Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetSoftware

Spravuje:

JaxxReklamaMicrosoft Office, OpenOffice, Microsoft Outlook, Outlook Express, IE, Opera, Firefox a vše kolem nich

Dost dobré stránky o Excelových funkcích (dík Trofo) - http://office.lasakovi.com/excel/

Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Já netvrdím, že vím jak to funguje... ¯\_(ツ)_/¯
(ale vážně, kdyby to někdo mohl osvětlit, budu ráda, třeba to Excel má nějak bizarně)
vysmatej_kuauik  
Taková malá radost.
Thunderbird po verzi 68 přišel s verzí 78, ve které nefungují starší extensions. Používám Portable verzi v68, a dělám dobře, protože i když mám zakázané aktualizace, stejně se ten můj aktualizoval.
No, nezbylo než z jiného stroje přetáhnout starší kopii. Imapy se aktualizovaly, takže jen chvíle sraní s tím krámem, ale fakt si vyslechli plno tuze hezkých slov.
Kkti, fakt.
 
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
No... problém je, že tou tvojí metodou místo jedné matice o sedmi řádcích vyrobíš vlastně sedm různých matic, každá o jenom řádku. To mi přijde trochu divné. Nicméně to pak opravdu zřejmě funguje.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
A když to vepíšeš jen do E2, ctrl+shift+enter a potom to prostě roztáhneš?

Při tvém postupu v CZ Excelu se mi zobrazí 5,6,7,8,9 (protože to začíná nahoře A5, tak dál ve vzorci pokračuje A6, A7...). Matice mi dělá ale totéž (stejným postupem, nakopíruju jen do B2, a pak přetáhnu).

(při použití =ŘÁDKY(A$1:A1), cos asi měl na mysli, mi to udělá 1,2,3,4,5 ale při pokusu to hromadně nakopírovat Ctrl+Shift+Enter to selže 1,1,1..., takže problém bude tam, nakopíruj jen do první buňky ne do rozsahu, to asi nefunguje)
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
viz závěr toho Lašákova vzorce: ...ŘÁDKY(E$2:E2)
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
No, mně ne :-/. Nevím, jestli je to tím, že to píšu do anglického Excelu a musel jsem si všechny názvy funkcí přeložit, nebo něčím jiným, ale nefunguje mi to. Vyrobil jsem si identickou levou tabulku, označil buňky E2 až E8, vepsal do toho ten vzorec (s anglickými názvy funkcí), odmáčknul CTRL+SHIFT+ENTER... a všude mám "Iva". Něco je špatně.
Ona se mi v maticovém vzorci nedaří ani tak jednoduchá věc, jako třeba získat číslo aktuálního řádku.
V normálním vzorci když si označím si buňky B1 až B5, vložím tam vzorec =ROWS(A$1:A5) a potvrdím CTRL+ENTER (aby se to rozkopírovalo do jednotl. buněk), tak mi vyleze 1 2 3 4 5.
Když ale totéž udělám jako matici (tzn. potvrdím to CTRL+SHIFT+ENTER), vyleze 1 1 1 1 1. A nějak nevím, jak v té matici třeba tohle udělat správně (aby taky vylezlo 1 2 3 4 5). Přijde mi, že právě tohle je v tom složitém vzorci použité a nefunguje.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Vyžaduje to jisté úsilí odtušit, že zmíněný vzorec je nutné vložit do buňky E2 (a odkliknout Ctrl+Shift+Enter) a následně ho roztáhnout. Ale funguje :)
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
Jestli jste zvládla tenhle příklad aplikovat na svůj problém, tak to teda respekt. Já ten příklad u sebe ani nerozchodil.
To nevim, ale obracene, tj. pevnou linku na mobil, operatori nabizeji.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Může se tam ocitnout nějaký nesmysl/překlep, ale to stejně nemám asi možnost ovlivnit, leda je to číslo třeba podezřele krátké.
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
"Od 15. ledna 2006 je pak možno přenášet i čísla mobilních telefonů. Není však možné přenášet telefonní čísla mezi mobilními telefony a pevnými telefonními linkami. Mobilní operátoři ji zavedli na základě zákona č. 127/2005 Sb. o elektronických komunikacích. Přesné podmínky přenositelnosti potom upravoval následně vydaný předpis ČTÚ."

Navíc usecase je neposílat zbytečně SMS na pevné linky, nikoli mít 100% zásah SMS (teď mluvím o různých branách na ústřednách s vlastní SIM, které mají mobilní číslo, ale SMS tam úspěšně nedoručíte - ale vlastně nevím, jak by se v té databázi ocitly.).
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Jakože lze přenést mobilní číslo na pevnou linku?
Podle mě teda od doby přenositelnosti čísel už pevná linka === menší než 600 000 000 dávno neplatí.
Kont tabulka není nic jiného než sumarizační nástroj, kdy máš v zásadě dvě osy s jedinečnými hodnotami nějakých proměnných a v tabulce vynášíš součty/průměry/počty těch proměnných. Na osách můžeš hodnoty sdružovat, třeba dny do měsíců.

Čili když máš například tabulku den-řeka-naměřený průtok, tak konttab ti zobrazí například průměrný průtok za jednotlivé měsíce v jednotlivých řekách.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
Já se včera pokoušela kontingenční tabulku vytvořit a bojím se že na to bude potřeba náročnější tutoriál, ale v noci nějak nebyl čas :(
Nejprve je nutné ty data vybrat jako tabulku (to bylo trochu matoucí, protože Excel jsou samé tabulky, že) a pak jsem to přesvědčila aby udělal nějaké soupisy, ale dál nevím.

Problém je, že potřebuju něco co nejvíc foolproof, jako "vložte sem a ostatní udělá soubor", a mimo toho vkládacího další listy zamčené.
Lidi co to dělali doteď ručně občas zapomněli během úplně normálního filtrování vybrat celou tabulku a nevšimli si toho, pokud to neudělá "samo" tak je to problém. Jak zajistit, že nedodrbou kontingenční tabulku, to nevím, musí to být pokud možno bez nutnosti někam na něco moc klikat.

Nakonec se přiznám, že jsem sprostě obšlehla Lašákovy příklady o maticovém filtrování a natweakovala je, aniž bych úplně detailně chápala, co to přesně dělá (ale dělá to, co chci).
https://office.lasakovi.com/excel/funkce/pokrocile-tipy-triky-funkce-Excel/#14

Takže to mám pořešené, jen je třeba to naostro vyzkoušet a zjistit, jaké věci se tam mohou dít, se kterými to nepočítá. Kdyby mi to nějaká dobrá duše chtěla důvěrně betatestovat, tak mi pošlete zprávu, dík. Je tam použito příliš mnoho věcí, o jejichž fungování nemám optimální představu.
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
Číslovací plán ČTÚ?
Dort skolstrejk för klimatet! 
Jestli dobře chápu, co chceš, tak bych si udělal pomocí KDYŽ pomocné sloupce (je mobil, je číslo, je +cislo) s hodnotami ano, ne nebo 1, 0; a pak to celé vybereš a dáš vložit- kontingenční tabulku- všechno necháš defaultni. Vytvoří se ti základ kontingenční tabulky na novém listě, a tam wysiwyg způsobem posunes telefony do sloupce a pomocná pole do filtrů. Pak to udeláš ještě jednou, další list, jiný filtry.
Pozor, kontingenční tabulka se neaktualizuje automaticky se zdrojem, musí se do ní kliknout a nahoře zmáčknout tlačítko aktualizovat.
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
Odkud tyhle informace berete? Je na to někde nějaká oficiální dokumentace?
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
Mobil je kromě toho i menší než 800000000.
Trofozoit E agora? Enterram-se os mortos   e cuidam-se os vivos
(jakože myslím, že IT zkouší vymýšlet posílání SMS přímo ze systému, ne že by vymýšleli bastly s Excelem)