Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Koníčky a zálibyKvětiny, rostliny a bylinky

Spravuje:

Vampýr

Může vás zajímatReklamaKdysi jsem se chtěl tímto svým koníčkem živit. Pak jsem bez náhrady přišel o pozemek a měl jsem po legraci. Sbírku jsem rozdal. Nicméně, baví mě to dál. Potkávám dost lidí, kteří mají stejný zájem, možná jsou i tady. Rád svými zkušenostmi pomohu případným zájemcům, pokud se najdou.

dík
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
Jj, smíchat s pískem nebo perlitem, humusu pomálu. Hlavně vždycky po zalití nechat vyschnout, ono si to řekne (listy lehce zavadnou).
Radgost petaklic je proste holomeg 
To chci!
ok, a na přesazení doporučíte? Zatím plánuju do květináčku naspod hrubší drenáž, zbavit ho toho vláknitého substrátovatého bordelu, co je v něm z obchodu, a píchnout ho do směsi výsadbová zemina (speciální nemám a nechce se mi kvůli maličkému květináčku kupovat) s pískem/drobnými kamínky, druhého víc než prvého.
(Hanba mne fackuje, an otec býval zdatný kaktusář a sukulentopěstitel, měli jsme tu různá pachypodia a jiná adenia, dorstenii (miluji dorstenie!), různé kvetoucí kameny a jinou žoužel ostnitou i holou, ale nakonec toho část odnesl čas a zbytek sežraly nějaké fakt odolné puklice či co, doslova tragedie... teď už mi moc neporadí, tak mi nezbývá, než tahat rozumy.)
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
Hlavně nehnojit, s živinama držet zkrátka, jinak nebude kompaktní a zezelnatí. Na slunci se pak ta kresba hezky probarví, ale musí si zyknout, na jaře by se mohl spálit.
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
aha, pozdě
pan_kreas Ani krásné vlasy   nejsou k jídlu.
adromischus
hm, já myslel, že ten naducaný lalok je dost výstižný - kdybych popisoval něco z těch dvou obrázků, rozhodně bych zdůraznil plochost listů, zmínil jejich okraj a postavení na větévkách... ale dobrá věc se podařila.

Jinak paní květinářka doporučovala přesadit, že je to v nějakém pěstitelském substrátu, co moc drží vodu, budu muset mobilizovat zásoby jemného štěrkopísku... Naštěstí to i podle popisu vypadá jako dost nezničitelné kvítko.
wiriel Beneficium beneficio provocatur. 
Na základě popisu jsem si představovala spíš něco takového


nobo takového
chmch
dík!
(no a řekněte, jestli jsem to nepopsal věrně! :-) )
schrodingerova   .
představovala jsem si dle popisu něco úplně jiného :D
je to krásné
wiriel Beneficium beneficio provocatur. 
(nádherný sukulent, nikdy jsem ho neviděla a asi ho taky potřebuju)
wiriel Beneficium beneficio provocatur. 
nakonec ofocíno, ale provisorně, za kvalitu se omlouvám: 
wiriel Beneficium beneficio provocatur. 
Tak nám ho namaluj v malování, když nemůžeš fotit :)
hm, prošel jsem na google všechny obrázky, co mi to vyhodí, a nenašel (jinak shodou okolností tu na parapetu vedle mám tlustice hnedle tři - C. ovata, potom takový ten kultivar, co má listy trochu podobné slonímu chobotu - válcovité, na konci rozšířené a promáčklé, a C. perforata)

kua, to jsem si zas pořídil záhadu :-/
wiriel Beneficium beneficio provocatur. 
Nějaký druh tlustice nebo sedum?
jinak ty laloky vypadají tak zvláštně tuleňovitě - představ si trs tuleňů (srostlých zadními), akorát mají místo toho hlavového zúžení takové jakoby zévovité zvlnění (čím starší lalok, tím širší a výraznější)
Radgost petaklic je proste holomeg 
To bylo k odlehčení pošmourného dne... Jako fakt nevim, co by to mohlo podle popisu být.