Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Realtime Gaychat index1. Přikázání: Nesrat se do ničeho a do nikoho na Okoun.cz. Například NENÍ DOBRÝ NÁPAD zakládat nekonstruktivní kluby.
2. Přikázání: Nestíháš číst klub? Čti compressor.

V případě kreativní krize využijte některého z dostupných generátorů:

Kompost Strip Creator - Caracho's Strip Creator - Haiku creator - Animtext creator - Šipka creator - Bublina creator - Standa creator - Epilepsy creator - Ještě horší creator - Image Komposter - MTG karty creator

Jirzy Krychlič is my coach 
kosti nie je mozne kompostovat vy debil.sme raz kopali v desiatky let starom komposte za stodolu aj tam boli selijake kosti omotane retiazom aj kozene boty na tom.som to napral do bioodpadovej popelnice pred obecnym uradom a bolo ekologicky vyriesene.
měli bychom tento klub zateplit, aby fungoval v českých podmínkách
V.I.L. člen chlebové skupiny  přijďte na návštěvu...
Člověk vyprodukuje ohromné množství odpadu. Jeden ze způsobů, jak se části z nich zbavit, je kompostování. Více o něm a jeho výhodách hovořil v Magazínu Leonardo zakladatel a projektový manažer projektu Kompostuj.cz Tomáš Hodek. „V domácnosti nemáme bioodpad, ale biomateriál. Ten můžeme na rozdíl od ostatního odpadu v domácích podmínkách plnohodnotně přeměnit na kvalitní kompost,“ uvedl znalec. Výsledný produkt můžeme opět využít, třeba pro pěstování rostlin na balkónech v květináčích nebo venku na zahradě. „Pokud kuchyňské zbytky jako odkrojky od zeleniny, slupky z brambor a podobné nevytřídíme a dáme je do společného koše, tak z nich skutečně vznikne odpad, a to je strašná škoda. Tato složka dnes tvoří 40 % hmotnosti komunálního odpadu, který skončí na skládkách.“ Kompostovat lze veškerý biologický materiál, který v domácnosti vzniká při přípravě potravin. „Mělo by se ale dojídat,“ připomněl Hodek. Je možné kompostovat i kosti nebo maso. „Jsou zde ale negativní dopady, že na takový kompost půjdou krysy nebo potkani, případně domácí zvířata. Existují ale uzavřené komposty, kde tento problém odpadá.“ „Pokud kompostujete správně, tedy kompost prochází tzv. teplou fází, kdy se zahřívá, tak i patologické organismy, které v odpadu mohou být, se zničí. Při správném procesu kompostování se dá zkompostovat opravdu hodně.“ A jak ovlivní proces kompostování zimní období? „Pokud máte kompost na zahradě nebo v kompostéru, tak kompost stejně jako zahrada v zimě spí. Ale většina z nás bydlí v bytech, a hledáme způsoby, jak i tam kompostovat, protože vhodný materiál nám vzniká v průběhu celého roku.“ „Nejjednodušší kompostování v bytech je pomoci Vermi kompostérů, tedy pomocí žížal. To opravdu běží celoročně a kompostér můžete mít přímo v bytě.“ Tomáš Hodek mimo jiné vymyslel speciální kompostér určený pro byty na sídlištích. „Je zateplený, tak aby fungoval v českých podmínkách,“ říká Tomáš Hodek mimo jiné vymyslel speciální kompostér určený pro byty na sídlištích. „Je zateplený, tak aby fungoval v českých podmínkách,“ říká|foto: Ľubomír Smatana Kompostování s žížalami je prý velmi příjemné, protože nezapáchá. „Samozřejmě, že když se nad kompost nakloníte a nasajete, tak ucítíte, že se tam něco děje. Ale jinak to žádný problém v bytě nedělá.“ „Kompost je nejgeniálnější hnojivo a tvoří se především humus, který potřebujeme na zahradách, protože udrží vodu i živiny.“ Expert považuje kompostování za nejlepší nástroj proti klimatické změně. „Když v půdě zůstane voda, tak i v létě má taková zahrada 22 stupňů, zatímco na poli bez vody má půda klidně 50 stupňů.“ „Je důležité, abychom si říkali, proč je kompostování důležité nejen pro nás doma, ale pro společnost jako takovou,“ shrnul Tomáš Hodek.
 
Stepan.Kolesa Bydlím v klubu pro asociální nuly 
Tohle může bejt napsaný na vratech drtivý většiny z nás
(I am the Captain now)
Jirzy Krychlič is my coach 
thanks
Hrádeček.
to je někde na Bertramce?
JeromeHeretic ETERNIT - nehorlava azbestova trsatka  pro hrace bluegrassu!
Tak jako z typografickeho hlediska davam 5- i s prihlednutim k tomu, ze font vubec nehodnotim. Staci jen videt rozestupy mezi pismeny, aby mi zacaly krvacet oci.
JeromeHeretic ETERNIT - nehorlava azbestova trsatka  pro hrace bluegrassu!
No, kdyby tam napsali i "bolsevik", tak by to bylo komplet...
Jirzy Krychlič is my coach 
dva bludišťáky za font a pravopis
pravda a láska zvítězila!
 
PetaKlic neobyčejně citlivý sociopat  https://bilemysi.cz
fukunus
to byl Funes
Stepan.Kolesa Bydlím v klubu pro asociální nuly 
On Fuka ještě žije? Já myslel, že měl nedávno funus.
 
https://wave.rozhlas.cz/prvni-pogromy-jsem-si-kreslil-na-ctvereckovany-papir-adolf-hitler-o-vyvoji-8086116
V.I.L. člen chlebové skupiny  přijďte na návštěvu...
Kokoti,
 
Hannibal_Lektijer   SUPPORTUJ!
„Pindík a pipinka jsou velmi citlivé části těla. Stačí se jich jen lehounce dotknout a už cítíme, jak nás to lechtá. Andrejka to dělá ráda. Když si jde do svého pokoje odpočinout, hladí si pipinku. Ví, že to může dělat, když ji nikdo nevidí,“
 
Kakat.
 
Muhrablo id creatura absit decessus a facultas 
No, jestli to nebude tím, že skutečný kompost je nyní na blogu Franty Fuky o jeho netradičním filmu o Japonsku, který slibuje už 5 let. Takže jestli si chcete počíst tisíce textových variací obsahujících frázi "Fuko ty zmrde" a nejrůznější druhy stalkingu Franty během jeho dovolené v Bibione, tak mohu doporučit.