Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaTento klub zakládám pod dojmem zoufalého stavu diskuse v klubu Vegetariánství. Rád bych zde vytvořil prostor, kde si lidé mohou popovídat o stylech života v naší společnosti menšinových, jako je například život bez masa, bez auta nebo bez televize, život v anarchistické nebo protokřesťanské komuně atd. Diskutující nejsou povinni žít některým z alternativních stylů, ale měli by je respektovat. Proto se, prosím, zdržte výlevů označujících např. všechny vegetariány za nebezpečné cvoky, lidi bez televize za deformanty dětských duší atd.

Děkuji za pochopení.


Z jiných klubů na Okounu na příbuzná témata je možno doporučit BioLife (klub pro příznivce biopotravin).


popcorp Zfetovaný židovský  negr
no ano, ale v kolika novostavbách se takové věci dnes používají? plus to zužitkování dešťové a čištění odpadní vody mi přijde geniální, velké úspory s minimálními náklady.
Dál ten přechod z interiéru přes skleník ven, to je moc pěkný koncept. Co se týče designu, nikdo ti nebrání si záchod a koupelnu vykachličkovat.

určitě by se takový objekt dal postavit pomocí nových technologií a dům by nevypadal jak z hobitína, ale zaplatíš desetkrát tolik.
Srovnání se starou chalupou sedí - tenkrát se také používalo to, co bylo v okolí. Proto taky ta chalupa stojí stovky let a má "ducha". Jak asi budou vypadat současná satelitní města za třicet let?
Věřím tomu, že pokud by se Reynoldsových postupů použilo bez idealistického "stavíme z odpadků, protože je to eko", byl by výsledek velmi příjemný.
Na ten dům z reportáže se určitě pojedu podívat, abych si udělal představu.
igi mors ontologica  -
Reynolds v ČR
Jsem rad, ze to tu je, rad se na to prijedu podivat. Celkove se mi libi pouzivat "co okoli da", kdyz se to da nejak funkcne zakomponovat - svetlovodne flasky treba. Moc jsem nepochopil funkci tech pneumatik, kdyz je stejne pak zahazou hlino a obali polystyrenem - meritelny efekt oproti pouhemu zahazeni hlinou?? Jeste je mozny, ze na Sazave je tech pneumatik tolik, ze pridana hodnota je v tom vycisteni brehu a zbaveni se jich. Nelibi se mi zelezobeton - ten nikdy okoli neda, je to jasna externalita a pokud to s nim stoji a pada, tak je ten koncept takovy polovicaty. Pokud to bez nej jde, tak bych ho ja nevolil, ale to uz je asi jen otazka osobnich preferenci.
 
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
Hmmm. Tři železobetonové kopule opatlané hlínou, zaizolované pneumatikama a "ozdobené" flaškama a plechovkama. Mytí kýblem vody a záchod v designu železniční stanice, tmavé místnosti s křivými stěnami. Pár osvědčených zásad - zaizolovaná severní stěna, prosklená jižní, na střeše jímka na užitkovou vodu, kořenová čistička odpadní vody. ... Na to je třeba vyhlášený architekt z emeriky? Takhle je (byla) postavená naše 500+ let stará chalupa v zásadě taky (jen ta dešťová voda se svádí do sudů a jedné samostatné studny a materiál "co okolí dalo" byl v té době převážně kámen a trocha dřeva; věřím, že kdyby tenkrát měli možnost najít někde pneumatiky, použili by je taky).
popcorp Zfetovaný židovský  negr
 
Tander Lee ... gradientně fašizující humanista  ... taky jeden z nás
Kdyby si chtěl někdo charitativně zapracovat, tak nestátní neziskovka Statek Vlčkovice by dobrovolníky na pracovní víkendy (za stravu a ubytování) uvítala. (Vezl jsem odtamtud stopaře a nemají těch zájemců příliš velký přetlak).
 
Doufám, že nenosím dříví do lesa:

http://ecosia.org/
 
Bakhtak ...doplňte si ironičník. ∩✺ 
Evidentně jsem ji pochopil jinak než ty.
sheck Buďme realisté, požadujme nemožné! 
Je nenutný.
Kwango je grammar jew! 
Co přesně jsem nepochopil na větě "Myslím, že každý by měl to, co spotřebovává, nahradit, vrátit přírodě zpět."?
Bakhtak ...doplňte si ironičník. ∩✺ 
To je jen tvoje představa "ekologičnosti". Navíc ji na odiv nedává, jen žije chytřeji než my.
Kwango je grammar jew! 
Když chceš dávat na odiv svou ekologičnost, máš se jít koupat do řeky, ne do osobního bazénu.
Zbavuje člověka ochranné vrstvy a činí ho náchylného k infekcím.
Bakhtak ...doplňte si ironičník. ∩✺ 
Co je na bazénu špatného?
lillyofthevalley   >°ß°<
+1
Cichlasoma  
+1
popcorp Zfetovaný židovský  negr
Škoda?
Dort Come with me Jeffrey Goldstein  to a fantasy!
Škoda, že tyhle recyklované domy tak často vypadají, jako by se Hundertwasser ožral s Gaudím...
 
Kwango je grammar jew! 
No nevím, co bude muset všechno přírodě vrátit, než splatí všechno za samotnou stavbu. Tyhle řeči beru pouze od lidí, co mají dům 2+1 z místních materiálů, ne bazén a další serepetičky.
igi mors ontologica  -
pozvanka
http://www.gjf.cz/aktualni.html

Michael Reynolds / SAFE

5. 5. – 10. 6. 2012

Michael Reynolds vystudoval architekturu na University of Cincinnati.
Za posledních 40 let výrazně ovlivnil udržitelnou architekturu na celém světě.
Navrhuje naprosto nezávislé domy, které staví z velké části z přírodních a recyklovaných materiálů.
 
To vypada zajimave a v souladu s mym nazorem, ze spolecnost postavena na spotrebe je blbost, asi si to prectu.