Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravuje:

Šnek

Může vás zajímatReklamaTento klub zakládám pod dojmem zoufalého stavu diskuse v klubu Vegetariánství. Rád bych zde vytvořil prostor, kde si lidé mohou popovídat o stylech života v naší společnosti menšinových, jako je například život bez masa, bez auta nebo bez televize, život v anarchistické nebo protokřesťanské komuně atd. Diskutující nejsou povinni žít některým z alternativních stylů, ale měli by je respektovat. Proto se, prosím, zdržte výlevů označujících např. všechny vegetariány za nebezpečné cvoky, lidi bez televize za deformanty dětských duší atd.

Děkuji za pochopení.


Z jiných klubů na Okounu na příbuzná témata je možno doporučit BioLife (klub pro příznivce biopotravin).


Při tom jsem si vzpomněl na Seppova prasata http://www.rodovystatek.cz/sepp_holzer.htm – kdyby někdo náhodou neznal permakulturní hospodaření https://cs.wikipedia.org/wiki/Permakultura
Když lze využít služby těch, kteří pracují zdarma, z vlastní vůle a s nadšením.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/kozy-kalifornie-pozary-vegetace-klimaticka-zmena.A190409_073135_zahranicni_fort
 
Tohle "může na tom být napsáno cokoliv, když je to pak malými písmeny vzadu uvedeno na pravou míru" je už ten bod, kde se libertariánství mění v autismus. Soft verze populárnějšího "měl si přečíst, že mu při první zmeškané splátce seberou barák, když podepisoval".
lillyofthevalley Tak co, už je vám teplo?  žabičky
Proč je to tady, a ne třeba v Okounovo pose?
 
Simiolus  
Hamburger je burger z šunky.
Carevna ovoce je zdrave ty debil 
Působíš, že žilky tady praskají spíš tobě, nechtěla bych tě zažít v obchodě u mražáku plného rybích prstů :) Pokud argumentuješ obecnou češtinou a že lidi si tomu stejně říkají, jak chtějí, tak k čemu to všechno. Psala jsem, že je mně to asi jedno, jenom v tom postrádám smysl

Spotřebitel přece má šanci se dopředu dozvědět, co kupuje - na potravinách v obchodech musí být uvedeno složení. Pokud si nějaký rodinný příslušník kupuje a jí věci bez toho, aby si to přečetl, tak je to jenom a pouze jeho problém.

Také mi přijde, že se trochu rozcházíme v tom, co je ten název vlastně. Pro mě jsou "Pomazánkové máslo" a "Máslo" dvě rozdílné věci, stejně jako "Burger" a "Vegetariánský burger" nebo třeba "Cheesburger". Nebo již zmiňované nealkoholické pivo. Když je pro tebe ok "Máslová pomazánka", tak proč je "Vegeburger" špatně? Jak se to vlastně bude omezovat? Vůbec žádná písmenka z blacklistových slov, nebo celá samostatná slova v celku, nebo jejich kořeny, nebo...? A podle čeho se vlastně v rámci EU budou definovat standardy masových jídel? Pokud najdu v restauraci tokáň, v němž bude zamíchána paprika, budu na ně moct poslat ČOIku? Samé otázky!
Reakce na | Vlákno  
Hlavně chci vidět tu implementaci německého slovníku na krk v jednotlivých národních zákonodárstvích!
Tander Lee  
Zločin proti jazyku je hezké další téma pro EU zákonodárce.
TL: Obecně je celé to pojmenování "burger" zločin proti jazyku. Nezakazoval bych ovšem, místo toho bych poutal na pranýř s německým slovníkem pověšeným na krku.
jakes Strasidlo komunismu nemuze KAKAT do ARAN 
Kikat
 
ok 2.dubna 
No jenže to je jedna z point EU - občan EU je doma po celé EU.
ok 2.dubna 
Já s těmi druhými souhlasím. Ale nemyslím si,že by se měla odbourávat snahou o paušální obalamucení zákazníků.
Takže vlastně je to všechno kvůli nebohým turistům? Tvl, představ si tu hrůzu cestování před EU...
Reakce na | Vlákno  
Malá písmena vzadu rozhodně nejsou typický jev a ani to není předmětem navrhované regulace.
Reakce na | Vlákno  
Myslím, že ta story je nejednoznačná, stejně jako ten problém. Dává za pravdu jak těm, co varují před klamáním spotřebitele, tak těm, kteří tvrdí, že jediné, co stojí mezi mnoha lidmi a omezením konzumace živočišných produktů, je často jen čistě psychologická bariéra.
Reakce na | Vlákno  
ok 2.dubna 
Jinak abychom si to ujasnili: Mně vege-burger nijak nepobuřuje. Osobně bych regulaci názvu "burger" nenavrhoval. Zároveň mě ale nepobuřuje, když ju navrhuje někdo jiný, protože třeba má větší přehled o tom, zda to pro významnou část konzumentu je, či není, matoucí. Mám prostě rád, když se v krabici "maso" skrývá maso, nikoliv "100 % pšeničné", jak je uvedeno šikovně maskovanými malými písmeny vzadu.
 
ok 2.dubna 
2) Si myslíš ty, že je to dostatečně popisný termín, protože tomu díky znalosti jazyka a místních podmínek rozumíš. Eyeroll krásně ukázal, jak nezřejmé to výrobci umí udělat, když chcou.
ok 2.dubna 
Tohle mi přijde jako jasná snah oklamat zákazníka. A tvůj rodinný příslušník je dokonalým důkazem, že (a jak) to funguje.
Pro ilustraci.
Tander Lee  
Mohlo. Ale zatím se to univerzálně a všude jmenuje falafel burgr.
Reakce na | Vlákno