Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

CestováníKonkrétní místa

Spravují:

czerny,
w_o_o_d_y,
dr.zloduchReklama
vysmatej_kuauik  
Sorry za OT, já mám Ječnou, měli jsme předmět "Sdělovací technika po vedeních" a princip třidiče a linkového voliče znám... a... a už končím a PDP.
Jebarokunde  
OT: Půlzní volba přerušuje obvod, číslo odpovídá počtu přerušení, nula pak bylo deset přerušení za 1 vteřinu, já si na škole ťukal vydlicákem abych si mohl volat ven, protože nula nebyla na číselnici. mimochodem do dnes je půlzní volba funkční.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  obrodit národ
Dokument ruského vloggera o KLDR, nic extra, ale některé drobnosti jsou milé, třeba prý jsou v zemi časté solární panely jako způsob jak získat vůbec nějakou elektřinu.

http://www.youtube.com/watch?v=ZpUKJ6-LMI8&t=8m0s
 
Jihokorejci zjistili, že na jednom ostrově v Západním moři si Severokorejci postavili vojenské zařízení. A taky, že ten ostrov asi patří Jižní Koreji.
Confusion Grows Over Mystery Island
Mystery Island Is in S.Korea on Defense Ministry's Own Map
 
 
vysmatej_kuauik  
Ten trik se "zatržením" kotouče znám a používal jsem ho taky, i když jen na meziměsto...
Tramp00x Migrant z mageo.cz 
Já jsem volal do Švédska z telefonu Dozorčího útvaru když jsem dělal pomocníka a lampasák chrápal. Nikdy mě VKR nezhaftlo (VKR = Vojenská kontrarozvědka). Ale musela se vytočit nula a jak se ten kotouček s číslama vracel tak ho těsně před zastavením ještě jednou pošťouchnout. A nějak to přeskočilo do civilní sítě. BYl jsem tehdy velitelem týlové čety u 17. spojovacího pluku ve Staré Boleslavi a poradil mi to vojín expert na telefonní sítě.
 
marin72 marin 
ano, to byly, proto se chodilo volat k mámě do práce (velká vysoká škola), kde byla samostatná a sofistikovaná ústředna a skrze známosti a malé úplatky to nějak šlo zařídit - taky na té VŠ byl telefonický provoz se zahraničním celkem normální, takže no problem... Tak si to nějak pamatuju z přelomu sedm/osmdesátek - pak už se to asi nějak všeobecně uvolňovalo...
Jebarokunde  
OT: No ony pevné mezinárodní linky z čssr byli asi nepřetržitě monitorovány, na ustřednách jdou vždycky vyvedyny přes místnost se samostatným vstupem a běžní technici tam neměli přístup a psali si žádosti o případná přepojení. (tolik vzpomínky pamětníků).
 
marin72 marin 
o.k., děkuji
Je to věrohodný, jedná se o relativně častou situaci. Volají ovšem z oblastí hraničících s Čínou pomocí jejich signálu.

Jinej level byl před lety růst cen nemovitostí v blízkosti západních ambasád, protože se tam dal chytnout jejich wifi signál. Wi-Fi Access Sparks Housing Boom in Pyongyang
marin72 marin 
dotaz - jak moc je věrohodnej dokument North Korea - Voices from the Secret State? Tam se v přímém přenosu telefonuje mezi jižní a severní - rodiny se domlouvaj na úplatcích pro KLDR úředníky kvůli nějakejm trablům příbuznejch v KLDR, problém s odposlechem tam je, telefonát max. 2 minuty atd. (dokážu si představit, že pašované mobily tam jsou asi možný a signál jižních operátorů má dost přesah přes hranice...) - ale nějak mi to pořád nesedí (teda vzpomínám, že za totáče jsme taky zvládli celkem bez potíží telefonáty do Německa k příbuznejm, ale tohle je snad jinej level, ne...?)
 
pepeq gasmaske to naozaj vyzera ako naozaj 
Super šulivrzna.
dr.zloduch  
tak jsem na to kouknul a je to tam docela zajímavé video:

ILLEGAL BORDER CROSS CHERNOBYL-BELARUS(part 1):
https://www.youtube.com/watch?v=ZIrlUV43V7o

ILLEGAL BORDER CROSS CHERNOBYL-BELARUS(part 2)
https://www.youtube.com/watch?v=WcYCCw8cQng&t=2184s

Nina Spitalnikova, nedavna prednaska
 
hasselhoff drunkyard  .
Vlakem z Číny do KLDR (2017)
https://www.youtube.com/watch?v=sQxh-g4sv6E

(vlog nějakého španěla, 1. část z 5.)
 
Od 0:57 je vidět ta jeho vápníková sedlina vzadu na hlavě.