Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Hudba a písničky

Spravuje:

OndraStrnadReklama

Klub určený pro všechny pianisty, co chtějí sdílet své zkušenosti se hrou.
Pojďme diskutovat o různých klavírních stylech, o dobrých skladbách, skladatelích, improvizacích, klavírních koncertech, o technické stránce klavíru a v neposlední řadě o výuce hry na klavír.
Nebo jednoduše o tom, co nás zajímá.

Ošklivě zvrhnutý klavír
hanon-online.com

Mám v klubech docela dost plytkých zájemců o výuku hry na klávesové nástroje. Co si myslíte o tomto software? https://hearandplay.shop/products/song-tutor-software
Znáte případně alternativu, ideálně zdarma?
 
handz Behold my  glory!
Vsechny sou odporne slozite a user nefriendly. Cubase je podle me jediny prehledne udelany program. Stahni si treba tu elements verzi, je to na mesic zdarma a plne funkcni.
DadB jsem zralý na šrotovné 
dík!
 
arnost snad nechci tak   moks
Jinak tohle asi stoji za prokliknuti: http://www.synthzone.com/midiseq.htm

ale myslim, ze to anvilstudio vyhovuje nejlepe zadani.
arnost snad nechci tak   moks
Zkusil bych tohle: https://www.anvilstudio.com/ vypada to dostatecne jednoduse. Ale v zasade to co chces umi skoro cokoliv.
DadB jsem zralý na šrotovné 
Ideálně ano.
arnost snad nechci tak   moks
Takze te spise nez DAW zajima nejaky midi recording?
DadB jsem zralý na šrotovné 
Dotaz
Máte někdo zkušenost s různými DAW softwary na nahrávání/sekvencování? Myslím taková ta různa FL Studia a jiné Abletony. Všechno mi to přijde složité jak autobus. Potřebuju připojit klávesy, zapnout metronom (ideálně aby to mělo kvantizaci třeba na šestnáctinku) a nahrát písničku. Toť vše. Výstup nejlépe rovnou do notové osnovy. Dík.
 
Nazgul Chtěl bych mít kapelu  ze samejch psounů
No, já měl na mysli spíš Pet Sematary, ale dík.
Ale do toho C = 256 Hz bych klidně šel, už z toho hlediska ajťáckého.
(On se pravděpodobně ten vývoj nevyhnul žádné frekvenci, jen by bylo potřeba zapracovat všechny ty ručně vyráběné flétny, které ten interval efektivně zaplní.)
Vybíral jsem mezi Kawaii, Rolandem a Yamahou. Kawaii byl poměrně nedostupný a v této cenové jsem 3-way klaviaturu nehledal. Roland mi dlouhodobě nesedí, i když by mel být výbavou a technicky před ostatními.
Yamahu jsem si koupil, protože ma v česku dosupny servis.
arnost snad nechci tak   moks
Jeste tedy k vysce zakladniho tonu. Tady jsou historicka data pro fletnu (berme chvili klavir jako slozitejsi fletnu)

http://www.mcgee-flutes.com/eng_pitch.html

(neco mne ponouka zkusit udelat skladbu zalozenou na tom grafu)

a 420 mi tedy prijde uz hodne nizko. docela zajimave je, ze na ceste od 420 k 440 se vyvoj vyhnul 432 (coz je ultra lecive, zemekouli prospesne ladeni zalozene na Schumannovych resonancich)

 
arnost snad nechci tak   moks
(otazka je, co s renesancnim repertoirem. tam mi casto prijde veskera temperace zbytecna, i ta casto uzivana quarter-comma)
arnost snad nechci tak   moks
ono u ladeni dost zalezi na reportoiru. jazz si nedokazu moc predstavit jinak nez s temperovanym. u bacha zase laviruju mezi werkmaister iii a kirnberger iii a spis se klonim k tomu werkmaisterovi
 
Děkuji všem za odkazy, rady a připomínky. Je toho k studování na měsíce (zejména ta angličtina). IMHO tu velmi schází klub Hudební nauka. Jak to dopadne s pokusy ještě sám nevím. Při poslechu nejrůznějších ukázek zjišťuji, že mám rovnoměrně temperované ladění asi natrvalo vpálené do mozku.
Přepínání ladění na digitálním pianu je zajímavý tip. Pár střípků k tématu jsem objevil i na www.diatonika.cz
 
arnost snad nechci tak   moks
Tak hlavni otazka je, jestli ten petrof tech 440 jeste unese.
DadB jsem zralý na  šrotovné
Ještě takový nápad: máte-li někde poblíž známého s nějakým lepším digitálním klavírem, kde jsou tahle ladění dostupná po stisku jednoho tlačítka, tak doporučuji si ta ladění nastavit a pár věcí si přehrát. Člověk si udělá docela dobrý obrázek, co ho čeká a nakolik je pro naše středoevropské uši dané ladění poslouchatelné.
(jinak ten Gann, jak na něj odkazuju, má fakt pěkně popsané celé to odvození a popis kejklů, které se s tím dělají při různých temperacích, asi nejlíp, co jsem to kde na netu viděl, takže i když vaším cílem není zahrát si ve šroubárně The Well Tuned Piano, přečtl bych si to...)