Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaTento klub zakládám pod dojmem zoufalého stavu diskuse v klubu Vegetariánství. Rád bych zde vytvořil prostor, kde si lidé mohou popovídat o stylech života v naší společnosti menšinových, jako je například život bez masa, bez auta nebo bez televize, život v anarchistické nebo protokřesťanské komuně atd. Diskutující nejsou povinni žít některým z alternativních stylů, ale měli by je respektovat. Proto se, prosím, zdržte výlevů označujících např. všechny vegetariány za nebezpečné cvoky, lidi bez televize za deformanty dětských duší atd.

Děkuji za pochopení.


Z jiných klubů na Okounu na příbuzná témata je možno doporučit BioLife (klub pro příznivce biopotravin).


cichlasoma_meeki  
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
nic nového, pan jrd již propaguje ekofašismus dávno
CrazyJoe žere malé děti  a nevrací kočárky
Nebo jako v Rainbow Six :-)


(myslím knížku)
ocs sine ira et studio  OCSite
cichlasoma_meeki  
 
Já myslim, že pro Lykovovou a podobný neni vůbec problém nedostatek civilizačních vymožeností. Problém je, když se ocitnou v úplný společenský izolaci. Fungovat to dlouhodobějc může, když je tam několik větších komunit, kerý se setkávaj a pokud možno i množí, jako každý spokojený společenství od počátku lidstva.
 
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - popíjí deset litrů vína denně.
Na Agafju Lykovovou jsem narazil při hledání zmínek o poustevnících v dnešní době. Něco z toho třeba zde.
Rovněž byla zmíněna v knížce Tajemství sibiřského lidového léčitelství, kteroužto mohu doporučiti k četbě už jen na potvrzení toho, že to ledaskdy skutečně jde i jinak.
 
arnost snad nechci tak   moks
Vlakem, pak parnikem, pak autobusem, stopem (placenym) a hodne pesky.

Kamaradka to tam prosla kdysi (samotna, jen s mistnimi pruvodci) krizem krazem.
Reakce na | Vlákno  
Heslo na wiki https://en.wikipedia.org/wiki/Agafia_Lykova mě přivedlo k tomuto dokumentu https://www.youtube.com/watch?v=rj2snCZugGA
To byl ten legendární výlet vlakem, nebo jak se tam cestuje?
arnost snad nechci tak   moks
Tak na tyhle narazili geologove a pak se venoval Peskov. Hodne starovercu (raskolniku) zilo v izolaci pry i kolem Onezskeho jezera, nejvetsi obec je (paradoxne) na Ukrajine.

Kdyz jsem byl na vylete na Sajanu, tak jsem uvazoval, ze se za Lykovyma stavim, ale nejak to nevyslo.
Reakce na | Vlákno  
Díky. Tajga má pro mě svůj půvab od chvíle, kdy jsem dostal k vánocům Kozákovu knihu Lovcem v tajze. Paradox ovšem je, jak důkladně je život této ztracené rodiny zmapován.
arnost snad nechci tak   moks
No jo Lykovovi. Tady je cely jejich pribeh (vcetne fotek) https://www.smithsonianmag.com/history/for-40-years-this-russian-family-was-cut-off-from-all-human-contact-unaware-of-world-war-ii-7354256/

Drive to pry nebylo na Sibiri zcela neobvykle a pry existuje jeste par dalsich rodin.
Reakce na | Vlákno  
Když se zelí nedostává
 
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - popíjí deset litrů vína denně.
Nejsem Jihlavyznalý. Ale můžu napsat jak něco podobného dopadlo ve škole kam chodí můj kluk. A já tam nějaký čas dělal správce hřiště.
Škola měla školní zahradu osázenou ovocnými stromy. Mělo se jednat myslím o nějaké ostatky mičurinských kroužků z někdejších 50-tých let budování socialismu. Je fakt že plody tam nikdo nesbíral, s výjimkou mojí maličkosti. Jablka z té zahrady byla totiž naprosto skvělá, široko daleko nejlepší, a nic co by se dalo koupit kolem se s nimi nemohlo rovnat. Já ta jablka sbíral a co se nesnědlo jsem zavařoval resp. to rovnou strouhal a v zimě se to používalo jako předpřipravená náplň na štrůdl. Ovšem ředitelka školy měla manžela, který tam dělal školníka. Ten to všechno pokácel s tvrzením, že "je to starý" a že "jsou rádi že se toho zbavili". Kácelo se na jaře, když byly stromy v plném rozpuku. Ředitelka mi oznámila, že tam chtějí udělat park pro žáky, aby nemuseli postávat na nádvoří školy. To zřejmě aby měli kde kouřit, pít a souložit. Dřevo z pokácených stromů se odvezlo - kdosi mi říkal že ke školníkovi na chalupu aby měl čím topit v plotně. A žádný park tam dodnes nestojí. Ovocné stromy jsou nenávratně pryč.

Když navážu na tu Jihlavu: bezdomovci jablka nesbírají a sbírat nebudou, jsou to totiž blbci co by sebrali leda tak nějakou peněženku nebo krabici vína. Pokud Popelka argumentuje tímto způsobem, bazíruje na současné nepříliš utěšené situaci a zároveň nemá zájem ji řešit. Kdyby tam byla cedule vyzývající občany, aby sad chránili a na podzim sbírali ovoce, možná by to vypadalo jinak. Mně se ten nápad ovocného sadu ve městě taky líbí, a pokud tam nějaký sad je, rekultivovat by se mohl. Spoustu takovýchto stromů a malých sádků lze najít ve vnitroblocích starší zástavby. Dokonce jsem na vlastní oči viděl, že tam nějaká důchodkyně chovala kozu a králíky:-) Ale musela by na to být nějaká vůle - to co odpovědné osoby projevují dnes spadá do kategorie "pohodlná otupělost". Nás se to přece netýká! Začít by bylo lépe odspoda. Někdo se tam o to začne trochu starat. No, pokud se tu najde někdo zvídavější, může se i nechat krapet inspirovat touto milou knížečkou:

Jan.S.Harold Тебе надо читать Гегеля. 
V Praze ovocný sady ve městě jsou. Velké dobro.
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Ahoj, Zidane, přehlásilo tě to.
ocs sine ira et studio  OCSite
lillyofthevalley Tak co, už je vám teplo?  žabičky
Ovocný sad ve městě
Myslím, že to sem patří.

Nové vedení Jihlavy chce budovat ovocný sad, má se stát „oázou radosti“

„Městský sad je místo, kde bychom rádi vytvořili prostor pro výsadbu ovocných stromů, které vytvoří příjemné prostředí přístupné veřejnosti. Lidé si zde budou moci ze stromů natrhat plody, podívat se na způsoby jejich pěstování, děti zde budou moci lézt po stromech a hrát si na něčem jiném, než je jen krychle nebo kohout na pérku. Měla by to být oáza klidu, úsměvu a lidské radosti,“ představil vizi náměstek pro oblast územního plánování Vít Zeman (Žijeme Jihlavou).

Opozici plán pobavil. Je to plácnutí do vody, namítá ANO

Nápad vybudovat městský sad pobavil opozičního zastupitele Radka Popelku (ANO). „Považujeme to za nevinné plácnutí do vody, aby bylo o čem mluvit. Ale že by tato aktivita měla nějaký reálný přínos pro Jihlavu - o tom pochybuji,“ ...... Jihlava už jeden takový městský sad má. „Je to bývalá školní zahrada ZŠ Rošického v blízkosti nově budovaného centra Möbelix. Přezdívá se mu také jihlavský Sherwood. Je to mimo jiné sídlo bezdomovců. Jsou tam opuštěné zahrady s množstvím ovocných stromů. Nikdo tam nechodí, plody nikdo nesbírá. Dokonce ani ti bezdomovci,“ dodal Popelka.

Je tu někdo Jihlavy znalý? Jak to tam tedy máte? Mně se nápad takového ovocného sadu ve městě líbí. Pokud tam ale už nějaký vzrostlý sad existuje, není lepší ho rekultivovat a využít pro účely městského sadu?

 
Protiva školní strašidlo z Bradavic  - popíjí deset litrů vína denně.
Díky. Ale ta cena ....
jrd12 já přísahám na svůj  herbář
ledky nerupají ani blízko transformátoru, ověřeno za vás