Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a Internet

Spravuje:

MaLer

Může vás zajímatReklamao applích šrotech a operačních systémech a aplikacích pro ně.

www.prvnimac.cz server pro začínající a nezkušené - rady, tipy, triky
www.mujmac.cz novinky, recenze, návody, rady
maleruv blog
pro pobavení: kronika oznámených smrtí
printscreen na Mac OS 9 i Mac OS X: japko+shift+3
Klub o Objective-C a programovani na Macu
Klub o iPhone


No ale cokoliv si někdo v rodině pořídí (film, muziku etc.) si ostatní můžou pustit taky.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Přesně. Nebo individuální účty na AppleTV (teda teď už jo, ale dost schovaný a k ničemu).
horky_kafe ledovy caj je zabrany :( 
hlavně neexistuje společný tablet:-(
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
… jenom já jsem letadlo.
neprihlaseny_OC  
Ne, já jsem jeden z posledních normálních. Vy všichni, kdo posíláte automaticky všechny své snímky šmírákovi, aby si je důkladně prostudoval, jste divní.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
nojo, ale ty jsi přece divnej. My máme 2TB rodinný úložiště v iCloudu, všechny fotky se automaticky sypou tam, automaticky synchronizujou mezi všema osobní zařízeníma a člověk se nemusí starat o nějaký exporty, zálohování a jako bonus si i teenagerky bohatě vystačí s 64GB mobilem. Individuálně je to dobrý, takhle už to nastavil Jobs. Ale hapruje to sdlení – který, resp. jehož absenci, má na svědomí taky on, coby asociální individualista. Je to strašně znát ve všech applovských multimediálních službách od samýho začátku. Rodina soice může mít společný účet (jeden platí za všechny, aplikace se platí jen jednou atd.), ale jinak má každý všechno svoje. Svoje fotky, svojí muziku, svoje filmy, svoje dokumenty, neexistuje nic jako společný majetek. Narážíme na to neustále, protože my naopak těch společných věcí máme hodně. "Naštěstí" toho s rostoucím věkem dětí ubývá, ale pořád to drhne a místy i bolí.
neprihlaseny_OC  
No, já ještě pořád nějaké fotky mám v Photos, ale vinou spousty podobných zhovadilostí čím dále tím víc jich mám prostě úplně normální ve složkách na NASu, který si nasdílím na libovolný počítač, na kterém s nimi pracuji. A s tím jsem skoro spokojen (chybí akorát automatické stahování z iKraksen a jiných fotoaparátů; naopak naprosto nechybí face recognition, iCloud a podobné sračky).
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Sdilení fotek v rodině
Já už z toho vykvetu. Teď jsem úplnou náhodou zjistil, že ti hajzli při rodinným sdílení zmenšujou fotky (z 3000x4000 na 1500x2000), takže já tady upravuju fotky do kalendáře, co předvybrala žena, úplně zbytečně, protože jsou ve čtvrtinový velikosti a můžu začít znova. Akorát jsem fakt nepochopil, jak si v Applu to posílání fotek v rodině představujou. Nenašel jsem způsob, jak fotky ze zařízení jednoho člena dostat v plný kvalitě do počítače někoho jinýho – jinak než to vyexportovat a nějak přepravit ty soubory (přes domácí server, mailem apod.) a u mě zase naimportovat… Blbý je, že tím se všechny ty fotky (už dávno nasdílený v rodinným albu) v knihovně duplikujou, protože je tam tímhle naimportuju znova a Photos nepoznají, že jde o tutéž fotku. Sdílení přes iMessages ty fotky taky bez varování zmenší (tentokrát na 2000x3000), takže to není taky použitelný. Máte někdo nějaký použitelný řešení, nějaký workflow, jak to dělat?
 
Na macu to zarizeni pres hub funguje, diky za info.
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
melo by, pokud ti ten dongle funguje s macem v klasicky usb, ta redukce USB-C/A je jenom redukce, neni tam zadna logika ani chytrosti, pro komunikace je transparentni (proste jsou v tom z otho usb-c zapojeny jen 4 draty, gnd, +5v, data+, data-, na ostatni sere pes), takze je to jenom vec podpory daneho zarizeni v osX. pokud to zarizeni umi nejaky standardni HID protokol (coz by clovek sice u mysi cekal, ale uz sem potkal shit mysky, co bez ovladace vyrobce nesly ani pod win10), tak to mysovat bude ... mozna nebudou tlacit vsechny tlacitka bez SW vyrobce ... ale to je vec jina. mouse HID specifikuje docela dost (2d pohyb, kolecko, 3 tlacitka)
Mělo by, ale občas ty redukce nemusí být spolehlivé, jistota je od Apple (ale drahá).
Bude toto fungovat na M1 Airu, kdyz do toho pripojim 2,4GHz dongle tohoto zarizeni?
 
Někde jsem viděl cosi jako RFC jak by měla ta zpráva vypadat, aby je (nejen macOS) poznal jako jednorázové heslo pro dvoufázovou autentizaci. IMHO pro tu funkci použije poslední došlou zprávu po načtení stránky.
Já jsem to pokládal za jakousi „fuzzy logiku“ na straně MacOS.

Prostě je pole na stránce, o kterém ví, že se do něj zadává kód ze zprávy (přičemž nevím, jestli to má nějaký definovaný identifikátor, nebo to prostě uhádne z kontextu stránky) a pak vidí zprávy a podle jejich obsahu uhádne, že obsahují ten kód.
igi mors ontologica  -
<input id="single-factor-code-text-field" autocomplete="one-time-code"/> ?

https://developer.apple.com/documentation/security/password_autofill/enabling_password_autofill_on_an_html_input_element

Mi to přijde, že web prostě navrhne, že sem se dá dávat kód ze SMS, ale nijak ty SMS nefiltruje jen na svoje...
neprihlaseny_OC  
Nevíte někdo, jak přesně funguje takový ten trik, že když přijde SMS s kódem platby, webová stránka Inetbankingu nabídne automaticky vyplnění do patřičné položky formuláře?

Protože teď jsem něco řešil krátce po sobě v ČS (kde tuhle pitomost mají) a ve Fiu (kde ji jakživo neměli), a čirou náhodou jsem si všiml, že ve Fiu mi to nabízí vyplnění tím kódem přijatým pro ČS!

Tak si říkám, zda jsem debil já, protože něco nechápu, zda je debil macOS/Safari, protože má něco blbě někde v JavaScriptu, zda jsou debilové v ČS, protože to mají napsané tak, že to otravuje v cizích stránkách, zda jsou debilové ve Fio, protože nemají proti tomuhle vlastní stránky ochráněné, nebo kdo je tady vlastně debil?

 
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
šmarjá díky!!!! to mě vůbec nenapadlo, že to je nastavitelný, ani jsem to nehledal. Uááá, ta úleva!
Chceš tohle

Mám 11”, to zase takový rozdíl není.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
iPadPro 10,5"