Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaTento klub zakládám pod dojmem zoufalého stavu diskuse v klubu Vegetariánství. Rád bych zde vytvořil prostor, kde si lidé mohou popovídat o stylech života v naší společnosti menšinových, jako je například život bez masa, bez auta nebo bez televize, život v anarchistické nebo protokřesťanské komuně atd. Diskutující nejsou povinni žít některým z alternativních stylů, ale měli by je respektovat. Proto se, prosím, zdržte výlevů označujících např. všechny vegetariány za nebezpečné cvoky, lidi bez televize za deformanty dětských duší atd.

Děkuji za pochopení.


Z jiných klubů na Okounu na příbuzná témata je možno doporučit BioLife (klub pro příznivce biopotravin).


 
malej Béééé 
Řemeslo od řemesla je to trochu jiné. Ale obecně každý řemeslník, co znám (desítky, možná i ke stovce), se uživí. Někteří dobře, někteří hůř.
Praha: Dobrý truhlář se vyvažuje zlatem.
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Co vim, tak sevci si stezujou, ze jsou zavaleny praci. Ale teda von asi taky neni svec, jako svec...
Cichlasoma  
Mam takovej dotaz. Nedávno se v SA klubu trošku mluvilo o tom, jak se prodávají nebo neprodávají ručně šité boty. Nevíte, jak je to obecně s ručně dělaný věcmi? Jakou má dnes dobrý (ale zas třeba nijak fenomenální) švec, krejčí, umělecký kovář, truhlář, zlatník apod. obecně řečeno šanci se uživit?
 
popcorp Zfetovaný židovský  negr
Velmi sympatický počin. Něco takového bych také přijal. 150k není zas tak velká investice a ceny panelů stále klesají, prý teď přišli na způsob, jak snížit náklady na výrobu na polovic.
Bakhtak ...za příspěvek doplňte si ironičník. ∩✺ 
http://www.ekobydleni.eu/domy/rozhovor-filip-prochazka-majitel-ostrovniho-fotovoltaickeho-systemu
Filip Procházka bydlí „na samotně u lesa“. Jeho dům odmítl úřad připojit k rozvodné síti, a tak se rozhodl pro vlastní řešení. Vybudoval ostrovní fotovoltaickou elektrárnu, která dnes zvládá pokrývat většinu jeho spotřeby elektrické energie. Jeho snem je co největší nezávislost.

(To je i můj sen.)
 
Cichlasoma  
 
Cichlasoma  
 
Cichlasoma  
 
Cichlasoma  
 
Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
Jde to i jinak: BUDU MAZAT!
 
Cichlasoma  
Materialismus je iracionální, racionalismu není v duchovnu (a Duchovnu) nikdy dost. Ale právě toho se Ti zoufale nedostává.
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
(Já vám to v Duchovnu nechci materialismem a racionalismem kazit :)
Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
Přesun do Duchovna ALE UŽ!
 
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Jsem ti dával odkaz i na osobní svědectví - cestovatel Rudolf Švaříček, který strávil spoustu času v různých zaostalých oblastech Indonésie, Nové Guinee a Afriky (a asi i leckde jinde), včetně objevů oblastí, kde noha bílého může předtím nestanula. Přesto byl schopný mluvit smysluplně a necpat k přírodním národům ufony, internetovou síť rostlin a zázračné léky na všechno. Nebo v záhlaví odkazovaný M. Stingl (od něj jsi něco četl?), který strávil cestováním po světě, jak tu píšou, 19 let - taky je schopný psát normální cestopisné/etnografické knihy. Dtto, cestovatelští gurové posledního století, Hanzelka se Zikmundem... A další běžní cestovatelé, kteří dokáží objektivně a "normálně" popisovat místa a lidi, co navštívili.

Přijde mi prostě, že bys měl začít těmahle "obyčejnýma" neduchovníma lidmi, a za 20 let, až možná budeš mít rozum a nějaký nadhled, začít experimentovat a dumat nad šamanismem.

Cichlasoma  
Když je tu pro Tebe relevantnější biochemie než svědectví, chováš se nevědecky, to jen FYI.
Jestli chceš nějakou relevantní vědu, lze doporučit třeba http://www.kosmas.cz/hledani/?query=vegetalismo&submit_search=Hledat , obecněji třeba http://www.kosmas.cz/knihy/101057/samanismus-a-nejstarsi-techniky-extaze/ . Ale pochybuji, že jsi v této oblasti schopen rozpoznat, co je skutečně relevantní.

(Osobní svědectví jsou ale imho stejně vždy nejcennější.)
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Nikdo příčetnost neztrácel, snad leda ty - v Duchovnu je pro toto téma určitě vhodnější místo, než v klubu, který má v názvu dva vědecké obory, což pro tebe musí představovat problém, když vědu neuznáváš a bližší je ti vyprávění duchovně laděného režizéra než třeba biochemie nebo jiné suchopárné vědy.
Cichlasoma  
Jestli to s tím "šamansko-cichlasomovským 'taky si můžete jednu šlehnout'" myslíš trochu vážně, tak to kdyžtak rozveď.
Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
Jasně, vůči standardním metodám zacházení se světem je "jde to i jinak" i šamansko-cichlasomovské "taky si můžete jednu šlehnout", ale stejně bych to raději přesunul třeba do toho Duchovna.