Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaTento klub zakládám pod dojmem zoufalého stavu diskuse v klubu Vegetariánství. Rád bych zde vytvořil prostor, kde si lidé mohou popovídat o stylech života v naší společnosti menšinových, jako je například život bez masa, bez auta nebo bez televize, život v anarchistické nebo protokřesťanské komuně atd. Diskutující nejsou povinni žít některým z alternativních stylů, ale měli by je respektovat. Proto se, prosím, zdržte výlevů označujících např. všechny vegetariány za nebezpečné cvoky, lidi bez televize za deformanty dětských duší atd.

Děkuji za pochopení.


Z jiných klubů na Okounu na příbuzná témata je možno doporučit BioLife (klub pro příznivce biopotravin).


Cichlasoma  
 
Cichlasoma  
 
Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
Jde to i jinak: BUDU MAZAT!
 
Cichlasoma  
Materialismus je iracionální, racionalismu není v duchovnu (a Duchovnu) nikdy dost. Ale právě toho se Ti zoufale nedostává.
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
(Já vám to v Duchovnu nechci materialismem a racionalismem kazit :)
Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
Přesun do Duchovna ALE UŽ!
 
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Jsem ti dával odkaz i na osobní svědectví - cestovatel Rudolf Švaříček, který strávil spoustu času v různých zaostalých oblastech Indonésie, Nové Guinee a Afriky (a asi i leckde jinde), včetně objevů oblastí, kde noha bílého může předtím nestanula. Přesto byl schopný mluvit smysluplně a necpat k přírodním národům ufony, internetovou síť rostlin a zázračné léky na všechno. Nebo v záhlaví odkazovaný M. Stingl (od něj jsi něco četl?), který strávil cestováním po světě, jak tu píšou, 19 let - taky je schopný psát normální cestopisné/etnografické knihy. Dtto, cestovatelští gurové posledního století, Hanzelka se Zikmundem... A další běžní cestovatelé, kteří dokáží objektivně a "normálně" popisovat místa a lidi, co navštívili.

Přijde mi prostě, že bys měl začít těmahle "obyčejnýma" neduchovníma lidmi, a za 20 let, až možná budeš mít rozum a nějaký nadhled, začít experimentovat a dumat nad šamanismem.

Cichlasoma  
Když je tu pro Tebe relevantnější biochemie než svědectví, chováš se nevědecky, to jen FYI.
Jestli chceš nějakou relevantní vědu, lze doporučit třeba http://www.kosmas.cz/hledani/?query=vegetalismo&submit_search=Hledat , obecněji třeba http://www.kosmas.cz/knihy/101057/samanismus-a-nejstarsi-techniky-extaze/ . Ale pochybuji, že jsi v této oblasti schopen rozpoznat, co je skutečně relevantní.

(Osobní svědectví jsou ale imho stejně vždy nejcennější.)
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
Nikdo příčetnost neztrácel, snad leda ty - v Duchovnu je pro toto téma určitě vhodnější místo, než v klubu, který má v názvu dva vědecké obory, což pro tebe musí představovat problém, když vědu neuznáváš a bližší je ti vyprávění duchovně laděného režizéra než třeba biochemie nebo jiné suchopárné vědy.
Cichlasoma  
Jestli to s tím "šamansko-cichlasomovským 'taky si můžete jednu šlehnout'" myslíš trochu vážně, tak to kdyžtak rozveď.
Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
Jasně, vůči standardním metodám zacházení se světem je "jde to i jinak" i šamansko-cichlasomovské "taky si můžete jednu šlehnout", ale stejně bych to raději přesunul třeba do toho Duchovna.
Cichlasoma  
Tak, že jde o neuroceptory a "látky", to zas bereš Ty.
Cichlasoma  
Protože jsem napsal, že už tam o tom nic nenapíšu. TL ztrácel příčetnost, japok mi chtěl dát banána, sere to tam už asi všechny, je to největší hit v compressoru. Já chci někam, kde to moc lidem nevadí a moc lidí to do toho nehuláká, že je přece ayahuascovej obřad samozřejmě totéž totéž jako vesnická pařba buranů. Je mi fakt jedno kam, ale přijde mi, že do Religionistiky se to moc nehodí. Duchovno je úplně v pohodě, v libomudravně by to taky mohlo být, například.
sheck Buďme realisté, požadujme nemožné! 
Indiáni berou rostlinu jako bytost, ale jejich neroreceptory ji berou jako psychotropní látku.
Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
Tak proč jsi to nenechal v HaA? Antropologie medle jak vyšitá.
Cichlasoma  
Mně je to jedno kam.
Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
Cichlasoma: Domnívám se, že sem do klubu to nepatří. Když už, tak do Duchovna, do Religionistiky nebo tak něco.
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Cywe, co ste to tu vsichni na celym okounu najednou zacali fetovat, nebo co?
 
Cichlasoma  
OK, se Šnekem se bavit budu dál mile rád...

Reaguju na jeho post v HaA: http://www.okoun.cz/boards/historie_a_antropologie?contextId=1064442690#article-1064442690

Indiáni berou ayahuascu prostě jako bytost s vlastní inteligencí, která má moc. Není to jen ta konkrétní jednotlivá rostlina.Asi by podle nich byla schopna se i všelijak bránit, kdyby jí ubližovali, když se k ní člověk hezky chová, a ona to uzná za vhodné, něco mu zjeví, když ji požije. Ten Tvůj popis, který líčíš, by jim imho vesměs byl úplně cizí.

Jestli buddhista bude mít přístup k týmž věcem jako ayahuascový šaman, nevím. (On do toho ten buddhista jde vesměs taky s jiným cílem, zaměřuje se na jiné věci.) Pokud Ty to víš, jak? Teoreticky asi lze dělat totéž, co s a. i bez ní,otázka je, jestli to někdo umí. (Ale je mi nicméně šamanismus bez požívání těch rostlin asi o trošku sympatičtější.) Další věc je, že možná a. toho šamana naučí věci, které může pak dělat i bez ní, ale nevybavuju si, že bych to zrovna o té a. někde četl v seriosním prameni tvrzené.
 
Tander Lee Freedom of expression is the freedom   to offend
No vida, jde to i bez banu :)

(OK, není to šarlatán, jenom mašíbl... k čemuž máš, jak tě tak čtu, docela dobře našlápnuto.)