Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaTento klub zakládám pod dojmem zoufalého stavu diskuse v klubu Vegetariánství. Rád bych zde vytvořil prostor, kde si lidé mohou popovídat o stylech života v naší společnosti menšinových, jako je například život bez masa, bez auta nebo bez televize, život v anarchistické nebo protokřesťanské komuně atd. Diskutující nejsou povinni žít některým z alternativních stylů, ale měli by je respektovat. Proto se, prosím, zdržte výlevů označujících např. všechny vegetariány za nebezpečné cvoky, lidi bez televize za deformanty dětských duší atd.

Děkuji za pochopení.


Z jiných klubů na Okounu na příbuzná témata je možno doporučit BioLife (klub pro příznivce biopotravin).


Cichlasoma  
Já si sice myslim, že ovoce a zelenina, co se vyhazujou, opravdu nebudou mezi vyhazovanym jídlem vzhledem k plesnivosti patřit k tomu nejzdrvaějšímu, ale nedivil bych se kdyby i přesto jedl, kdo by se živil ovocem a zeleninou z kontejneru za supermarketem, zdravěji než průměrný nákupčí v dotyčném obchodě.
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Tak me ted (nevim jakou asociaci) pobavila predstava bezdaka sediciho nekde v Novym Jorku na chodniku a na krku ma ceduli "will make atomic bomb for food". :-)
 
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Vsak to je taky v poradku, ze to delaji neoficialne a na stat prdej. Vzdyt PROTO to taky funguje! :-)
Šnek the true place for a just man  is also a prison
Drtivá většina neziskových organizací nevidí od státu ani frk. Z těch, co něco dostávají, tím většina pokryje tak akorát holé přežití při konání té práce, pro kterou byly založeny. Organizace pečující například o umírající staré lidi nemá kapacitu na to, aby se najednou pustila do něčeho podobného. Navíc při oficiální domluvě to naráží na dost vysokou hradbu předpisů, kterou asi reálně nikdo nezvládne překonat. Proto Food Not Bombs, Nesehnutí a pod. dělají tyhle věci neoficiálně.
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
BTW: Nechapu, proc LIBOVOLNA z tech stovek neziskovych organizaci, ktera tu doji stat za ucelem odvsivovani dredatych idiotu a podobnych laskoslunickovych aktivit, neni schopna se s libovolnym obchodakem domluvit, ze by si to jidlo vyzvedli a pak z toho pro bezdaky a levicovou mladez neuvarili naky normalni jidlo. Na to jsou prilis sexy a vypadalo by to uplne jak prace (kterou maji v popisu sve cinnosti).
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Jo, jasne... naseres do toho stat, ono to prestane fungovat uplne, ty to budes z vlastni kapsy platit a papalasi si na tom este nakradou. Ty si nepoucitelnej cece :-)
Tander Lee Si tacuisses, philosophus mansisses. 
Žádné daně nařizovat nehodlám. Jen jsem poukázal na to, kde by mohly charitativní organizace získat docela značné prostředky a to poměrně snadno (stačí zřídit sročko a zlobovat nějakého poslance, co se chce zviditelnit).
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Ja si myslim, ze TLko by zvysil zdravotni pojisteni, protoze chudacci co zerou plesnivy zradlo z kontejneru, si hodne rychle zaserou telo toxinama z tech plisni a drive, ci pozdeji jim zkolabuji jatra, nebo ledviny, coz zpusobi zvysene naklady na jejich (bezplatnou) lecbu. Takze ti, co vydelavaji nejake penize, by samozrejme meli netahlum tu lecbu zacalovat, aby nahodou chudinka netahlo nechciplo.
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Spravne, at se kazdej zivi cim uzna za vhodne. Ovsem narizovat nake dane, aby se nekdo mohl zadarmo zivit je takove bolsevickoorwellovske.
JeromeHeretic Kdyz mas nuz, tak to neni survival, ale  taboreni.
Tyhlencti laskoslunickovi idioty, kteri by furt zavadeli nake nove dane, aby se zhuleny, dredaty netahla, ktery se stitej prace, meli dobre, by se IMHO meli popravovat.

Jinak souhlasim se Snekem, ze je skoda to nevyuzit, kdyz to zbyva a je to na vyhozeni.

Nicmene s popcorpem souhlasim (pokud dobre chapu, ze se snazi rici tohle), ze kdyz nakej ekofasista, nebo jiny netahlo se holedba tim, jak je nezavisle na systemu a nikdy, ani v nejmensim, nebude pracovat a pritom se zivi zadarmo vecma, ktere system generuje, je to chucpe.
Osobně mám zkušenost jen s Hotelem Hilton, a to ještě ne úplně čerstvou, z dob svých brigádnických přivýdělků. Brigádníkům i zaměstnancům namátkově kontrolovali tašky, jestli nevynášejí desetigramový med od snídaně nebo takový to malý hotelový máslíčko.
Cichlasoma  
(Ještě abych pro TL shrnul svůj postoj co možná stručně: klidně se snaž zavést nějaké další daně a bůhvíjak ještě změnit systém, to může být dobré, já jen říkám, že v každém systému budou výborně poživatelné odpadky, k nimž lze po způsobu sběračů přijít.)
 
Pokud někdo jí jídlo z kontejneru (a není na tom existenčně závislý), tak je normální prase.
 
Cichlasoma  
No já myslím, že taky ne všude... Ale takový věci jako kde konkrétně ano a kde ne, by mě právě dost zajímaly. (A abych zůstal u toho pečiva - pokud nemaj prodavačky zvířata, což třeba v Praze není až tak časté - tak by ztvrdlý pečivo nespotřebovaly, ani kdyby ho jíst chtěly.)
"co se dá použít, si tam pochopitelně rozeberou." Pochopitelně pro normální lidi, ale až ji při tom jednou uvidí její nadřízený kravaťák, tak ji vyrazí.
tigr_papirosowy  
Třeba ji během letu špatně uskladnili.
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Z Šanghaje určitě ne!
Tander Lee Si tacuisses, philosophus mansisses. 
No, kdo ví, z čeho ta Šanghajská směs byla.
Cichlasoma  
:)
(No každopádně pizzám z toho dne není víc, než když se před chvílí nabízely ku prodeji.)
Šnek the true place for a just man  is also a prison
Napoprvé jsem místo "čínu" přečetl "číču", a vůbec jsem se nedivil.