Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hudba a písničky

Spravuje:

OndraStrnadReklama

Klub určený pro všechny pianisty, co chtějí sdílet své zkušenosti se hrou.
Pojďme diskutovat o různých klavírních stylech, o dobrých skladbách, skladatelích, improvizacích, klavírních koncertech, o technické stránce klavíru a v neposlední řadě o výuce hry na klavír.
Nebo jednoduše o tom, co nás zajímá.

Ošklivě zvrhnutý klavír
hanon-online.com

arnost snad nechci tak   moks
Tak hlavni otazka je, jestli ten petrof tech 440 jeste unese.
DadB jsem zralý na  šrotovné
Ještě takový nápad: máte-li někde poblíž známého s nějakým lepším digitálním klavírem, kde jsou tahle ladění dostupná po stisku jednoho tlačítka, tak doporučuji si ta ladění nastavit a pár věcí si přehrát. Člověk si udělá docela dobrý obrázek, co ho čeká a nakolik je pro naše středoevropské uši dané ladění poslouchatelné.
DadB jsem zralý na  šrotovné
Pár zajímavých informací bylo i tady: http://patf-biokyb.lf1.cuni.cz/~obdrzalek/
(ale už je to dlouho, co jsem to viděl a znovu na to hodlat nekoukám)
no, já bych se teda při požadavku starších ladění do rukou ladiče, který neumí napsat jméno Werckmeister a tváří se, že Werckmeisterova ladění už jsou teda jako skoro rovnoměrné temperovan8, takže se těmi nerovnoměrnými už nemusíme zabývat, asi nesvěřil... (rovnoměrná temperace se naplno prosadila až někdy v (druhé) polovině 19. stol. ...
Ale odkazy mám bohužel jenom pro vaše účely asi dost alternativní, i když jako přehled vývoje od historie až do Bacha a dál by se vám to možná šiklo - pokud ano, hledejte zde: Information on Alternate Tunings
nicméně po webu toho bude běhat spousta... a ono dost záleží, co byste chtěl provozovat
Rád bych se vrátil k tématu ladění. Zahrávám si s myšlenkou vyzkoušet si přeladění našeho (již delší čas neladěného) Petrof pianina.
Chtěl bych najít co nejvíc informací a tady jsem si docela početl http://www.klavirnictvi.cz/ladeni.htm
Početl, že mě to téměř odradilo. Tak alespoň přemýšlím, jestli nástroj nevytáhnout na 440 Hz (momentálně cca 435) a definitivní doladění nechat, až si to sedne, na nějakém mistrovi.
Kdyby někde byly k mání tabulky frekvencí jednotlivých tónů, zřejmě by mě povzbudily v touze experimentovat.
Budu vděčný za podnětné odkazy.