Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Nezávazné tlacháníKecárny a tlachárnyNové

Spravuje:

MastodontReklamaPokračování klubu z Magea.

No fakt, máš pravdu.
Video. Dokonce tahle "šibule" je jak "protikus" :-D
Myslíš? ono to možná optiky klame.
Sem si říkal "divný (mordý) Sergej" a ona má fakt "konkávní čumák"!
Na tomto snímku pořízeném ve stanici Liiva, nacházející se na předměstí Tallinu, vidíme lokomotivu ČME3T-7459 přepravující stroje z ranžíru Ülemiste. Po úvrati bude vlak pokračovat do depa Tallinn-Väike, kde se nachází hlavní základna a dílny dopravce Edelaraudtee. Na "háku" je přepravován stroj 2TE116-732 ruské nákladní společnosti BaltTransServis a lokomotiva (pluh) TGM40S-0042 estonské společnosti Kunda Trans. Oba stroje směřují do dílen na provedení hlavní opravy. Snímek byl pořízen dne 4. dubna 2012. Zajímavý osud této poslední vyrobené lokomotivy ČME3 se začal psát již na našem území, neboť jedny z posledních vyrobených lokomotiv ČME3 čísel 7454-7459 v ČKD Praha roku 1994 pro Ukrajinské železnice nebyly odebrány v plném počtu. Dvě lokomotivy 7458 a 7459 byly nakonec po 7 letech stání v ČKD prodány roku 2001 do Estonska. Jejich majitelem se stal estonský "čmelákový" nadšenec pan Aldo Siig. Stroj 7458 pak prodal do ropného terminálu společnosti Alexela a 7459 dopravci Edelaraudtee. Galerie autora zde.
 
lenadol Kde ty loňské sněhy jsou ...  STARÁ PRAHA
To je krásná malá beruška :-)
20. března 2016 vyrazila "Elinka" na objednanou jízdu do Bechyně. Za slunečného počasí byla zachycena poblíž stanice Sudoměřice u Bechyně, kde křižovala s pravidelným osobním vlakem vedeným jednotkou Regionova.
 
marin72 marin 
dnešní náhodné setkání ve stanici Libochovice (motorový vůz řady 831) - taky jezdí ve flotile KŽC Doprava (tady na lince Podřipský motoráček)

 
Druhý den po zahájení provozu osobních vlaků z pražských Čakovic na Masarykovo nádraží taktovkou dopravce KŽC Doprava se na snímku představuje bývalý slovenský vůz 810.656. Za stanicí Praha-Satalice byl snímek pořízen dne 2. října 2013.
 
Orfanik Šílenec, nicméně génius! 
Tímhle jsem se svezl. Průjezd výhybnou plnou rychlostí byl docela zajímavý zážitek.
 
Jedno mrazivé poledne 2. prosince 2014 sváží M62-1301 od hranic s Litvou do běloruského vnitozemí úsekem Prudy - Moloděčno sběrný vlak s pěknou zátěží. Tento stroj s výrobním číslem 1599 věrně slouží od roku 1972 v TČ-2 Moloděčno dodnes. Nasazován bývá na rozličných výkonech. Od tahání měřícího vozu, přes jízdy se sněžným pluhem, zajíždění na vlečky až po různé nákladní traťové výkony v okolí domovského depa.
 
Staromilka obdivuje ty parní :-).

Krásná, i když nějaký čas sloužila zlu. Orig. popisek: VLAK U ZABORAVU. Lokomotiva na Glavnom kolodvoru skriva mračnu tajnu.
Našla jsem si v překladu, že je vystavená jako památník obětí ustašovců (1941 a 1942 tahala vlaky vězňů do koncentráku).
 
Orfanik Šílenec, nicméně génius! 
Vypadají hodně omšele ale jinak nádherné stroje!
to je krásná housenka :-)
marin72 marin 
dal jsem do počítání, dám i sem - zajímavej stroj :)

 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Legios pořád funguje?
Soupravu nových kotlových vozů vyrobených lounským Legiosem pro švýcarskou firmu Wascosa odvezl z Loun do Kralup "čmelák" 770.529 KDS. Barevně atraktivní soupravu zachytil autor nedaleko Citolib dne 27.3.2018.
 
Hmm, dobrá výzva, všechno, co jsem našel je zatím v korejštine nebo čínštině.
marin72 marin 
tajemný severokorejský vlak v Číně (teď už víme, že tam Kim byl...)
dá se určit typ/model lokomotivy? Asi něco čínského / bastleného v Koreji?