Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televizeKonkrétní filmoví herci a tvůrciOdpad

Spravuje:

jackbauerReklamaVítejte !Životopis:
Je synem kanadských herců Donalda Sutherlanda a Shirley Douglasové, vnukem politika T. C. Douglase. První křestní jméno dostal po spisovateli Warrenu Davidu Kieferovi, který napsal scénář k prvnímu filmu Donalda Sutherlanda. Od svých čtyř let, kdy se rodiče rozvedli, vyrůstal K. S. u otce v Kalifornii. 1974 se přestěhoval k matce a dvěma sestrám do kanadské Ottawy.

Jako devítiletý zahájil svou hereckou dráhu na jevišti torontského divadla L. A. Odyssey Theatre ve hře Psí trůn. V šestnácti letech opustil školu a díky otci si zahrál malou roli Billa v komedii Návrat Maxe Dugana (r. H. Ross). Hned v dalším film. dramatu z hornického městečka 30. let Chlapec ze zátoky (r. D. Petrie) vytvořil po boku Liv Ullmannové hlavní roli dospívajícího Donalda Campbella, jediného svědka vraždy; za svůj výkon byl nominován na cenu Genie (kanadská obdoba amerického Oscara).

V roce 1984 přesídlil do New Yorku, kde se věnoval studiu herectví. Střídavě pak pobýval v New Yorku a Los Angeles, kde příležitostně vystupoval v menších úlohách ve filmech a TV, např. v epizodě The Mission (1985, Mise; r. Steven Spielberg) z TV seriálu Amazing Stories (Neuvěřitelné příběhy - ČTV). Prosadil se zejm. úlohou násilnického Aleca v psychologickém dramatu podle povídky Stephena Kinga Stůj při mně (r. B. Reiner) a rolí vůdce upírského gangu, terorizujícího malé přímořské město, v komediálním hororu Ztracení chlapci (r. J. Schumacher).

I v následujících filmech (mj. Zaslíbená krajina, Zářivá světla velkoměsta, Mladé pušky, Renegáti a Chicago Joe a holka ze šantánu) ztělesňoval nejčastěji mladé rebely a požitkářské mladíky, kteří se svými činy a chováním pohybují na hranici zákona a někdy i daleko za ní. Kvůli své fyziognomii, již zdědil po otci, často hrál padouchy (Pár správných chlapů, Čas zabíjet).

V 90. letech přešel i na druhou stranu kamery. Režíroval působivé vězeňské drama Poslední naděje, v němž také vytvořil úlohu odsouzence na smrt, který se spřátelí se svým dozorcem (Forest Whitaker). Druhý režijní počin Pravda a lež, líčící osudy čtyř kriminálníků po nezdařené loupeži, příslib jeho prvotiny nepotvrdil.

Účinkoval v krátkém filmu Duke of Groove (1995; r. Griffin Dunne), nominovaném na Oscara a jako host se objevil v seriálu kriminálních příběhů Fallen Angels (Padlí andělé - ČTV) a hrál hlavní roli protiteroristického agenta v kriminálním seriálu 24 (2001; 24 hodin - TV Nova).

[www.osobnosti.cz]
Užitečné odkazy
Kiefer-rocks.com
Kiefer.wz.cz

tak pátá sezóna je výýýborná.. teda, komu se nelíbily předchozí, tak ten bude drmolit i tady, ale já jsem (zatím, ve 14 epizodě) maximálně spokojený...
 
Joachim studujte politologii  v Olomouci!
Pozvánka
 
mareksm Fanda  24
Cesta kovbojů
Dneska na nově asi za 20 minut :) Cesta kovbojů, no Kiefera jsem ještě v komedii neviděl, to jsem teda zvědavej
 
Chjo, už si to tu nějak hoví :(
 
ChewieDC What are the rules of attraction?  Rule no.1: There are no rules
Ale dostane za to v přepočtu miliardu korun, takže proč ne...
 
mareksm
Ale zdá se, že většině ostatních herců smlouvy vypršely:))
Další 3 roky...
... tak to už je na jednoho chlápka zatraceně dost blbejch dnů:-)
 
mareksm Fanda  24
24
Tak to Jack Bauer jen tak neumře, ale myslim že už je jeho čas
 
ChewieDC What are the rules of attraction?  Rule no.1: There are no rules
Keifer podepsal smlouvu na další tři roky 24... uff.
 
jackbauer  
dudek: samozrejme ze pujdu
 
Jistě
 
jackbauer  
Dudek: on tam hraje ?
 
jackbauer: Pujdeš na Sentinela?
 
milkaa: 14. jsem stahl v pohode, ale jeste nevidel. Jsem zvedav, jak pujde patnactka
 
milkaa vůl z alpských hor... 
Gimli: No já to jenom nechtěl řikat nahlas, abych ti nedával moc velká očekávání :-) I když pravda ten konec mě trochu namíchnul a ke všemu se mi ta 14. epizoda nějak nechce stáhnout :-/. Ale stejně ty dva díly jsou opravdu něco.
 
milkaa: 13 dil je snad jeste lepsi! :-O
 
milkaa vůl z alpských hor... 
Gimli: No co jsem říkal :-) 13. díl ovšem taky stojí za to a tomu 12. se určitě vyrovná
 
Btw 12. dil patri mezi nejlepsi dily vubec, opravdu sila! 13. uvidim dnes :-P
 
milkaa vůl z alpských hor... 
No tak to já radši ne. Nic ve zlým Kiefere, ale herectví ti jde určitě líp :-)
 
mareksm Fanda  24
KS
To bych chtěl něco od něj slyšet