Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravuje:

lachauer

Může vás zajímatReklamaOd chvíle, kdy na pulty českých knihkupectví vtrhl světový bestseller Šifra mistra Leonarda, aby jedny nadchl a druhé rozlítil, uplynulo už přece jen trochu času a zvířená hladina se zase uklidnila. Rozbouřit ji ovšem nyní přichází románová trilogie domácí provenience s výmluvným názvem: Evangelium. Její autorka, Katrin Taillefer, žije a pracuje v Praze a odvaha jí rozhodně nechybí, jinak by se do tak kontroverzního a choulostivého tématu vůbec nepouštěla.

VYDÁVÁ NAKLADATELSTVÍ METAFORA
Výborná recenze!

donAntonio Anthrópos zóon erótikon 
Bridget
Copak tobě se nelíbí fialová? Jak tohle vlastně zaonačila Katrin? Doufám, že historce o vojákovi Banderovi se vyhnula... BTW. "Neposkvrněné početí" není početí Krista, ale početí panenky Marie (tj. narodila se bez dědičného hříchu) a je to výhradně katolické dogma (nebiblické).
Bridget Per procelas ad portum 
To ne, doneAntonio, to by Jezulátko nebylo tak hezký :o)
 
donAntonio Anthrópos zóon erótikon 
A co když ji oplodnil šestiruký emzák s fialovými chapadly? Co my víme... :-)))
 
Bridget Per procelas ad portum 
danielsoft
No právě... Co my víme...? :o)
 
přátelé, abych to trochu odlehčil: dost se mi líbila ta vychytávka v prvním díle s tím neposkvrněným početím - úloha matky od Marie byla fakt rozkošná .... takhle to opravdu tehdy mohlo být, co já vím :)
 
japok
Jasně, už je to nuda. Věta "Mne oslavuje můj Otec, o němž vy říkáte, že je to váš Bůh." přece neznamená "Mne oslavuje můj Otec, který je váš Bůh."
Ale když zatím nikdo nedokázal ani Boží existenci, těžko by někdo mohl dokázat, že Adonaj je někdo jiný než křesťanský Bůh...
 
donAntonio Anthrópos zóon erótikon 
japok
Tak tohle je podpásovka! :-))
lachauer Značkovat. Měřit. Barvit. 
Ale jdi. Jsou tam i vyjímečné, hluboké osobnosti. Stačí jen hledat a nebýt vnitřně slepý.
To snad nemyslíš vážně, když nám sem cpeš takové prefabrikáty.
lachauer Značkovat. Měřit. Barvit. 
Ostatně i celebrity musí vykonávat krvavé oběti. Naposledy zapomněl Svoboda zakuchnout morče, a bác ho!
 
lachauer Značkovat. Měřit. Barvit. 
Stromovous a celebrita? O kom nepíšou na bydletelepe.centrum.cz/celebrity , ten celebritou prostě není, s tím se smiř.
Teď se musím chtě nechtě Stromovouse zastat. On je náhodou celebrita, teda narozdíl ode mne.
donAntonio
Co je špatného na krvavých obětech? Nejsou košer!
http://www.jewishveg.com/
Minmochodem nemá Teifeller v zásobě nějaké jiné šokující odhalení. Abychom se nebavili pořád o tom samém...
 
Pokud jde o argumentaci, měl bych pár drobných poznámek k tomu článku:
Argumentuje se tam třeba výrokem
"...nečetli jste v knize Mojžíšově, ve vyprávění o hořícím keři, jak Bůh Mojžíšovi řekl: 'Já jsem Bůh Abrahámův, Bůh Izákův, Bůh Jákobův?' On přece není Bohem mrtvých, nýbrž Bohem živých. Velmi se mýlíte!"
Jenomže celé je to "A pokud jde o mrtvé, že vstanou, nečetli jste v knize Mojžíšově, ve vyprávění o hořícím keři, jak Bůh Mojžíšovi řekl: 'Já jsem Bůh Abrahamův, Bůh Izákův a Bůh Jákobův'? On přece není Bohem mrtvých, nýbrž Bohem živých."
Nebo po výroku ""Neznáte ani mě, ani mého Otce. Kdybyste znali mne, znali byste i mého Otce." ", následuje "Mne oslavuje můj Otec, o němž vy říkáte, že je to váš Bůh. Vy jste ho nepoznali, ale já ho znám." a dokonce "Váš otec Abraham zajásal, že spatří můj den; spatřil jej a zaradoval se."
No a nakonec se Teifellerová odkopala sama:
"V případě těchto dvou biblických odkazů (rozhovor Hospodina se Satanem) se ale jeví jako pravděpodobnější, že Satan ve skutečnosti nerozmlouval s Hospodinem, nýbrž s pravým Bohem, jehož tehdejší autoři označovali jménem Hospodin“.
Ve všech čtyřech Evangeliích se o totožnosti starozákonního a novozákonního Boha vůbec nepochybuje. Samozřejmě všichni víme, že za to může komplot církve, ale i tak…
 
mirathea
Zapomeň na chvíli na Stromovouse. Já osobně jsem všemi deseti pro satanismus, judaismus, křesťanství i gnózi, takže se nemusíš bát, že se mně nějak dotkneš.
Ale kombinace markiónská satanistka mi připadá skutečně neobvyklá - ačkoli naprosto nechápu, proč by měl mít Stromovous s něčím takovým nějaké problémy.
Já v tom chci mít jenom pořádek. Co tvrdí Teifellerová, co si myslíš ty, kdo je Satan a kdo Bůh apod.
arnost In bomb e atomi mixâham.  lincovery
je az s podivem, ze kdyz se objevi v regalech knihkupectvi kus, ktery buduje odvazny mysticky oblouk mezi umbertem eccem a pametmi josefiny mutzenbacherové, ktery je vybudovan na dukladnosti nemeckeho vtipu a argumentacni vycizelovanosti eskymackych mytu, zaroven vsak spojuje ty nejlepsi literarni postupy joycova odesea a ctenarske rubriky zeny a zivot, vzdy se najdou taci, kteri se snazi kompenzovat frustraci z malych ustrku v mladi tim, ze zacnou hledat drobne az nicotne hnidy v takovem DILE, byt sami nikdy nestvorili nic obdobne vyznamneho.

coz vam nestaci, ze kniha vzbudila nadseni v religionistickych kruzich, petr pokorny se na zaklade prvniho cteni rozhodl zcela prepracovat svoji starou brozurku o gnosi a impaktni faktor harlekynu behem posledniho mesice vyrostl nade vsechny meze? je treba stale stale dokola omilat ty nesmyslne otazky jako: byl adonai opravdu satan, nebo dokonce zid a za kolik je u nej kava?

proc se jednoduse nenechate strhnout do onoho inspirujiciho proudu pouceneho vypraveni? proc pokorne (jako vyse uvedeny autor) neuznate, ze kniha presahuje vase znalosti a neoddate se konejsive manisfestaci autorciny erudice a zivotni moudrosti?
 
Stromovous je žid? Tak to potom /ignore Stromovous
 
donAntonio Anthrópos zóon erótikon 
mirathea
zabíjení jen pro něčí úchylnou radost Proč mám pocit, že o významu starozákonní oběti nic moc nevíš?
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
Příští román Katrin Tailllefer by mohl být ze současnosti na základě drtivých faktů z Protokolů sionských mudrců, IMHO.