Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteraturaOdpad

Spravuje:

lachauer

Může vás zajímatReklamaOd chvíle, kdy na pulty českých knihkupectví vtrhl světový bestseller Šifra mistra Leonarda, aby jedny nadchl a druhé rozlítil, uplynulo už přece jen trochu času a zvířená hladina se zase uklidnila. Rozbouřit ji ovšem nyní přichází románová trilogie domácí provenience s výmluvným názvem: Evangelium. Její autorka, Katrin Taillefer, žije a pracuje v Praze a odvaha jí rozhodně nechybí, jinak by se do tak kontroverzního a choulostivého tématu vůbec nepouštěla.

VYDÁVÁ NAKLADATELSTVÍ METAFORA
Výborná recenze!

Stromovous je žid? Tak to potom /ignore Stromovous
 
donAntonio Anthrópos zóon erótikon 
mirathea
zabíjení jen pro něčí úchylnou radost Proč mám pocit, že o významu starozákonní oběti nic moc nevíš?
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
Příští román Katrin Tailllefer by mohl být ze současnosti na základě drtivých faktů z Protokolů sionských mudrců, IMHO.
 
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
mirathea
Takže Ty si myslíš, že židé zabíjejí nevinné bytosti pro něčí úchylnou radost?
 
stromovous
...a jsme doma...
 
donAntonio
Jsou k ničemu,vadí mi zbytečné zabíjení jen pro něčí úchylnou radost.S jídlem to nesouvisí,jím co chci,ale také se neoháním ušlechtilými kecy.Ale tlacháme tu o nesmyslech,což mě nebaví.Mám lepší věci pro zábavu.Pán s vámi.
 
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
mirathea
No jasně. Když Ti vadí, že Adonaj žádá krvavé oběti, tak asi po Tobě, ne? Co by to bylo za zlo, kdyby po Tobě nechtělo nic nepříjemného? Je přece základní vlastností Satana, že člověka svádí ke slabostem.

Pokud ale po Tobě Adonaj nic nechce, je čistě soukromá věc židů, jaký způsobem uctívají svého boha - a když v tom někdo spatřuje zlo, jedná se o antisemitismus, názor namířený proti konkrétnímu (židovskému) způsobu života.

(A to už pomíjím fakt, že mám v rodině spoustu židů a jsem si jist, že Adonaj po žádném z nich nechce krvavé oběti.)
stromovous
Po mně?
 
donAntonio Anthrópos zóon erótikon 
mirathea
Co je špatného na krvavých obětech? Ty jsi vegetariánka?
 
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
mirathea
Po Tobě žádá Adonaj krvavé oběti, slepou poslušnost a podobné věci?
stromovous
Možná máš pravdu,opravdu pro mě není důležité se tu zalogovat,ale možná o to ani nestojím.Ale pro tvůj klid-"bůh",který si žádá krvavé oběti,slepou poslušnost a podobné věci je horší než "satan".
 
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
OK, mirathea, která se ani nedokáže zalogovat, považuje diskusi nad tvrzením z knihy za známku hluchoty a slepoty.

Je zde někdo jiný, kdo zastává názor, že Adonaj je Satan, a je schopen se o tom bavit a vysvětlit, PROČ si to myslí na základě nějakých relevantních filosofických nebo religionistických faktů?
 
P3tr0s "Don't worry, the radiation level isn't  very high," Tom said glowingly.
Tak, to je dobrý začátek, vsadím se, že v reálném životě je to nula, a teď ještě odpovědi na ty jeho hloupé otázky, ať má co chtěl :o)
 
Bridget----strmovous a spol.
Obávám se,že stromovous se těch v sloup obrácených očí nezbaví.Je to takový oblíbený zvyk určité skupiny lidí.Vypadá to,jako že hledí k nebesům....taková oblíbená póza.-----Jinak musím říci,že mě tyto neplodné hádanice nebaví a už vůbec nehodlám zapřádat na netu hovory s lidmi,kteří jsou stiženi hluchotou a slepotou.Jestli se chcete miláčkové nějak seberealizovat,zkuste to v reálném životě...nebo vám to nejde a proto si honíte trika tady?
 
P3tr0s "Don't worry, the radiation level isn't  very high," Tom said glowingly.
To je jasný, že umí, jenom mu to teď holky pořádně natřete!
 
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
poslední pokus
Umí některá z přítomných čtenářek, která věří, že Adonaj je Satan, odpovědět na mých několik jednoduchých otázek, které jsou zcela na místě a k tématu, nebo všechny problému jednoduše nerozumí, neznají historické pozadí a pouze vzaly za své toto závažné tvrzení z BELETRISTICKÉ knížky (a povýšily tím spisovatelku na proroka)?
 
stromovous Z matematiky jsem nematurovala  <°---<
Markióna zná snad každý, kdo se trochu zajímá o dějiny kultury, ne? Fakt je to ztráta času, když se snažím diskutovat k tématu a reagovat přímo na VÁMI NAČNUTÝ gnostický motiv a předpokládám, že filozofické pozadí je i druhé straně známo, a místo toho se dočkám jen nesmyslných vytáček.
dámy, můžete některá na stromovouse reagovat jinak než osobními urážkami?
 
Prosímtě, stromovous je starý macho, ten nikdy neuzná, že se zmílil nebo že někdy něco nevědel.
Bridget Per procelas ad portum 
Stromovus
TAK! Teď jsi na to přišel! A až se ti ty oči v sloup zase vrátí do normální polohy, tak můžeš začít hořce plakat, kolik jsi tím, čemu říkáš diskuze, ztratil času. (jen škoda, že už mě tím pádem nebudeš přesvědčovat o tom, žes onu teorii už taky samozřejmě slyšel dávno, a ne teprve, když to tady řekl donAntonio.)