Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaTento klub zakládám pod dojmem zoufalého stavu diskuse v klubu Vegetariánství. Rád bych zde vytvořil prostor, kde si lidé mohou popovídat o stylech života v naší společnosti menšinových, jako je například život bez masa, bez auta nebo bez televize, život v anarchistické nebo protokřesťanské komuně atd. Diskutující nejsou povinni žít některým z alternativních stylů, ale měli by je respektovat. Proto se, prosím, zdržte výlevů označujících např. všechny vegetariány za nebezpečné cvoky, lidi bez televize za deformanty dětských duší atd.

Děkuji za pochopení.


Z jiných klubů na Okounu na příbuzná témata je možno doporučit BioLife (klub pro příznivce biopotravin).


Slama se u alternativcu pouziva, ale je pry hodne slisovana.
Tander Lee  
Tak ta omítka musí taky na něčem držet. Jenom drátěná konstrukce se oplácává dost obtížně.
JeromeHeretic Gun Control means   using both hands!
Tak, driv se misto toho pouzivala slama. Ale rekl bych, ze tohle se vlivem zmeny teplot bude hrozne nafukovat a smrstovat a ta omitka pekne rychle popraska. I kdyz je pred ni pletivo.
Myslis, ze flasky plne vzduchu vedou teplo mene nez samotny vzduch? Mozna fakt jo, kdyz je omezena cirkulace.
lillyofthevalley   chci tam!
Tepelná a zvuková izolace zároveň, myslím.
 
No prece aby se nekam uklidily :-) Taky bych rekla, ze tu zed zpevnuji. Jen mi prislo, ze to musi byt dost horlave.
Pěkný, ale proč sou tam vlastně ty flašky? Nemůže to bejt rovnou úplně dutý? :)
PET lahve
 
lillyofthevalley   chci tam!
díky, podívám se na to
Tak třeba akademické Universum je zároveň časopisecké i solidní. Podobného stylu, více pro neintelektuálské publikum je Arnikum. Fasa ekohipsta je nynější Hobulet, ale mně se tenhle grafický minimalismus docela líbí (šel ruku v ruce s opravdu obrovskými úsporami za radniční časopis).
lillyofthevalley   chci tam!
ahura_mazda Čisté mufše, čisté 
Napiš Ringo Čechovi, ten ví o neziskovkách v Česku úplně nejvíc.
lillyofthevalley   chci tam!
Budu ráda, díky.

A nakonec to nemusí být přímo a úplně stejné, tematicky, pro inspiraci to může být i jiný záběr. Jestli si rozumíme.
Hm, tak při tomhle profilu mi ty časopisy, které považuji za zdařilé, vypadly z výběru. Z téhle oblasti znám téměř jen hnusné eziny. :-(

Ale popřemýšlím ještě a třeba něco vyhrabu.

lillyofthevalley   chci tam!
čárky a spol utekly, sry
lillyofthevalley   chci tam!
Není potřeba to skrývat, budu ráda i za postřehy někoho dalšího.

S eventualitou, že po mně to nikdo nepřevezme, se musím smířit. Zaměstnanci organizace jsou plně vytíženi/přetíženi svou vlastní prací v přímé sociální práci a psaním projektů atd. Už jsem tam před pár lety podobnou práci dělala, tenkrát mi pomohl jeden okouní grafik a posunuli jsme to společně o kus dopředu. Teď bych to zase o kousek dál pošoupla.

Cílovka - hlavní dvě skupiny:

1. sponzoři, donátoři, dárci.... - stávající i potenciální
2. klienti, uživatelé služeb - přičemž je to velice široká a různorodá skupina.

Neziskovka poskytuje tři různé sociální služby a pak služby "nesociální".
Nízkoprah, dále poradenství pro lidi v krizových situacích, dále spolupráce s rodinami, které přicházejí od OSPOD (nebo jak se ta podivnost nazývá) a rodinné centrum s mateřskou školkou/jesličkami. A v neposlední řadě protidrogová prevence a prevence kyberšikany. Opravdu široký záběr na jednu malou regionální neziskovku. Ale už fungují více než deset let a drží se, i když někdy zuby nehty. Na druhou stranu už si v některých oblastech získali respekt a uznání.

Byla bych ráda, aby to zaujalo i lidi z ulice, pro které se taky dělají akce. V současné podobě, jak jsem to podědila je to takové, že si to přečtou tak lidi z oboru, z jiné neziskovky.... já bych od toho utekla.
(To s tou výpovědní hodnotou pro širší veřejnost jsem nepřehlédl. I časopis pro členy se povětšinou dělá tak, aby se dal ukázat veřejně a pochlubit se s ním.)
Hm, když jsi tam jen na půl roku, tak bych jako úplně první věc hledal někoho, kdo bude na té lepší prezentaci dělat s Tebou, jinak to po Tvém odchodu zase zmizí a ustálí se na předchozím stavu.

Cílovou skupinou jsou tedy členové organizace, nebo i nějací příznivci a podporovatelé, nebo i třeba uživatelé služeb? (Případně mi to napiš přesněji do vzkazníku, pokud bude lepší to nepsat do veřejného klubu.)

lillyofthevalley   chci tam!
o dění v organizaci.... připravuji teď nové číslo k vydání, jsem v té neziskovce jen na výpomoc na půl roku, chtěla bych, aby ten výstup byl k nějakému užitku, ne jen pro čárku, aby se tím mohli prezentovat nejen mezi ostatními neziskovkami v regionu apod., ale aby to mělo výpovědní hodnotu i vůči širší veřejnosti
Znám vícero, ale velmi různých. Má to být časopis k nějakému tématu, nebo spíš informující o dění v organizaci, nebo spíš odbornější, atd.?