Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

S_M_Lomoz,
bard,
Alan,
Tander Lee

Může vás zajímatReklama28.4.2017 - Je na čase obnovit původní účel klubu, tj. doplňkový klub ke klubu Aktuality, kde se množily různé offtopic diskuze. Tento klub je proto logicky určen pro komentáře a debaty na témata vzniklá v Aktualitách a s aktualitami z klubu Aktuality související.

To znamená, že tento klub NENÍ určen pro nekonečné flamy na neřešitelná témata, ani pro vkládání přímých odkazů na "aktuality". Pro takové diskuze využijte buď zmíněný klub Aktuality, nebo kluby obecně debatní, třeba Společnost, Multikulturní (pseudo)humanismus, Islám, Islám FREE, Komentáře k aktualitám FREE, Make West Great Again! a jiné (reklamu na další kluby zveřejním za poplatek 50,- Kč denně; registrovaným členům zdarma).

Článek kolegy Dustmana blahé paměti: Žádné nadávky ad hominem. Takže prosím už žádné "ty čuráku/píčo/zmrde" apod. Taktéž netřeba se častovat označením "nácku" "hnědáku" "komouši". Jedno varování a následně týdenní RO. Mulťáci po RO ban permanentní. Pokud někdo bude mít dlouhodobě problémy s těmito imho zcela bazálními pravidly, tak ban pernamentní. zůstává rovněž v platnosti a vynasnažím se ho uplatňovat důsledněji.

V příštích týdnech mohou být rovněž vylosováni šťastlivci, kteří obdrží mazací práva, kdybych sám nestíhal.

Děkuji za pochopení.


FarsaiD They have to go back 
General Antoine Martinez has written the letter signed by ten other generals, an admiral and colonel, and also includes former French Minister of Defense Charles Millon.

They’ve given strong warning that Macron’s signing the U.N. Global Migration Pact strips France of even more sovereignty providing an additional reason for “an already battered people” to “revolt”.

The highly decorated military do-signees assert that Macron is “guilty of a denial of democracy or treason against the nation” for signing the migration pact without putting it to the people.
https://voiceofeurope.com/2018/12/macron-accused-of-treason-by-french-generals-for-signing-un-migration-pact/
 
Emmanuel Macron tlačí na pokračování ekonomické integrace eurozóny do unie sdílených dluhů. Byl velmi agilní, teď ztrácí za masivních protestů podporu doma. Je pokračování integrace tímto stylem realistické?

Myslím, že ne. Určitě ne v krátké době. Myslel jsem si to od začátku, kdy o tom mluvil poprvé. Vůbec to nebude jednoduché, ani ve vztahu k Německu.

On do toho Němce dost manipuluje.

To je v politice standardní nástroj. Od začátku jsem úplně neodhadl, jak tomu Němci budou vzdorovat. Kvůli své historii nechtějí být považováni za ty, kdo integraci brání. Ale pak se vytvořila tzv. Hanzovní liga severních zemí, které proti tomu dnes dost tvrdě jdou.

Komentář: Hanzovní liga se obnovila?! Olol!
gumatex že jsem KOKOT nepište, už to vím 
Na toleranci v Anglii ohledně ženské obřízky usuzuji dle textu:
V Británii je ženská obřízka nelegální od roku 1985. V roce 2003 byl zákon zpřísněn. Přesto na jeho základě úřady úspěšně nedotáhly žádné stíhání, poznamenal The Independent.

Přičemž řešení je tak jednoduché a to spolupráce s dětskými lékaři, povinné lékařské prohlídky a spolupráce s prokuraturou (policií). Ale koho zajímá utrpení mladých dívek?

gumatex že jsem KOKOT nepište, už to vím 
Sagi, jako vždy pod pásová argumentace. Podle tvé reakce usuzuji, že Ti to nevadí a je to daň za multikulturalismus v Anglii. Tedy jistý způsob kulturního obohacení společnosti, kterou bys toleroval. Chápu to dobře?
Koukam, ze latentni antisemitismus se v tobe zase zacina probouzet
Vždycky mě dojímala ta starost o obřezávané od lidí, kteří by nejraději celou společnost do které ony patří vystříleli.
V Anglii bují ženská obřízka. V jakých komunitách, tisk neuvedl

https://zpravy.idnes.cz/britanie-zeny-obrizka-islam-deti-zdravi-pravo-vlada-afrika-pa1-/zahranicni.aspx?c=A181130_185908_zahranicni_luka

prosim mistni obecenstvo o pomoc, o kom muze byt rec? (spoiler v URL olol)
 
přitom český šéf Transparency International si s Babišem po volbách 2013, tedy v době kdy Babiš už delší dobu vykřikoval, že "chce být jedině ministrem financí", málem plácl na post minstra vnitra, to bylo tři roky před českým lex Babiš... to jako tehdy ten střet zájmů, neviděl?
Já nevím, k jakékoli zprávě o EU?
To je komentář ke které aktualitě?
Byl jste dlouho bruselský insider. Je tohle psýché součástí bruselské administrativy?

Bohužel z velké míry ano. Obloukem se tím dostáváme k vaší první otázce. Přesně tohle byl jeden z důvodů, proč jsem docela rád z Bruselu odešel. Ty nemožné debaty po brexitu. Jak ta evropská bublina neuvěřitelně zírala. Většina lidí z bruselské byrokracie odsuzovala brexit jako nepochopitelnou věc. Pak přišly ty debaty ve stylu Konečně jsou venku. Kdyby tam bývali nebyli od začátku, mohli jsme být mnohem dál na cestě k evropské federaci. Teď se nám aspoň uvolní ruce. Konečně bude cesta dopředu. Podle mě úplná iluze. Anebo debaty po zvolení Donalda Trumpa. V Bruselu bylo skoro sprosté slovo říct, že i to je demokracie. Ti Američané si ho přece svobodně zvolili. Zadruhé, že Trumpova protikandidátka byla také složitá volba. Velmi mi vadilo takové to černobílé vidění. Prostředí v Bruselu vás tlačí do té černobílosti. Jakmile tam nejste s nimi, tak jste skoro za blázna. Koukají na vás jako na zaostalého. Jak to, že nesdílíš názor nás, intelektuálů, kteří chceme budovat evropskou federaci. Nás, kteří chceme mít mír s Amerikou, a přitom ten hrozný Trump na všechny nadává. Každého nenávidí. Podporují ho Rusové, je proti Afroameričanům, proti ženám. Takové zkratky se tam na vás valí. A když to nevidíte černobíle a řeknete jim, že je to jeden z mnoha odstínů šedi, tak na vás koukají divně.
Potom se nedivme, že globálním korporacím musí Česká republika připadat jako bonanza!
rozhovor s centrálním bankéřem
https://echo24.cz/a/SBMcs/eu-je-vrazdena-z-bruselu


Zisky jako podíl na vytvořené přidané hodnotě jsou ale u nás stále výrazně vyšší než v západní Evropě. Naopak podíl platů je výrazně nižší. Toho prostoru je tam dost.

Postupně se to narovnává. Západní Evropa dává z vytvořené přidané hodnoty, kterou ekonomika vytvoří, téměř 2/3 na platy a zbytek – asi jednu třetinu – na zisky. U nás je to zatím obráceně. Zhruba třetina jde na platy, dvě třetiny do zisků firem.

To ukazuje obrovský prostor. Proč by se to u nás nemohlo obrátit do západních poměrů dva ku jedné ve prospěch platů?
 
FarsaiD They have to go back 
Jak se dívám, tak ano.

Kontroverze
Ivo Telec je veden v seznamech agentů StB pod krycím jménem Vilém.[1] Podle některých názorů stál za kauzou údajného plagiátorství vedoucího katedry občanského práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity Josefa Fialy.

Poměrně renomovaný se i tak dá zredukovat na renomovaný.

Profesor Telec patří mezi spoluautory českého autorského zákona z roku 2000, působil i v rekodifikační komisi pro nový občanský zákoník z roku 2012. Vyhlášen byl Právníkem roku 2006 v kategorii právo duševního vlastnictví.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ivo_Telec
FarsaiD They have to go back 
zajímavé
Pavel Hasenkopf
19 min ·
Andrej Babiš je ve střetu zájmů.

Do střetu zájmů se dostal až v důsledku přijetí nařízení Evropského parlamentu a Rady č. 2018/1046 ze dne 18. července 2018, konkrétně jeho článku 61, zjevně ušitým Babišovi přímo na míru (v pozadí Česká pirátská strana a Transparency International Czech Republic).

Sorry, ale tohle opravdu JE účelovka.

a poměrně renomovaný Ivo Telec k tomu v komentáři dodává:

Ivo Telec Pouhé 3 dny od zveřejnění nařízení (30. 7. 2018), přijatého 18. 7. 2018, do účinnosti nařízení (od 2. 8. 2018) již zjevně nejsou přiměřené k eventuální změně majetkových poměrů žádného občana EU. A už vůbec ne tam, kde mohlo jít o organizačně složitější struktury nebo větší hodnoty.
 
+ Nože se střelkou delší než dlaň jsou v Německu zakázané. To bude nějaký hoax.
Istral och si vitany ty mamut 
Úplně vidím, jak frustrovaný trigger ohryzává klávesnici a urputně se snaží o whataboutismus po kremelském vzoru.
 
Normální noc v chalifátu Deutschland.
+105/−1
!!
Istral och si vitany ty mamut 
Al-vent je koukám v plném proudu