Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Lehké metafyzično

Spravují:

Stranger,
Šnek,
ghort

Může vás zajímatReklamaTento klub je určen k diskusím o křesťanství a o všem, co se ho týká.

Tento klub není určen k bezmyšlenkovitému odkládání odkazů nebo obrázků, které Vám přijdou pod ruku.

Pro speciálnější dotazy je možno využít též klubů Bible a Církevní dějiny.


Ze samé podstaty křesťanství plyne rozmanitost, kterážto v klubu občas vede ke drobným různicím...

... ztěžujícím pokojnou diskusi. Proto kromě mocných moderátorů a ještě mocnějších správců tématu nad klubem bdí falanga očišťovatelů, vybavených právem mazati, v současném složení St.Martin, Japok, Ocs, Jan.S.Harold, Tander Lee, Cichlasoma, Maftík, Fukung.


El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
To máš pravdu, namíchané to bude vždycky.
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - popíjí deset litrů vína denně.
O těch konverzích jsem zachytil nějaké zprávy už dříve. Chyběly tam ale odkazy na prospěch a nechyběla ta negativní zkušenost s tím islámským vražděním. Ale asi to bude jako vždycky: jádro tvoří skuteční konvertité a ve zbytku se pár prospěchářů taky najde.
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
 
Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
 
V pátek 12. dubna 2019 ve 20 hodin se sejdeme v Praze na Barrandově u Sirotkových (Pivcova 944) na dalším večeru tematické řady o symbolech křesťanské tradice, a tentokrát budeme hovořit o symbolice vody.

Kdybyste tam někdo chtěl přijít a nechtěl napoprvé sám zvonit na neznámé lidi, tak se můžeme sejít někde cestou nebo tam před domem — pak prosím vzkazník.
 
KaktusX Souhlasit je zbabělé  
Taky myslím.
Ó nikoliv, mystika není o vysvětlování.
Pro mnoho lidí je magické všechno, čemu nerozumí. Mystika je, když se to magické vysvětluje imaginárním hybatelem.
 
KaktusX Souhlasit je zbabělé  
Rozumím. Jako Já (átman, brahma - vs. džíva), asi trochu znám. O magii mám jen kusé informace, protože mě nikdy nepřitahovala. Ale dnes to nepovažuji za ctnost, proto jsem vděčen za každé přiblížení for dummies. (občas checkuju forum Zariatnatmikovy knihovny,pravda).
V magii duchovní skutečnost zvěcňuješ, abys s ní manipuloval. Duch je pro Tebe exemplární "to".

V mystice duchovní skutečnost zosobňuješ, abys s ní komunikoval, či dokonce osobně splynul v jedno (mystická svatba). Duch je pro Tebe exemplární "Ty".
KaktusX Souhlasit je zbabělé  
Budhismus (nebo hinduismus? Asi oba) zase řika o široké cestě uctívání a úzké stezce hledání pro nemnohé. Mystika jako opak magie je pro mě novinka, beru to jako příbuzné obory pro různě predisponované jedince. V tomto smyslu asi teda jo (introspekce vs. akce). Díky.
Mystika je základ křesťanství (včetně katolického), řada světců byli mystici. Největší katolický teolog 20. století Karl Rahner to shrnul do známého: Křesťan budoucnosti bude mystik. Tedy v tom smyslu, že když se křesťanství zbaví toho, co není doopravdy křesťanské (propojení se státem, lpění na tradici atd.), pak buď najde opět svou podstatu — mystiku — anebo nebude vůbec.

Ale mystika je také efektivní opak magie.

KaktusX Souhlasit je zbabělé  
Katechismu, pardon.
KaktusX Souhlasit je zbabělé  
Může mi někdo dát info jak je to s tím postojem k.c. k magii a mystice? Kompendium atechismu doma mám, ale to je psáno pro obecného katolík a, tudíž plytké. Mám k mystice vztah (k magii méně).
Guyver Dej zlu mrkev, ať strčí si ji do prdele  Třeba se pak všem zlepší zrak.
Dnes pálí Al Katolajda knihy. Bude zítra pálit čtenáře?
 
Vzhledem k tomu, že papež je velmi tolerantní a nepochybně interkulturně senzitivní člověk mohl by projevovat určitou vstřícnost i ke zvyklostem a tradicím katolíků.
je to rebel!!!
 
připomnělo mi to hru Colonization
Guyver Dej zlu mrkev, ať strčí si ji do prdele  Třeba se pak všem zlepší zrak.
Dost bylo líbání prstenu a jiného folklóru!
Po skončení mše se řada věřících přišla s papežem pozdravit. Nejvyšší pontifex všechny vlídně přijal a dal jim požehnání, když však mělo dojít na políbení prstenu, František pokaždé rukou ucukl.

A zatímco se internet téměř sveřepou Františkovou snahou nebýt staromódně uctíván baví, papež tím zažehl další slovní přestřelku mezi zastánci konzervativního přístupu a liberály.

„Františku, nechceš-li být vikář Kristův, odstup,“ napsal tradicionalistický blog Rorate Caeli s tím, že lidé nechtějí líbat Jorgeho Maria Bergoglia (původní Františkovo jméno), ale svatého Petra, vikáře (zástupce) Kristova.

Proti tomuto tvrzení se však rázně postavilo několik papežových zastánců. „Papež chce, aby k němu nepřistupovali jako k posvátné relikvii. Je to vikář Kristův, ne nějaký římský císař,“ uvedl jeho životopisec Austen Ivereigh.

https://www.novinky.cz/koktejl/500931-nelibejte-mi-ten-prsten-papez-frantisek-se-urputne-branil-davne-tradici.html
 
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - popíjí deset litrů vína denně.