Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Lehké metafyzično

Spravují:

J_H_,
Jan.S.Harold

Může vás zajímatReklama

K mazání vlastních příspěvků - ano, je to velké zlo a omezení práv, hlavně pro ty, kteří rádi po sobě mažou a pak lžou a překrucují. Také se jedná o filtr, který by měl zabránit zbytečným příspěvkům, tedy těm, za kterými si nestojíte. O mazání můžete žádat jednoho z moderátorů. Postup je prostý, pošlete link na příspěvek, který si přejete smazat. Moderátor se potom rozhodne, jakým způsobem se výmaz provede. Mazat se dají příspěvky gramaticky nesprávné, dvakrát postnuté, nefunkční odkazy atd. Děkujeme za pochopení.

Možná že Bůh způsobí, že mezi vámi a těmi, s nimiž jste v nepřátelství, zavládne láska, neboť Bůh je všemohoucí a Bůh je nejvýš odpouštějící a slitovný... (60:7)

tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  postavit se na stranu tradice
Bývalý předseda pražské muslimské obce Vladimír Sáňka nebude potrestán kvůli případu šíření radikální islámské knihy. Pražský městský soud ho v pátek definitivně zprostil obžaloby. Sáňka vinu dlouhodobě odmítá. Jeho případ souvisí s razií tehdejšího protimafiánského útvaru v pražských muslimských centrech v roce 2014.

Soud Sáňku zprostil obžaloby v roce 2016. Tento rozsudek však odvolací soud zrušil a vrátil případ k dalšímu dokazování. Druhý zprošťující verdikt z letošního února byl dnes potvrzen.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  volit proti imigrantům
Kriminalisté zadrželi muže, který podle nich stojí za dvěma loňskými srážkami vlaků se stromem na Mladoboleslavsku. Jak zjistil server Lidovky.cz, policie ho obvinila z teroristického útoku. Jde o Čecha, který oběma akcemi chtěl údajně podnítit nenávist společnosti vůči muslimům. Pachatel sedí ve vazbě a v případě uznání viny mu hrozí doživotní trest

Scénář se v obou případech opakoval jako přes ‚kopírák‘. Muž nejprve nařízl strom, jenž následně padl na koleje. Poté do něj narazil projíždějící vlak. K první takové nehodě došlo loni počátkem června mezi Mladou Boleslaví a Bakovem nad Jizerou, druhá srážka se odehrála koncem července mezi stanicemi Bezděz a Bělá pod Bezdězem. Na obou místech nalezli kriminalisté arabské vzkazy psané latinkou.

https://www.lidovky.cz/teror-po-cesku-muz-nechal-srazit-vlaky-se-stromy-aby-se-cesi-bali-muslimu-je-ve-vazbe-gmw-/zpravy-domov.aspx?c=A180227_123703_ln_domov_jho
 
Také se ho budu muset příležitostně zeptat, zda jim vrátili peněžní hotovost, kterou jim při prohlídce bytu vzali.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  volit proti imigrantům
Mimochodem, ta URNA pracovně vyhrožující zastřelením žádné oplétačky nemá, kdyby měl někdo obavu.
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  volit proti imigrantům
Soud v úterý podruhé zprostil obžaloby bývalého předsedu pražské muslimské obce Vladimíra Sáňku kvůli šíření radikální islámské knihy. Neprokázalo se, že by tím podporoval hnutí směřující k potlačení práv a svobod, uvedly Novinky.cz. Rozsudek není pravomocný. Případ se týká vydání knihy s názvem Základy tauhídu - Islámský koncept boha. Kauza vypukla po razii v muslimských centrech v roce 2014.
 
KaktusX vybeh id Kaktus za hranice Magea :o) 
Zdravím Šneka a další, po asi víc než 10 letech sem nakukuju a s hrůzou zjišťuju, že do druhdy velmi zajímavého klubu na akademické a pro většinu lidí nudné téma vtrhli plínkaři z Magea (takto imigranti s jinou kulturou) a voliči Okamury. :-(
 
ahura_mazda Čisté mufše, čisté 
No-fly list being drawn up and security stepped up for private jets in Saudi airports

Riyadh: An anti-corruption probe that has seen the arrest of several Saudi royals, ministers and businessmen appeared to be widening on Monday after the founder of one of the kingdom’s biggest travel companies was reportedly detained.
Shares in Al Tayyar Travel plunged 10 per cent in the opening minutes of trade after the company quoted media reports as saying Nasser Bin Aqeel Al Tayyar, who is still a board member, had been held by authorities.

The company gave no details but online economic news service SABQ, which is close to the government, reported Al Tayyar had been detained in an investigation by a new anti-corruption body headed by Crown Prince Mohammad Bin Salman.

http://gulfnews.com/news/gulf/saudi-arabia/saudi-corruption-probe-widens-with-another-arrest-1.2119530
 
ahura_mazda Čisté mufše, čisté 
A jedeme dál...

Saudi prince killed in helicopter crash near Yemen border
http://www.bbc.com/news/world-middle-east-41881058
 
Tander Lee  
Děkuji.
ahura_mazda Čisté mufše, čisté 
Něco naznačuje al-Džazíra:

What does this mean? Al Jazeera’s senior political analyst Marwan Bishara explains:

"There have been signs over the last two and a half years that more of this is coming. [Crown Prince Mohammed bin Salman] is raising the leverage of power in Saudi Arabia. He certainly has the blessings of his father King Salman and he’s determined to make all kinds of changes in Saudi Arabia itself and in Saudi foreign policy, which led to the war in Yemen and the Gulf crisis.

But internally this is new. Not only do we have a new chapter opening up in Saudi Arabia, we have a whole new book, a whole new political alphabet with one exception: it’s still all done in secrecy. Why those 11 princes, why those four standing ministers? Is it really just to consolidate power or is there more to it?

Why isn’t there more transparency and sharing of evidence about the setting up of the committee? We really are on the brink of dramatic changes.

In 2015, Mohammed bin Salman became minster of defence. Just a few months ago, he became the head of all the internal security forces because they got rid of the Mohammed bin Nayef, then crown prince. Now he’s taken control of the third most important security apparatus within the country, so he has defence, he is in control of interior and now he is in control of the guards.

Clearly he has the stage set. Clearly all the heads of all the major media networks, newspapers, and commentators were all already groomed, set in motion in order to defend the crown prince and his policies. There are already new songs for the crown prince and his glory, so internally they are definitely setting the stage in terms of the three security apparatuses, the media and so on.

President Trump has given his blessings and support to the crown prince with the hundreds of billions of dollars of promised contracts, so he’s certainly supporting his various ambitions in the region, most importantly that of the confrontation with Iran in the region. This is something that Trump really wants as well as apparently a promised rapprochement with Israel.

In the tradition of Saudi Arabia, revolting against the royals is not a good idea. It’s never been recommended. But does it all end with this or will it lead to more? I think it will lead to more, but will it then lead to discontent among Saudis. It just might."
Tander Lee  
A je to tedy jen standardní boj o následnictví, nebo něco jiného?
ahura_mazda Čisté mufše, čisté 
Panečku, zatčení al-Valída bin Talála? To jedou husté točky!
 
Protiva školní strašidlo z Bradavic  smrt
Všichni šneci vědí, že Trump nekonzistentně blábolí, SA je islámská teokracie, která na lidská práva prdí stejně jako celý islám. USA potřebují Saúdskou ropu, krále drží na trůnu a poskytují mu ochranu výměnou za to, že udělá co mu USA řeknou.
Jistě, v oblasti víry s tím nemám problém...-)
Tander Lee  
Nic jsem nevyhřezl. To si vyprošuji. :)

Jen jsem si chtěl něco ověřit, abych mohl napsat jinou vtipnou repliku (a nedopustil se přitom faktografické chyby), a pobavil mě tenhle citát, protože je stejně předpojatý jako tvůj příspěvek, na který jím reaguji.

Nikdo tu nebojuje.

Ale TL sem vyhřezl debatu z Religionistiky, tedy prosím všechny zájemce, aby se s tím přelili tam.

Každá. To je jaksi z definice. S další diskusí pojďme případně do Religionistiky.
Jaka svata tradice definuje moralku? Taoisticka, budhisticka nebo muslimska? Neco tak zaslepeneho se jen tak nevidi.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
jdete bojovat jinam
 
TL: To jsou právě bláboly (akorát na Wikipedii to efektivně změnit nejde, protože je tam moc silné ateistické křídlo, které o ty bláboly bojuje; leda bychom udělali nějakou vícečlennou falangu a utloukli je množstvím, ale na to my věřící nejsme stavěni).

Nemorálnost prostě byla původní definicí (řecké "atheos" znamená prostě "bezbožník", tedy člověk, který se nechová podle svaté tradice, která definuje morálku), se studenou válkou to nemá nic společného. A co se týče "některých" studií o altruističnosti, tak u těch, když se na to podrobněji podíváš, zjistíš, že zkoumají něco úplně jiného než vztah mezi ateismem a altruističností, a jen to někdo dodatečně reinterpretuje (zpravidla to selhává už na úvodní definici ateismu).