Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
Alan,
Tander Lee

Může vás zajímatReklama28.4.2017 - Je na čase obnovit původní účel klubu, tj. doplňkový klub ke klubu Aktuality, kde se množily různé offtopic diskuze. Tento klub je proto logicky určen pro komentáře a debaty na témata vzniklá v Aktualitách a s aktualitami z klubu Aktuality související.

To znamená, že tento klub NENÍ určen pro nekonečné flamy na neřešitelná témata, ani pro vkládání přímých odkazů na "aktuality". Pro takové diskuze využijte buď zmíněný klub Aktuality, nebo kluby obecně debatní, třeba Společnost, Multikulturní (pseudo)humanismus, Islám, Islám FREE, Komentáře k aktualitám FREE, Make West Great Again! a jiné (reklamu na další kluby zveřejním za poplatek 50,- Kč denně; registrovaným členům zdarma).

Článek kolegy Dustmana blahé paměti: Žádné nadávky ad hominem. Takže prosím už žádné "ty čuráku/píčo/zmrde" apod. Taktéž netřeba se častovat označením "nácku" "hnědáku" "komouši". Jedno varování a následně týdenní RO. Mulťáci po RO ban permanentní. Pokud někdo bude mít dlouhodobě problémy s těmito imho zcela bazálními pravidly, tak ban pernamentní. zůstává rovněž v platnosti a vynasnažím se ho uplatňovat důsledněji.

V příštích týdnech mohou být rovněž vylosováni šťastlivci, kteří obdrží mazací práva, kdybych sám nestíhal.

Děkuji za pochopení.


stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
Fandím a držím palce.
 
MaLer Víte kde se může nekuřák v klidu najíst?  Tak nám to řekněte!
nagara, shaga, serendipity: diky
 
shaga kdo hledá najde a tak hledám já se nedám  už kvůli nim
korektury
členy ... kteří toto prohlášení přijali
Imho obvodni, podle § 17 trestniho radu
bard Žádná česká věta  není dost holá.
good luck
 
Rocher bla bla 
Maler: Uprimne preju hodne stesti!
 
MaLer Víte kde se může nekuřák v klidu najíst?  Tak nám to řekněte!
Mimochodem, ad Masini - v 198/2000 se take pise, ze: § 3 Odpor občanů proti tomuto režimu, který ať již jednotlivě či ve skupině na základě demokratického přesvědčení politického, náboženského či mravního projevovali odbojem nebo jinou činností nebo vědomě a veřejně vyjadřovali, na území státu i v zahraničí, a to i ve spojení s cizí demokratickou mocností, byl legitimní, spravedlivý, morálně oprávněný a je hodný úcty. No nic
 
MaLer Víte kde se může nekuřák v klidu najíst?  Tak nám to řekněte!
Jen jeste dumam, zda s tim mam jit na KSZ, nebo OSZ v P1. Bohuzel jsem nenasel zadne konkretni pokyny.
 
Dobrý. /Akorát ve 3. řádce zespoda ti asi chybí: s "jakým" výsledkem/
 
MaLer Víte kde se může nekuřák v klidu najíst?  Tak nám to řekněte!
Zabava na nedelni odpoledne
Povazujte me za naivku, ale ja to tam pudu zitra hodit (na statni zastupitelstvi).

Trestní oznámení

na neznámé autory prohlášení "Stanovisko k 60. výročí únorových událostí v r. 1948" Komunistické strany Čech a Moravy (dále KSČM) pro podezření ze spáchání trestného činu dle § 260 tr.z., a také na členy 51. schůze VV ÚV KSČM, kteří toto prohlášení přijaly, rovněž pro podezření ze spáchání trestného činu dle § 260 tr.z.

Toto prohlášení bylo přijato dne 29. února 2008. Prohlášení bylo ve stejný den publikováno na webových stránkách KSČM (http://www.kscm.cz/article.asp?thema=2665&item=37662) a dále šířeno veřejnými sdělovacími prostředky. Autoři tohoto prohlášení nejsou známí (autorství nevyplývá z prohlášení). Kopie prohlášení je součástí tohoto trestního oznámení jako příloha 1.

Zákon 198/1993 Sb. ze dne 9. července 1993 o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu v odstavci 1 § 1 vyjmenovává skutky a zločiny, páchané komunistickým režimem v letech 1948-1989. Cituji § 1 v doslovném znění:
§ 1

(1) Komunistický režim a ti, kteří ho aktivně prosazovali,
a) upíral občanům jakoukoliv možnost svobodného vyjádření politické vůle, nutil je skrývat své názory na situaci ve státě a společnosti a nutil je veřejně vyslovovat svůj souhlas i s tím, co považovali za lež nebo zločin, a to perzekucemi nebo hrozbou perzekucí vůči nim samotným, jejich rodinám a blízkým,
b) systematicky a trvale porušoval lidská práva, přičemž zvlášť závažným způsobem utlačoval některé politické, sociální a náboženské skupiny občanů,
c) porušoval základní zásady demokratického právního státu, mezinárodní smlouvy i své vlastní zákony a prakticky tím postavil vůli a zájmy komunistické strany a jejích představitelů nad zákon,
d) používal k perzekuci občanů všech mocenských nástrojů, a to zejména: - popravoval, vraždil je a žalářoval je ve věznicích a táborech nucených prací, při vyšetřování a v době žalářování vůči nim používal brutální metody včetně fyzického a psychického mučení a vystavování nelidským útrapám, - zbavoval je svévolně majetku a porušoval jejich vlastnická práva, - znemožňoval jim výkon zaměstnání, povolání nebo funkce a dosažení vyššího nebo odborného vzdělání, - zabraňoval jim svobodně vycestovat do zahraničí či vrátit se svobodně zpět, - povolával je k výkonu vojenské služby v Pomocných technických praporech a Technických praporech na neomezenou dobu,
e) pro dosažení svých cílů neváhal páchat zločiny, umožňoval jejich beztrestné páchání a poskytoval neoprávněné výhody těm, kteří se na zločinech a perzekucích podíleli,
f) spojil se s cizí mocností a od roku 1968 udržoval uvedený stav pomocí jejích okupačních vojsk.

V dokumentu "Stanovisko KSČM k 60. výročí únorových událostí v r. 1948" se mimo jiné uvádí, cituji: "KSČM se hlásí k revolučnímu základu Února 1948 a vysoce oceňuje práci a obětavost generací budovatelů první formy socialismu, které se na prosazení této cesty a následném rozvíjení jejích pozitivních stránek podílely."

Domnívám se, že tímto prohlášením byla naplněna skutková podstata § 260 tr.z., tedy podpora a propagace hnutí, které prokazatelně směřuje k potlačení práv a svobod člověka.

Žádám vás tímto o prošetření tohoto trestního oznámení. Zároveň vás žádám, abych byl vyrozuměn o tom, s výsledkem bylo moje trestní oznámení prošetřeno. Pro účely tohoto vyrozumění a libovolnou další písemnou komunikaci s tímto trestním oznámení spojenou prosím užívejte adresy, která je označená jako "Korespondenční adresa".
 
Jenom par poznamek:
- Studie generalniho stabu z doby pred pripojenim rakouska pocitala jako s optimistickou variantou s tydnem odporu. Po pripojeni rakouska byla situace oznacena jako "vojensky neresitelna".
- Francie i Anglie jednoznacne oznamily, ze se do pripadneho konfliktui nezapoji a budou povazovat CSR za jeho vinika.
- Ruska "nabidka pomoci" byla vazana na akci Francie (a navic by stejne byla technicky obtizne realizovatelna).
- Mala dohoda uz prakticky neexistovala.
 
captainn to houká kápo  sýček
cajti
Žel jen vypadám.
Tak to ti nepovím, a pochopitelně to pro ten vojenský plán bylo zcela klíčové.
cajti Hus do domu, oheň do  ruky ...
captainn
No a (vypadáš informovaně, tak se zeptám) jak by se zachovalo Slovensko, kdybychom nepřistoupili na Mnichov?
 
captainn to houká kápo  sýček
cajti
Souhlas. Ale tady je věc, kterou si vůbec netroufám posoudit. Vojenské plány s tímhle pochopitelně počítaly, postupné stahování na východ. Dokázala by za tímhle stát politická reprezentace a nekapitulovat? Ono vést ústupuvou válku není nic psychicky snadného.
cajti Hus do domu, oheň do  ruky ...
Mno, vybavení byl problém. Což ale znamenalo, že by sice Hitler během třeba měsíce, měsíce a půl vstoupil do Prahy, ale území státu by ve skutečnosti neovládal tak, jako se tomu stalo vznikem protektorátu.
gotreg řekni Ďáblovi ne,  avšak dýmce ANO
To se ukázalo o rok později v Polsku :-)
captainn to houká kápo  sýček
No to je právě otázka, zda by měl krýt záda.
Pokud jde o ten pevnostní systém, to už jsem před čase říkal ocsovi, tam byl závažnější problém než jeho nedobudovanost a to je nevystrojenost. Zejména pokud jde o osazení těžkými zbraněmi. Výsledkem je, že si měl sice v podstatě nedobytný systém pevnůstek, které ale nebyly schopny zdaleka tolik vázat nepřátelské síly jak by bylo možno při jejich plném stavu.
Takže těžko říct, zda by skutečně někoho zastavily nebo by bylo možno je suše obejít.
cajti Hus do domu, oheň do  ruky ...
Taky by nemohl Hitler všechny divize použít - musel by si krýt záda (v podstatě komplet Maginotovu linii, hlídat Rakousko) a většinu útoku by musel vést od Kopidlna dolem od Znojma, bo měl z pevnostního systému oprávněný respekt.
 
captainn to houká kápo  sýček
K tomu je taky ovšem potřeba připočíst, o co by strany v rámci konfliktu usilovaly a tak.
shaga kdo hledá najde a tak hledám já se nedám  už kvůli nim
Kuzma
Imho 30 versus 80 divizí, stav techniky si nepamatuju. Podle churchilovejch pamětí to stálo tak, že kdyby západní mocnosti nebyly připosraný a kdyby se československo bránilo, mohlo bejt po německu za chvíli. Ono německo záborem získalo dost průmyslu a techniky, kterou pak wermacht používal. Ale tyhlety kdyby, že jo.