Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

JBee,
AltaroffilthReklamaPřišla Vám faktura za plyn a říkáte si, jestli by to nešlo levněji? Dávat v 21. století TOLIK za ADSL Vám přijde jako zlodějina? Veolia se asi zbláznila? Takovýhle nájem za 1+kk je ale přece úplně normální. Nebo ne?
Zeptejte se ostatních, kolik platí oni, ať víte, jak na tom jste.

Klub by měl být zaměřen především na porovnání nákladů na snadno srovnatelné produkty/služby (energie, holič, komunikace etc.). Na porovnávání cen zboží máme porovnávače a na výběr produktu/dodavatele máme spíše klub Spotřebitel.

Laskavý okouní gaychat je tolerován, osobní útoky a trolling si však, prosím, nechte jinam.

V česku je to přehlednější ve Fabiích.
Bobes Hlavně se neser do Mandely!  Deset hůlek /\||w\/|//
A na fotbalové stadiony by jsi to nechtěl přepočítat?
To máš včetně stočného? Pokud ano, tak jsi z levného kraje.

Nám tedy zdražili kubík o 0,15 Kč bez DPH, na procenta to nepřepočítávám, nemám rád malá čísla.
buchfa oprit o ponk a   kakat riedke
kakat
 
V Pardubicích od 1.1.2022 voda 105 Kč za kubík.
pokoření magické hranice, zdražení +6,8 % v porovnání s 2021
 
Pohřby prudce zdražují, Češi na nich šetří. Loučí se bez obřadu.
Přes tři čtvrtiny pohřbů v Česku jsou žehem. Rostoucí ceny plynu na burze i pád Bohemia Energy a s tím spojený přechod k jiným, dražším dodavatelům spalování nebožtíků výrazně prodraží. Velkoobchodní cena plynu v Evropské unii je dnes o 370 procent vyšší než v tuto dobu před rokem. Pohřební služby proto zvýší své ceny o 15 až 30 procent.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/pohreb-cena-rakev-zdrazovani-kremace-inflace.A211109_191127_domaci_wes?zdroj=patro
 
jabedeiah Nepřijímejte nic od kontaktu pete_ivan @  Jak balit ženy pomocí hypnózy
:)))
tim ale roztacite inflacni spiralu
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Já jsem zvyklý s klienty hrát na rovinu a držím si jen klienty, kteří tahle pravidla hry oceňují (nebo je jim to alespoň jedno) a sami postupují obdobně. Průhledný billing k tomu patří. Takže na férovku říct "Navyšuji sazby" je prostě lepší.
Nestačí klientům nafakturovat o jeden úkon / hodinu práce více?
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Elektřina, dlouhodobí zákazníci ČEZ.
Plyn, nebo elekřina? Bývalý zákazník Bohemia Energy? A kolik to dělá procent?
Já si stihl v létě nasmlouvat 2 letý fix a stejně to bylo o 12 % víc, než v předchozím období 2 letého fixu, přičemž se jedná o el., na kterou mám všechno (topení, teplá voda, sporák apod.). Ale ty 4 stovky měsíčně navíc mě nezabijou.
Altaroffilth je Ing. Miloš Zeman 
Tak nám u ČEZu vychází navýšení ceny na zdražení o cca 2tis Kč měsíčně. Rozhodně je to v kategorii nepříjemné. A pro mne je to poslední kapka, takže novým klientům budu dávat vyšší sazby a stávajícím redukovat slevy.
 
Bohemia Energy R.I.P.
 
TO jsem přesně udělal
Ak si dobre pamatam, ten poistny ventil tam neni na vstupny tlak, ale na vystupny tlak bojlera/kotla. Ked sa nahreje a je tam obrovsky tlak, tak ak tam max expanznu nadobu do ktorej to moze pretlacit /aby nedoslo k poskodeniu, prasknutiu, vybuchu/ a vyrovnavat ho cez nu. Ak je aj tak este stale velky tlak aj v tej expanznej nadobe, tak proste vypusti cast vody do odpadu. Zavisi ci to ma expanzku, alebo nie. Stavalo sa mi v polovici pripadov, ze ten ventil pretekal a musel som to niekolkokrat povolit, aby si "sadol". Najlepsie je sledovat tlak, pokles vody, alebo pri automatickom systeme, pocitadlo - kolko musel dopustit. Inak sa dockas prekvapeni v podobne vysokeho uctu od vodarne, ako teraz.

Ako som pisal, aby sa to nezaseklo, je lepsie to 5-10 krat rychlo pretocit, nech to vyprskne, prezenie tie usadeniny. Lebo vo vacsine pripadov /ak je to starsie a zanesene/, tak to bude prepustat, lebo si dobre nesadne.
Kontrola ventilu 1x mesacne je sposob, ze ho pretocis, on ma akoby rupnut a ma sa zastavit voda. Je to preto, aby sa predchadzalo zaseknutiu. Pri tomto teste, ak si nedas pozor, sa vsak stava, ze necistoty, ktore su tam, sposobia zle dosadnutie ventilu, ktory moze nasledne pretekat. Ked testujem stare ventily, ktore maju podobny problem /i po upozorneni servisakov/, tak radsej urobim aj 5-10x, aby to rozbilo pripadne usadeniny. Nasledne je vhodne sledovat tlak vody, pripadne doplnkovy merac spotreby, ci to niekde neunika. Pre firmy su napr. predpisy kontrolovat tiez stav ventilov 1x mesacne, ale stav kotolne napr. kazdy den.
Automatické dopouštění vody?

Je to pojistný ventil (a zpětný). A ano, léta měly vodárny problémy dodávat vodu se správným tlakem, poslední dobou se zlepšily.

Fascinující je, že se pak v návodech na bojlery píše - kontrola ventilu 1x měsíčně.
Asi mas utomaticke dopustanie vody? Inak by to ukazovalo pokles tlaku. Este sa dava pred ventil automatickeho dopustania dalsi informacny merac spotreby vody. Pre kontrolu na podobne pripady.
On protékal korektně hadicí do odpadu, akorát že soustavně :(
Reakce na | Vlákno