-intelektualnich-elit
 
Aha, my nejsme v klubu Prdel. Tak to pardon, další diskuse o tkaničkách smažu.
Šneku, pls
 
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - popíjí deset litrů vína denně.
Na tom přece vůbec nesejde! Rozhodující je, že jsem nějaké holčičce zavazoval tkaničky od bot, bez ohledu na to že ona to neuměla. Jo tkaničky .... bůhví na co ten cizí chlap myslel!!!
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Když tě to ani nenapadlo, pak nejsi pedofil. Ala kdybys na to jen pomyslel...!
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - popíjí deset litrů vína denně.
Na můj vkus trochu hrubě řečeno ..... ale nic takového mne tenkrát ani nenapadlo. Stejně jako by nic takového nenapadlo ani ty co už zde reagovali před tebou. Po tvé poznámce se ale budu bát pomáhat snad komukoliv. Dnes může být cokoliv použito proti tobě, ani se nenaděješ.
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
To záleží na tom, jestli ti ho pak za odměnu vykouřila...
rom007 Nelinkujte videa  umíme číst
Ta poznamka je "Nedivej se do kamery!" (ale ja to tu nectu, nesleduju a hlavne sem nepisu, TBBT je vyjimka)
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Asi děláš něco špatně, jak praví klasik.
:-) Mám obavy, že také trpím oběma symptomy, jejich kombinace není až tak vzácná.
(Ale tvůj sarkastický dotaz po pedofilii chápu.)
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - popíjí deset litrů vína denně.
Hm. Na evangelíka mi připadáš docela zlomyslný ..... sorry.
Tander Lee  
Vybavuji si scénku ze Big Bang Theory, ve které se Sheldon dá v dětském koutku knihkupectví do řeči s malou holčičkou... Končí to tím, že ho Leonard vleče pryč s poznámkou: "snad tu nemají kamery".
fukung. starý fukung s novým heslem 
Si spíš říkám, co se musí Protivovi honit hlavou, když si takovou otázku klade.
Tander Lee  
Good for you.
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Mě ani teď.
Tander Lee  
Tak ti nevím: udělal jsem dobrej skutek nebo jsem pedofil!?

Nejhorší je, že před 20 lety by nikoho z nás tahle otázka ani nenapadla.