Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaTento klub zakládám pod dojmem zoufalého stavu diskuse v klubu Vegetariánství. Rád bych zde vytvořil prostor, kde si lidé mohou popovídat o stylech života v naší společnosti menšinových, jako je například život bez masa, bez auta nebo bez televize, život v anarchistické nebo protokřesťanské komuně atd. Diskutující nejsou povinni žít některým z alternativních stylů, ale měli by je respektovat. Proto se, prosím, zdržte výlevů označujících např. všechny vegetariány za nebezpečné cvoky, lidi bez televize za deformanty dětských duší atd.

Děkuji za pochopení.


Z jiných klubů na Okounu na příbuzná témata je možno doporučit BioLife (klub pro příznivce biopotravin).


sheck Buďme realisté, požadujme nemožné! 
Tož já nevím, jediné, k čemu se můžu vyjádřit, je kvalita a ta se mi zdá, že stojí za ty peníze navíc.
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Neco k fair trade. Dle tohoto clanku to nevypada, ze by to byl zas az tak skvelej vynalez:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/svet-fair-trade-nehraje-fer-ddi-/p_ekonomika.asp?c=A120220_111623_p_ekonomika_wag
 
Šnek ... sometimes, you should simply   ACT
# Vážení přátelé,
#
# zveme Vás na další setkání v rámci Pražské školy alternativ, tentokrát s názvem
# Stanou se družstevníci blanickými rytíři české ekonomiky?. Koná se v pondělí 27.
# února od 18:00h. Místo konání: DIVUS, jižní křídlo, Bubenská 1, Praha 7.
#
# 1. ledna 2012 začal Mezinárodní rok družstev, vyhlášený VS OSN pod heslem:
# "Družstva vytvářejí lepší svět!" Česká družstva vybudovala již za c.a k.
# monarchie tak významné projekty jako pražskou Petřínskou rozhlednu, legendární
# "Posázavský pacifik" (železnici Modřany - Čerčany - Dobříš) či Národní divadlo,
# a za 1. republiky mj. Pražskou ZOO. Koncem 80. let dosáhl věhlasu družstevní
# Agrokombinát Slušovice, který byl v roce 1990 rozbit. Současně bylo do
# ekonomických i morálních trosek uvrženo celé české družstevnictví.
# Vystoupí: Magdalena Hunčová, Jaromír Císař (bývalý ministr MMR), František
# Stočes (Alternativa zdola). Moderuje: Jiří Silný (Ekumenická akademie)
#
# Těšíme se na Vás, team Pražské školy alternativ
# http://www.ekumakad.cz/cz/projekty/prazska-skola-alternativ
# http://www.facebook.com/pages/Pražská-škola-alternativ
 
 
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Tak to je pravda, ze tescoparky v tom kontejneru urcite nebudou, vzhledem k tomu, ze se vyrabi z ropy jim doba trvanlivosti nemuze skoncit driv, nez za trista let...
Cichlasoma  
Já si sice myslim, že ovoce a zelenina, co se vyhazujou, opravdu nebudou mezi vyhazovanym jídlem vzhledem k plesnivosti patřit k tomu nejzdrvaějšímu, ale nedivil bych se kdyby i přesto jedl, kdo by se živil ovocem a zeleninou z kontejneru za supermarketem, zdravěji než průměrný nákupčí v dotyčném obchodě.
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Tak me ted (nevim jakou asociaci) pobavila predstava bezdaka sediciho nekde v Novym Jorku na chodniku a na krku ma ceduli "will make atomic bomb for food". :-)
 
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Vsak to je taky v poradku, ze to delaji neoficialne a na stat prdej. Vzdyt PROTO to taky funguje! :-)
Šnek the true place for a just man  is also a prison
Drtivá většina neziskových organizací nevidí od státu ani frk. Z těch, co něco dostávají, tím většina pokryje tak akorát holé přežití při konání té práce, pro kterou byly založeny. Organizace pečující například o umírající staré lidi nemá kapacitu na to, aby se najednou pustila do něčeho podobného. Navíc při oficiální domluvě to naráží na dost vysokou hradbu předpisů, kterou asi reálně nikdo nezvládne překonat. Proto Food Not Bombs, Nesehnutí a pod. dělají tyhle věci neoficiálně.
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
BTW: Nechapu, proc LIBOVOLNA z tech stovek neziskovych organizaci, ktera tu doji stat za ucelem odvsivovani dredatych idiotu a podobnych laskoslunickovych aktivit, neni schopna se s libovolnym obchodakem domluvit, ze by si to jidlo vyzvedli a pak z toho pro bezdaky a levicovou mladez neuvarili naky normalni jidlo. Na to jsou prilis sexy a vypadalo by to uplne jak prace (kterou maji v popisu sve cinnosti).
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Jo, jasne... naseres do toho stat, ono to prestane fungovat uplne, ty to budes z vlastni kapsy platit a papalasi si na tom este nakradou. Ty si nepoucitelnej cece :-)
Tander Lee Si tacuisses, philosophus mansisses. 
Žádné daně nařizovat nehodlám. Jen jsem poukázal na to, kde by mohly charitativní organizace získat docela značné prostředky a to poměrně snadno (stačí zřídit sročko a zlobovat nějakého poslance, co se chce zviditelnit).
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Ja si myslim, ze TLko by zvysil zdravotni pojisteni, protoze chudacci co zerou plesnivy zradlo z kontejneru, si hodne rychle zaserou telo toxinama z tech plisni a drive, ci pozdeji jim zkolabuji jatra, nebo ledviny, coz zpusobi zvysene naklady na jejich (bezplatnou) lecbu. Takze ti, co vydelavaji nejake penize, by samozrejme meli netahlum tu lecbu zacalovat, aby nahodou chudinka netahlo nechciplo.
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Spravne, at se kazdej zivi cim uzna za vhodne. Ovsem narizovat nake dane, aby se nekdo mohl zadarmo zivit je takove bolsevickoorwellovske.
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Tyhlencti laskoslunickovi idioty, kteri by furt zavadeli nake nove dane, aby se zhuleny, dredaty netahla, ktery se stitej prace, meli dobre, by se IMHO meli popravovat.

Jinak souhlasim se Snekem, ze je skoda to nevyuzit, kdyz to zbyva a je to na vyhozeni.

Nicmene s popcorpem souhlasim (pokud dobre chapu, ze se snazi rici tohle), ze kdyz nakej ekofasista, nebo jiny netahlo se holedba tim, jak je nezavisle na systemu a nikdy, ani v nejmensim, nebude pracovat a pritom se zivi zadarmo vecma, ktere system generuje, je to chucpe.
Osobně mám zkušenost jen s Hotelem Hilton, a to ještě ne úplně čerstvou, z dob svých brigádnických přivýdělků. Brigádníkům i zaměstnancům namátkově kontrolovali tašky, jestli nevynášejí desetigramový med od snídaně nebo takový to malý hotelový máslíčko.
Cichlasoma  
(Ještě abych pro TL shrnul svůj postoj co možná stručně: klidně se snaž zavést nějaké další daně a bůhvíjak ještě změnit systém, to může být dobré, já jen říkám, že v každém systému budou výborně poživatelné odpadky, k nimž lze po způsobu sběračů přijít.)
 
Pokud někdo jí jídlo z kontejneru (a není na tom existenčně závislý), tak je normální prase.
 
Cichlasoma  
No já myslím, že taky ne všude... Ale takový věci jako kde konkrétně ano a kde ne, by mě právě dost zajímaly. (A abych zůstal u toho pečiva - pokud nemaj prodavačky zvířata, což třeba v Praze není až tak časté - tak by ztvrdlý pečivo nespotřebovaly, ani kdyby ho jíst chtěly.)
"co se dá použít, si tam pochopitelně rozeberou." Pochopitelně pro normální lidi, ale až ji při tom jednou uvidí její nadřízený kravaťák, tak ji vyrazí.