Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

SAGITARIUS,
J_H_

Může vás zajímatReklamaVítám Vás v klubu o Íránu a o všem, co s ním souvisí.

Od pravěku až po současnost, od politiky po kulturu, od čádoru po piercing v pupíku tý holky z party v Elahije, jejíž jméno si už nepamatuju. O všech náboženstvích a kulturách, které k Íránu patří. Také o perštině, pokud se někdo najde.

Byl bych rád, aby tento klub byl směřován jako "Írán pro pokročilé", abychom omezili omílání těch samých témat pořád dokola. Díky.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Ano, už leta, je to dobrý mix různých ezoterických výkřiků, basketbalu a kryptických vzkazů, ten má ještě budoucnost. Oficiální stanovisko je: situace je vyvolána imperialistickým tlakem arogantních mocností, které umožňují a přímo vyvolávají tyto konflikty, aby nakrmily své průmyslovězbrojní elity ovládající skrze iluzi demokracie naivní západ. Válka je vůl, sankce taky.
Yeti Bungalov je dobrý název pro jídlo   Je li to možné.
Ahmadinejad má Twitter nebo mě šálí zrak? A jaká je nyní oficiální linka Teheránu? V těch informacích je strašný bordel a já farní neumím.
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Další reportáže z produkce RFE/RL najdete zde.
 
Co rika pojistovna?
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  dát nám všem čipy
In July 2020, the oil tanker Gulf Sky vanished from waters off the United Arab Emirates, along with its crew. Days later it turned up in Iran where it's now suspected to be working as a "ghost ship" - helping the regime ferry oil in breach of sanctions. For the first time, eight former crew have spoken to the BBC about the ship's disappearance, saying they were hijacked by a group of armed men. All but the captain have asked not to be named, out of fear for their safety and livelihoods.

https://www.bbc.com/news/world-middle-east-56950323


ale jenom to píšou na internetu, tak třeba je to nějak jinak
 
neujeté, zajímavé
https://youtu.be/T4M_EJzjItk

Persia before Khomeini

zatím nejvíc zaujala diškotéka a badass kavalerie!

 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  dát nám všem čipy
Tak zatím Tálibové zařídili bezpečný průběh svátku Moharram, což prakticky posledních 20 let neměli. A to je na tom nejsmutnější.

Tak jestli to byla sofistikovaná ironie postavená na expertním vhledu do místní kultury tak se samozřejmě v takovém případě omlouvám.
Tak trebas ironie? Pripominka mucedniku vyrobou jinych mucedniku a popravami?
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  dát nám všem čipy
A?
Nechci ti byt za kazisuka ve svate valce, ale mozna bych si ten Muharram tak Troska dostudoval:

The last few days up until and including the Day of Ashura are the most important because these were the days in which Hussain and his family and followers (including women, children and elderly people) were deprived of water from the 7th onward and on the 10th, Husayn and 72 of his followers were killed by the army of Yazid I at the Battle of Karbala on Yazid's orders. The surviving members of Husayn’s family and those of his followers were taken captive, marched to Damascus, and imprisoned there.
Tander Lee  
Kde?
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  dát nám všem čipy
No on J_H_ právě že tvrdí, že hodný Taliban zajistil nerušený průběh svátku Muharram, což nikdy neměli, tak mě to zaujalo a chtěl jsem se dozvědět, jak to doopravdy je, abych mohl s klidným svědomím to brát tak, že neříkáš pravdu.
Tander Lee  
Tou je vyhlášený odjakživa.
Ale měj s ním soucit. Musí to být dost otřes, když země, která je vlajkovou lodí nejlepší demokracie na světě, předhodí pár desítek milionů lidí jedné z nejbrutálnějších zločineckých organizací na světě a ještě při tom zvládne i podrazit svoje spojence z NATO. Mnichovská dohoda bledne závistí.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Jsem rád, že máš hodně rozvinout schopnost chápat.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  dát nám všem čipy
Já teď čtu že Írán uzavírá hranici s Afghánistánem, protože se obává příliš velkého přílivu uprchlíků. Je mi to divný, když teď mají v Afghánistánu ty svátky co nerušeně slaví protože je chrání Taliban.
 
 
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Njn. Někde na Twitteru jsem zahlíd něco o 20 procentnní volební účasti a to jen proto, aby lidi měli dost čárek pro "kádrový posudek".
popcorp S tim káblošem  se nekamaraď
 
taková normální rodinka

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/iran-vrazda-rodice-deti-zet.A210527_100611_zahranicni_kha?

Íránského režiséra rozčtvrtili rodiče. Ve jménu cti zavraždili i dceru a zetě