Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a InternetVývoj software

Spravují:

lampa,
Sarnegarth

Může vás zajímatReklama
cestujicivnoci  
Jako že přímo takhle?! Tak to jsem nečekal! Dík.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Prekvapive ano. Zkousel jsi to? Maji v dokumentaci primo example: $( "input, textarea, select" ).serialize();
cestujicivnoci  
Mám dotaz k https://api.jquery.com/serialize . Chtěl bych to použít, líbí se mně jednak "standard URL-encoded notation", jednak to, že se to postará o převzetí názvů inputů a jejich hodnot. Nevyhovuje mně ale, že se tomu má strčit form. Ne vždycky ho používám, klidně mám na stránce třeba jen input. Můžu té funkci místo $("#form").serialize(); dát něco jako $("#i_login, #i_pass").serialize(); , aby to načetlo hodnoty z těch dvou inputů?
 
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Chrome 57: 1.91%
Chrome 63: 0.60%
IE 8.0: 0.36%
Hmmm ... to by se mozna dalo ...
Reakce na | Vlákno  
jQuery 3 podporuje IE9+, takže to je asi v pohodě, ne?
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Hmmmm ... no dobre, uz je to lepsi nez posledne, IE s verzi pod 11 ma dve procenta celkoveho trafficu, pritom IE celkove ma 7.7%.
Reakce na | Vlákno  
cestujicivnoci  
Tak na to půjdu asi takhle: Najít a RUČNĚ opravit mezery (tam, kde se to týká JS):
. attr => .attr .attr ( => .attr( .attr( ' => .attr(' .attr( " => .attr(" . removeAttr( => .removeAttr( .removeAttr( ' => .removeAttr(' .removeAttr (' => .removeAttr(' .removeAttr ( ' => .removeAttr(' .removeAttr( " => .removeAttr(" .removeAttr (" => .removeAttr(" .removeAttr ( " => .removeAttr("
HROMADNĚ nahradit:
.attr('disabled') => .prop('disabled') .attr('disabled', 'disabled') => .prop('disabled', true) .attr('disabled', 'true') => .prop('disabled', true) .attr('disabled', true) => .prop('disabled', true) .attr('disabled', '1') => .prop('disabled', true) .attr('disabled', 1) => .prop('disabled', true) .attr('disabled', 'false') => .prop('disabled', false) .attr('disabled', false) => .prop('disabled', false) .attr('disabled', '') => .prop('disabled', false) .attr('disabled', '0') => .prop('disabled', false) .attr('disabled', 0) => .prop('disabled', false) .attr("disabled") => .prop("disabled") .attr("disabled", "disabled") => .prop("disabled", true) .attr("disabled", "true") => .prop("disabled", true) .attr("disabled", true) => .prop("disabled", true) .attr("disabled", "1") => .prop("disabled", true) .attr("disabled", 1) => .prop("disabled", true) .attr("disabled", "false") => .prop("disabled", false) .attr("disabled", false) => .prop("disabled", false) .attr("disabled", "") => .prop("disabled", false) .attr("disabled", "0") => .prop("disabled", false) .attr("disabled", 0) => .prop("disabled", false) .removeAttr('disabled') => prop('disabled', false) .removeAttr("disabled") => prop("disabled", false)
A pak všechno, co proběhlo pro "disabled", udělat s "checked" a "required". Po tom všem by výskytů .attr mělo být minimum, to najdu a dodělám ručně.
 
spic už jen wtf 
+1
Kolik?
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Pozor, paradoxne bude narocnejsi prejit na jQuery 2 nez na jQuery 3 pokud si ty reci o tom co je jak kompatibilni spravne pamatuju. Ale osobne radsi zustavam na jednicce vzhledem k tomu kolik prehistorickych browseru vidim v google analytics ...
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Nemělo by to být tak zlé, taky jsem s přechodem neměl větší problémy. Myslím, že existuje i nějaký compatibility nebo migrate plugin, ale nepoužil jsem.
 
cestujicivnoci  
Máme několik málo zákazníků s cca desítkami osob, ale se stovkami tisíc klientů, takže se nechci pouštět do žádnejch větších akcí. Vlastně i pro mou vlastní spokojenost mi bude stačit ten datepicker a select2 a to by měla pokrýt ta verze 1.12.4. Zatím jsem jen dohledal, že budu muset .attr("checked") přepsat na .prop("checked"). Ale tuším, že pravá zábava ještě ani nezačala.
Reakce na | Vlákno  
V Bonami jsme po pěti letech upgradovali z jQuery 1něco na 3něco a bylo to v pohodě. Pár míst bylo potřeba upravit (zpětně nekompatibilní změny bys měl najít v release lozích nebo nějakých migračních guides), ale překvapivě žádné velké bolení.

Jen bacha, novější verze jQuery afaik přestávají podporovat prehistorické browsery, na což u nás kaká pes, ale pokud se jedná o nějaký starý interní systém, mohlo by to vadit. (Taky je ale díky tomu trojková verze rychlejší.)
cestujicivnoci  
Na projektu, kde je nasazené jQuery 1.4.4, musím povýšit na něco lepšího, co bude podporovat datepickery a jiné módní výstřelky. Chtěl bych se zeptat znalců jQuery, jestli se mám držet té jedničkové řady a přejít na její poslední verzi 1.12.4., nebo jít do nějaké dvojky. A v obou případech bych se rád zeptal, kde mám čekat problémy a nějaké přepisování. Ti, kdo zdejší systém psali a měli udržovat, jsou v jQuery spíš nesmělí a do žádných větších akcí se nepouštěli. Jde skoro všude jen o jednoduché načítání a změny hodnot ve formulářích.
 
cestujicivnoci  
Select2 už nějakou dobu znám, o možnosti napojit ho na externí json jsem nevěděl. Zkusil jsem a vypadá to dobře, dík.
Reakce na | Vlákno  
hkmaly - Slava pomlcky -  .
typeahead.js ... teda ne ze bych kontroloval vsechny pozadavky ...
jdk bezprizorní dýchač čerstvého vzduchu 
Mám dobré zkušenosti se https://select2.org/
 
spic už jen wtf 
používám na tyhle věci https://jqueryui.com/autocomplete/
cestujicivnoci  
Hledám jQuery našeptávač, který by uměl toto:
- mám asi 15.000 položek, resp. dvojic id-text. Můžu je dynamicky filtrovat, takže "data.php?flt=ahoj" mi vrátí jen patřičných 5 řádků, a to v JSONu.
- po otevření stránky se nenačítá nic
- až když začnu psát do našeptávače a napíšu řekněme 3 znaky, ajax si řekne o filtrovaná json data a nabídne mi, co našel
- když si vyberu položku, jednoduše získám její id
- když si nevyberu nebo položka odpovídající filtru neexistuje, vrátí řekněme prázdný řetězec
- nesmí mi to vrátit text, který jsem napsal (ať už ho serverový skript našel nebo ne)
- bylo by pěkné, kdyby to kromě id nepracovalo jen s textem, ale umělo by to načíst třeba {id:"3", jm:"Pepa", fa:"Firma"} a umožnilo nějak zobrazit a nastylovat

Nacházím jen skripty, které vyhovují částečně nebo vůbec. Buď to neumí na server poslat GET, takže se načítá a zpracovává 15k řádků a trvá to pět sekund (https://www.jqueryscript.net/demo/Filterable-Ajax-enabled-jQuery-Select-Enhancement-Plugin-TinySelect ), nebo to neumí filtrovat vůbec (https://www.jqueryscript.net/demo/AJAX-Autocomplete-Bootstrap-Select/ - druhý příklad), nebo něco dalšího.
Nemáte tip na něco, co funguje? Díky.
 
von_Zeppelin Oliheň Beznaděje  pclib php framework
Jasně, proto píšu, že je to v tomhle případě jedno.