Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravují:

Lucifer,
Shigor,
LibReklamaCo jste zrovna přečetli / nebo zrovna čtete, žádné kilometrové referáty, ale krátká recenze by byla bezva!

lucipher ¯\_(ツ)_/¯  
@Ready Player One: hra začíná
Dobré to bylo. Sice nějak moc krátké, ale bavil jsem se.
 
Toto se libi id. FAVORIT. SKoda ze uz sem nechodi. :))
Panika! Všichni umřeme na elektriku, není kam utéct, jsme ztraceni :-(
 
Qubes_OS nejbezpečnější operační systém zdarma  https://www.qubes-os.org/
Silné mikrovlnné záření vyhání vrabce z center měst. Borovice rostoucí u radarových stanic a antén mají méně jehlic a odumírají v mladším věku. Okřehek na hladinách rybníků poblíž zdrojů vysokého napětí živoří a krávy na stejně položených pastvinách vykazují poškození DNA buněk. V oblastech se silným elektromagnetickým polem hnízdí méně ptáků a včely, netopýři, lososi a další živočichové nedokážou pod jeho vlivem využívat přirozený navigační smysl. A co člověk? Studie dlouhodobě prokazují vyšší výskyt Alzheimerovy choroby, neplodnosti, depresí, ADHD, onemocnění srdce, nádorů mozku, prsu, slinných žláz a dalších typů rakoviny v regionech se silným elektromagnetickým znečištěním. Ještě většímu riziku jsou vystaveni pracovníci elektroenergetických závodů, svářeči, lékaři, zubaři, letoví dispečeři a posádky letadel, zaměstnanci telekomunikací, stavební dělníci, ale také třeba holiči a kadeřnice, šičky, švadleny a krejčí, neboť i holicí strojky, vysoušeče vlasů a šicí stroje generují záření způsobující buněčný stres a poškozující genetickou informaci buněk. A pokud ani vy nedokážete většinu dne odložit mobilní telefon, spíte v místnosti s televizorem v pohotovostním režimu stand-by, „vaříte“ v mikrovlnce a žijete v domě nedaleko stožárů nebo transformátorů vysokého napětí, zbystřete. Nádory na té straně hlavy, kde držíte telefon, nejsou výmyslem sekty podivínů usilujících o návrat do středověku, ale skutečností doloženou vědeckými výzkumy. Lze zabránit zdravotním dopadům elektrosmogu při zachování civilizačních vymožeností? Citace 1: Světová zdravotnická organizace (WHO) oficiálně považuje EM pole - včetně běžného pole síťového kmitočtu a pole vysokofrekvenčního kmitočtu (rádiového) - za možnou příčinu rozvoje rakoviny. Citace 2: Přítomnosti magnetitu a kryptochromů se nepřipisují jen navigační schopnosti holubů a dalších ptáků, ale i včely medonosné. Vědci v těle včely objevili jak magnetit, tak kryptochromy. Není proto nijak překvapující, že zjistili i narušování včelích navigačních schopností v důsledku expozice EM polím podobným způsobem jako u ptačích populací. Můj názor: Až uvidím "vegana", který četl tuto knihu (a i přes všechna varování uvedená v této knize) využívajícího mikrovlné záření (mobil), tak mu dám pěstí do hlavy dostatečné k tomu, aby byly narušeny jeho navigační schopnosti podobně jako těm bezbranným mobilním zářením ozářeným včelám v knize popisovaném experimentu. A až zase bude vnímat, tak mu znovu vysvětlím proč vegan není anebo mu ukážu ještě úspěšně obhájenou bakalářku z Masaryčky na toto téma: Vliv záření používaného v mobilních telefonech na včely. Pokud ani to nepochopí, tak mu ten křáp seberu a odnesu do sběru aby dál neškodil. Dál už radši nic.
 
einy I don't judge the sinners.  I judge the saints.
Sveraz praveho Albionu nikdy nepochopis.
Jako čtu o Crowlym a Azirafalovi, už jsem si začal zvykat a najednou úplně jiný příběh s jinými osobami a obsazením. To mě nějak finálně nas... Ono to není dlouhé, tak to možná dám, ale že bych se tím bavil...
 
No vidis, Dobra znameni me bavila.
Bych rekl ze takove "doctu to, ale teda nic moc" je spolecne i pro ostatni dila Pratchett + nekdo (Dlouha zeme, treba...)
Já se strašlivě prokousávám skrz Pratchettovo/ještěněkoho "Dobrá znamení". Buď mi utíkají nějaké drobné nuance toho novázkonného příběhu, nebo je to kurva nudné. Ještě nevím.
 
dzandis Vycisti si zuby, v nich je tvoje sila! B 
Motylek. Zase po letech..
 
Baklyho zrovna dojíždím předposlední knihu. Je opravdu tak slabá, jak psaly recenze a doufám, že ta poslední bude zase zpět starý dobrý Bakly, jak psaly další recenze :-)
Zamboch - Bakly (01) - Bez slitovani :-)
 


- celkem citelne scifi o cestovani skrz alternativni reality, byt nekde kolem pulky me to dost nebavilo, protoze Jason zbytecne posedly hledanim te jedine spravne reality a rodiny.
Nakonec berupozitivne, ale porad nevim jak dokazal Jason2 odeslat Jasona1 na zacatku zrovna do sve vychozi reality.
(...a predstavil jsem si tu srandu, kdyby policajtiu meli vysetrovat chatu ze zaveru knizky. A samozrejme s XY verzemi jedne a te same osoby v Chicagu by mohla byt taky jeste dobra prdel. To by IMHO vydalo na hutne pokracovani s pohledem na celou situaci "zvenci")
 
Lodovico Mas syndrom stoleti? Je mi to jedno! 
V tramvaji jsem to docetl. Je to takovy Frantisek Behounek trekkies z doby třídétiskárnové...
Reakce na | Vlákno  
 
no, prislo mi to takove - jako, nekteri se snazili, a jini si holt radej "hrali s opickami" nebo si kutili kyborgy. Jses uz v X soustavach = neni problem ve vsech (teda aspon tech kam dosahne "nadsvetelny" BobNet) se vrhnout masivne nejdriv na "tisk tiskarem" a pak chrlit vseho maximum. Tak jak jim to pak predvedli "druzi" pri vytezeni soustavy.
 
ocs sine ira et studio  OCSite
(Mně tam spíš vadí ta nadsvětelná komunikace. Ale... no, couž.)
ocs sine ira et studio  OCSite
Zrovna tohle, nakolik si vzpomínám, rozebírá docela hezky, ne? Ony prostě kapacity nejsou nekonečné, a když bude množit naplno, nebude zbrojit; když bude zbrojit naplno, nebude množit; když bude zbrojit i množit po půlce kapacit, nemá vůbec šanci evakuovat Zemi... a tak pořád dokola — a že se docela dost snaží vyhledat optimální kompromis mezi tím vším.
V situaci kdy vim o "druhych" bych se vrhnul do masivniho mnozeni a zbrojeni, a ne "hrat si s opickami" na cizich planetach. Ze se proti nekomu kdo je schopen za radove par let/desetileti ocesat celou soustavu o kovy a vyhladit cele planety od vseho ziveho postavim s nejakou necelou stovkou (nebo kolik jich to bylo) lodi mk.IV, to je dost trapas.
Reakce na | Vlákno  
ocs sine ira et studio  OCSite
Inu, kvalita postupně trochu klesá, ale i tak to až do třetího dílu za přečtení rozhodně stojí.

S nešťastným rozbitím souhlasím; s tím, že by se všichni Bobové chovali jako blbové spíše nikoli; někteří občas ano (hlavně s těmi Delťany!), ale v průměru bych řekl, že se chovají docela dost racionálně.