Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaTento klub zakládám pod dojmem zoufalého stavu diskuse v klubu Vegetariánství. Rád bych zde vytvořil prostor, kde si lidé mohou popovídat o stylech života v naší společnosti menšinových, jako je například život bez masa, bez auta nebo bez televize, život v anarchistické nebo protokřesťanské komuně atd. Diskutující nejsou povinni žít některým z alternativních stylů, ale měli by je respektovat. Proto se, prosím, zdržte výlevů označujících např. všechny vegetariány za nebezpečné cvoky, lidi bez televize za deformanty dětských duší atd.

Děkuji za pochopení.


Z jiných klubů na Okounu na příbuzná témata je možno doporučit BioLife (klub pro příznivce biopotravin).


bradhal Ať Vám koně jdou... 
Kam patří plato od léků? Hliník, PET, směsný odpad?
 
Z mediciny by me s tim asi vyhodili, ale na tehle strance jsou zajimave clanky o (proti) ockovani.
http://www.slobodavockovani.sk/news/tetanus-a-ockovanie-proti-tetanu/
 
Cichlasoma  
dík.
Reakce na | Vlákno  
Doposud bylo v praxi jedno, jakým způsobem byly děti vzdělávány. Důležité bylo předvést na zkouškách požadované znalosti, event. pomocí žákova portfólia nastínit proces výuky. Hodně záleželo na tom, jaké představy o průběhu zkoušek nebo i samotného procesu vzdělávání měla kmenová škola. Pokud by dítě neprospívalo dle očekávání, pak by se asi řešily příčiny. Nová pravidla určená pro druhý stupeň zatím podrobně neznám, ale sdružování rodin za účelem kvalitnější výuky je zcela přirozená a léty osvědčená praxe.
Cichlasoma  
nevite, jestli by bylo legalni, kdyby treba tri pary s detmi provozovaly domaci vzdelavani tak, ze by se rodice stridali a jeden z nich (z tech sesti) by vzdycky treba jeden den v tejdnu ucil vsecky deti?
tj. je nejak omezene, kdo muze deti pri domacim vzdelavani ucit, jestli to musi byt furt tentyz apod.? (pokud vim, nikdo to u nas nekontroluje (?), ale jede mi i o to, za by v popsanem pripade bylo treba pred urady stav veci tajit.)
 
 
lillyofthevalley   >°ß°<
V Penny mají Babiččiny rady do zahrady.


Doporučuji - tomu, kdo ocení místo komerční chemie tradiční postupy.
 
Šnek tu vůbec  není
Pozvánka -- již dnes
Ekologická sekce České křesťanské akademie zve na besedu

Růst, nerůst, či udržitelný pokles?

Na toto téma promluví v úterý 12. února 2013 v přízemí kláštera Emauzy (Praha
2, Vyšehradská 49) Mgr. Tomáš Tožička, koordinátor kampaně "Česko proti
chudobě" a projektů "EDUCON Energie pro všechny do roku 2030" a "Udržitelné
technologie pro rozvoj".

Začátek je v 17.30 hodin, předpokládaný konec do 19.15 hodin.
 
malej Béééé 
Nejspíš MM
Cichlasoma  
"A každé dítě se také doma učit nemůže - TO PLATÍ PRO PRVNÍ STUPEŇ a stejné pravidlo má platit i pro druhý. "Musí pro to být závažné důvody. Tedy třeba zdravotní stav dítěte, nebo když jeho rodiče dlouho pobývají v zahraničí. Ale patří tam třeba i šikanované děti, které mají z kolektivu strach," uvedla několik příkladů Kapicová."

wut?
malej Béééé 
Diskuze pod článkem je velmi výživná (jako obvykle). Samý vývojový psycholog a obdorník. VŽDYT ONI TAK VYCHOVÁVAJÍ DALŠÍ VLČÍ DĚTI!!!!
 
Jedno je česky a druhý anglicky.
kabuse Děsivá filozofická  revoluce
Asi žádný, psal jsem to jak mě to napadalo, no...
Šnek múžme si ukrtit dlhou chvýli  zaýmavuo debtou o prsatarích bošstevch
(Jaký je prosím rozdíl mezi nepokojem a riotem?)
kabuse Děsivá filozofická  revoluce
Taky nám asi nebude chybět (papá MS v hokeji). Kdybychom nepouštěli sem tam večerníček nebo nějaké pohádky, tak ji snad ani nepustíme. Ale vítejak, člověk už si na to nějak zvyknul. Já ji poctivě platím od doby vlastního bytu, tedy 12-13 let, a najednou nebudu. Vlastně tím ČT přijde o mé peníze, bude muset propouštět, zhorší se programová kvalita, lid znervózní, propuknou nepokoje, rioty… ČT bude nucena ty peníze získat zpět, budou mě sledovat, odposlouchávat..prostě masakr.
 
Ziju bez televize od te doby, co jsem se odstehovala od rodicu, a taky nepozoruji, ze by mi chybela. Okoun ji zvladne zastat vice nez rovnocenne. :-)
 
bradhal Ať Vám koně jdou... 
Neporadím, jak zrušit poplatky, ale televizi nemáme už asi sedm let a opravdu nechybí.
 
kabuse Děsivá filozofická  revoluce
Mel, Xid: Ok. Dík. Pořád to promýšlím a asi to nakonec uděláme a zbavíme se jí úplně... ...a na její místo budu vršit sloupec nepřečtených knih.
Pro případ, že bys ještě neměl nastudováno: https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/faq.php