Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Lehké metafyzično

Spravují:

Stranger,
Šnek,
ghort

Může vás zajímat



Reklama



Tento klub je určen k diskusím o křesťanství a o všem, co se ho týká.

Tento klub není určen k bezmyšlenkovitému odkládání odkazů nebo obrázků, které Vám přijdou pod ruku.

Pro speciálnější dotazy je možno využít též klubů Bible a Církevní dějiny.


Ze samé podstaty křesťanství plyne rozmanitost, kterážto v klubu občas vede ke drobným různicím...

... ztěžujícím pokojnou diskusi. Proto kromě mocných moderátorů a ještě mocnějších správců tématu nad klubem bdí falanga očišťovatelů, vybavených právem mazati, v současném složení St.Martin, Japok, Ocs, Jan.S.Harold, Tander Lee, Cichlasoma, Maftík, Fukung.


 
Prapůvod je docela podstatné téma. Nicméně jako zdroj myšlenky, alias informace se kvalifikuješ neznalostí.

Ale, aby nezapadla otázka z minula, zamysli se nad tím jak vypadá myšlenka, kterou následným procesem např. vyslovíš. Ta myšlenka je v mozku zapsaná a v současné době už ji technici umí v mnoha případech sejmout. Podstata tkví ale v tom, že myšlenka je vázaná na hmotu. K myšlení je třeba dodávat mozku energii. Když přestaneš jíst, nevznikají myšlenky, zjednodušeně řečeno nezahřívá se ti hlava. Hlava se zahřívá ze stejného důvodu jako počítače. Odpadní teplo při zpracovávání informací je nutné zlo pro ovládání hmotných nosičů informace. Aby si zformuloval informaci, musíš mozku dodat energii.

Z tvého světa křesťanství: nadpřirozená bytost ti nemůže vnuknout myšlenku, aniž by tě fyzicky ťukla do hlavy. Nehmotná nadpřirozená bytost nemyslí:-)
Napřed si dobře rozvaž, kde vlastně vzniká informace a jaký má prapůvod. Pokud sem něco postnu, tak jsem zdrojem informace já. Tudíž v tom máš hokej asi jako Hurvínek ve válce. Chápeš?
A nebyla to dezinformace?
Zkus sem postnout nějakou informaci, která není na něčem napsaná, do něčeho tesaná, na něčem namodulovaná, ...
Je to přesně naopak. Informace je informace, není to hmota ani energie (alespoň ne v tom materiálním smyslu slova). Někde jsem dokonce četl vědecký důkaz (myslím že to bylo nějaké pojednání o kybernetice) kde se toto dokazovalo.
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Já třeba na něj z dostupných zdrojů vím toto.
Nevymyslel, protože informace neexistuje bez hmoty, alias energie.
Hm. Vypadá to tak jak jsi to podal jednoduše a srozumitelně. Ale já bych řekl, že tohle vymyslel někdo pro koho je okolní svět příliš složitý a netransparentní .
Vývoj nejen křesťanství má základ v hluboké minulosti a dnešní kontury dostával postupně až i přes Egypt a další období (mimochodem Egypt dost zajímal Freuda). Chca nechca pravidla hry do jisté míry určují ekumenici, katolíci atd. Co je podstata by bylo na dlouho, ale zahrnuje nechuť živočicha umírat a spousty kritérií souvisejících se stabilitou společenství. Vyhovuje to, protože dobře vychovaný křesťan nerabuje, nekrade, nezabíjí, obětuje ....... a společensky vyhovuje jako "potrava" predátorů.

Tebe ale asi víc zajímá kontemplace, nebo jak poušť může být místem poznání Boha. To už si ale komentoval. Není velký problém např. slyšet hlasy, nebo mít vidiny. Stačí trochu víc naložit na psychiku člověka, přidat nevyspání, únavu a setkáš se s Bohem. I jen slyšet hlas je velmi emotivní když nevíš která bije. Jsi až na samé dno průhledný, nemůžeš ani ň zaspekulovat, On všechno vidí ...... odcházíš šťastný vymněněný napravený atd.
Nemám k tomu než dodat Freud, strach, výzkum mozku.

Občas tu zazní pojem kulturní evoluce. Ta není živočichu nativní. Je podmíněna nejen sociálně, výchovou atd. V otázkách přežití, válce a společenských převratech rychle bere za své a živočich si svobodně medí v džungli:-)
to není zákon evoluce, ale tzv. "železný zákon oligarchie", posaný v roce 1911 Robertem Michelsem v knize Zur Soziologie des Parteiwesens in der modernen Demokratie.
Proč si myslíš že křesťanství je součástí evoluce? Resp. v jakém smyslu je součástí evoluce?
Komunismus, kapitalismus, socialismus, demokracie i případný další jiný druh sytému = vždy se časem utvoří „elita“, která bude v tomhle systému ostatním vládnout.

To je přirozený proces evoluce. První to srozumitelně popsal Darwin. Vývoj savce "člověk" stále pokračuje, aji křesťanství je součást evoluce. Nijak nevybočuje ze snahy sofistikovanou formou ovládat méně rozvinuté v rámci potravinového řetězce.
St.Martin Co jsem spočinul v Nic, nic mi nechybí 
Určitě se s Vámi oběma rád uvidím. Jen teď mám problém s bytem. Chtělo by to sejít se někde venku třeba na kafe nebo tak nějak.
O čem to je?
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
Novinka
 

Jeden bývalý muslim, jeho příběh čtěte zde.

 
Hlavní cílem člověka je rozvoj, zdokonalování duše, připodobnění se k Nejvyššímu a umocnění lásky v duši.
Komunismus, kapitalismus, socialismus, demokracie i případný další jiný druh sytému = vždy se časem utvoří „elita“, která bude v tomhle systému ostatím vládnout. Ať už jsou to komunističtí papaláši nebo demokratické „elity“.
Cestou je dle něj ovládnout pudy, mamon, honění za majetkem a postavit na první místo Boha. Koho ovládají pudy a mamon, ten bude stále otrokem svých tužeb. Otrok chce více peněz, větší dům, více jídla, více sexu, dělat kariéru. Nevázanost, chamtivost, agresivita, tedy pozbytí mravnosti, dělá z lidské bytosti otroka. Jsme shovívaví k propagandě zvrhlostí, pedofilie, sexuálního kultu, k nevěrám, smilstvu, kultu peněz, manipulaci naší mládeže = větší otroctví a odklon od toho, co naši předci v souladu s božskými zákony budovali.
Smyslem života je ponížit svou vzpurnost, pýchu nepokoru a absolutně se pokořit a odevzdat té vševědoucí, všudypřítomné, nekonečně inteligentní a věčné supersíle zvané Bůh. Kdo se spojí s Bohem – našel smysl života a už nikdy nepocítí prázdnotu duše. Pak teprve je opravdu vědomý a spojený se svou duší a hlavně s Bohem a jde světelnou stezkou v KRISTU a k BOHU – STVOŘITELI.
 
Nemám ponětí, co to je huangbo. Ale mele se to tu někdy docela dost. Asi jako u muslimů šíité vs sunnité.
CombustionHellfire The Hellfire is strong 
Jsem myslel že je tohle pobočka klubu "Slušňačky", místo toho se tu hádají lidi s názory.
"Originally, truth is clear and bright."
Huangbo

Huangbo názory nedoporučuje.
 
Klidně se o to můžeš pokusit. Ale garantuji ti, že narazíš na různé všemožné obtíže.
Reakce na | Vlákno