Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Lehké metafyzično

Spravují:

Stranger,
Šnek,
ghort

Může vás zajímatReklamaTento klub je určen k diskusím o křesťanství a o všem, co se ho týká.

Tento klub není určen k bezmyšlenkovitému odkládání odkazů nebo obrázků, které Vám přijdou pod ruku.

Pro speciálnější dotazy je možno využít též klubů Bible a Církevní dějiny.


Ze samé podstaty křesťanství plyne rozmanitost, kterážto v klubu občas vede ke drobným různicím...

... ztěžujícím pokojnou diskusi. Proto kromě mocných moderátorů a ještě mocnějších správců tématu nad klubem bdí falanga očišťovatelů, vybavených právem mazati, v současném složení St.Martin, Japok, Ocs, Jan.S.Harold, Tander Lee, Cichlasoma, Maftík, Fukung.


St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Košer víno musí mít ty stejné vlastnosti jako mešní, tedy nedoslazované, přírodní, přechovávané v nesířených sudech, ale navíc je pasterizované.
Ještě na poslední chvíli jedna pozvánka z vlastní zahrádky
 
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - pravý sovětský alkoholik
Na vysvětlenou: nějak mne napadla otázka co mají mešní vína společného s košer víny a v čem se naopak zase liší. Zkusil jsem se tedy porozhlédnout trochu po webu a narazil jsem na pár zajímavých stránek. Z nich bych pro případné zájemce nalinkoval ai toto.
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - pravý sovětský alkoholik
Slavení svátku Purim, aneb jak se zřídit pod obraz Boží

Foto © www.haaretz.com/jewish
 
Současný stav je ten, že církve a náboženské společnosti (resp. z nich odvozené právnické osoby) jsou jedna z forem neziskových organizací, takže pro ně platí totéž co třeba pro ty hodně diskutované myslivce s jejich tancovačkami. Pokud jde o neziskovou hlavní činnost, pak ta do EET nepadá, pokud jde o činnost vedlejší (včetně třeba pronájmů místností), pak ta do EET spadne, pokud je přes nějakou tu hranici, nebo pokud se při ní platí hotově, nebo pokud jsou tam nějaké komisní prodeje atd. (kdyžtak viz vzkazník, zpaměti to nevyjmenuju, ani Ti neodkážu na paragrafy, ale mohu dohledat, protože jsme to svého času hodně řešili).
Nevím jestli do EET, nebo sem. Četl jsem v jednom článku, že by pod EET měla spadat i činnost náboženských organizací. Našel jsem tuto definici https://www.hbi.cz/cs/NACE2/ostatni-cinnosti/cinnosti-organizaci-sdruzujicich-osoby-za-ucelem-prosazovani-spolecnych-zajmu/cinnosti-ostatnich-organizaci-sdruzujicich-osoby-za-ucelem-prosazovani-spolecnych-zajmu/cinnosti-nabozenskych-organizaci/, ale nejsem o nic chytřejší. Věděl by někdo?
 
...tak možná už ten původní se jí nelíbil, zda viděla novou verzi a co na ni případně říkala, netuším. Každopádně reprodukce toho obrazu je k vidění téměř v každém katol. kostele.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Maria_Faustyna_Kowalska
Dík.
Ten se zjevil sv. Faustyně Kowalské, resp. tak jej někdo namaloval na základě její vize (Obraz Božího milosrdenství, ta hlava je detail). Původní, dle jejích pokynů malovaný obraz byl trochu jiný, od jiného autora; tohle je přislazená a všeobecně rozšířená verze, která se údajně světici moc nelíbila.
jakýho, je jich tam hodně
Reakce na | Vlákno  
Asi to sem úplně nepatří, ale zná někdo původ tohoto obrázku? https://urjesuschrist.blogspot.com/2014/04/jesus-christ.html
 
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - pravý sovětský alkoholik
Jo, už je to tak. Blbnu.
 
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - pravý sovětský alkoholik
Asi se mýlíš. Já to skutečně neznal. Ale pokud bych měl být autorem toho linku na který se odvoláváš skutečně já, pak je to důkaz že asi už opravdu nezvratně blbnu.
Myslel jsem, že se raduješ ze skvělého larknews. Z Tisíckráte jsi sem nedávno linkoval právě ty. Nebo se mýlím?
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - pravý sovětský alkoholik
Jo a ještě: co je to tisíckráte.cz za humoristický plátek?
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - pravý sovětský alkoholik
Děkuji, neznal jsem.