Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

SAGITARIUS,
J_H_

Může vás zajímatReklamaVítám Vás v klubu o Íránu a o všem, co s ním souvisí.

Od pravěku až po současnost, od politiky po kulturu, od čádoru po piercing v pupíku tý holky z party v Elahije, jejíž jméno si už nepamatuju. O všech náboženstvích a kulturách, které k Íránu patří. Také o perštině, pokud se někdo najde.

Byl bych rád, aby tento klub byl směřován jako "Írán pro pokročilé", abychom omezili omílání těch samých témat pořád dokola. Díky.
neujeté, zajímavé
https://youtu.be/T4M_EJzjItk

Persia before Khomeini

zatím nejvíc zaujala diškotéka a badass kavalerie!

 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  dát nám všem čipy
Tak zatím Tálibové zařídili bezpečný průběh svátku Moharram, což prakticky posledních 20 let neměli. A to je na tom nejsmutnější.

Tak jestli to byla sofistikovaná ironie postavená na expertním vhledu do místní kultury tak se samozřejmě v takovém případě omlouvám.
Tak trebas ironie? Pripominka mucedniku vyrobou jinych mucedniku a popravami?
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  dát nám všem čipy
A?
Nechci ti byt za kazisuka ve svate valce, ale mozna bych si ten Muharram tak Troska dostudoval:

The last few days up until and including the Day of Ashura are the most important because these were the days in which Hussain and his family and followers (including women, children and elderly people) were deprived of water from the 7th onward and on the 10th, Husayn and 72 of his followers were killed by the army of Yazid I at the Battle of Karbala on Yazid's orders. The surviving members of Husayn’s family and those of his followers were taken captive, marched to Damascus, and imprisoned there.
Tander Lee  
Kde?
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  dát nám všem čipy
No on J_H_ právě že tvrdí, že hodný Taliban zajistil nerušený průběh svátku Muharram, což nikdy neměli, tak mě to zaujalo a chtěl jsem se dozvědět, jak to doopravdy je, abych mohl s klidným svědomím to brát tak, že neříkáš pravdu.
Tander Lee  
Tou je vyhlášený odjakživa.
Ale měj s ním soucit. Musí to být dost otřes, když země, která je vlajkovou lodí nejlepší demokracie na světě, předhodí pár desítek milionů lidí jedné z nejbrutálnějších zločineckých organizací na světě a ještě při tom zvládne i podrazit svoje spojence z NATO. Mnichovská dohoda bledne závistí.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Jsem rád, že máš hodně rozvinout schopnost chápat.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  dát nám všem čipy
Já teď čtu že Írán uzavírá hranici s Afghánistánem, protože se obává příliš velkého přílivu uprchlíků. Je mi to divný, když teď mají v Afghánistánu ty svátky co nerušeně slaví protože je chrání Taliban.
 
 
r0b0t ~ matika šmatika ~  braidd drwg
Njn. Někde na Twitteru jsem zahlíd něco o 20 procentnní volební účasti a to jen proto, aby lidi měli dost čárek pro "kádrový posudek".
popcorp S tim káblošem  se nekamaraď
 
taková normální rodinka

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/iran-vrazda-rodice-deti-zet.A210527_100611_zahranicni_kha?

Íránského režiséra rozčtvrtili rodiče. Ve jménu cti zavraždili i dceru a zetě
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Ok
Tander Lee  
Že máš sklon vymezovat se proti jakékoli zprávě, která staví Írán do špatného světla. Srovnávat Johnsona (byť je možná trochu více buranský, než bývalo u britských premiérů zvykem) s jakoukoli institucí islamistické diktatury je prostě nevkusné. A sorry, pokud si to neuvědomuješ, tak je to tím, že jsi příliš ovlivněn předmětem svého zájmu.

Podobný bias bylo možné sledovat i na Vokounovi ve vztahu k Severní Koreji.

Jednou někdo podobným způsobem na Quoře srovnal Putina s Johnosnem. Také jsem k tomu musel napsat komentář, protože to je něco podobného. Bývalý agent KGB, který má na svědomí nemálo zločinů včetně válečných, versus... bývalý novinář? Hm... Psát, že je "stejně pravdomluvný jako íránská propaganda", je odpudivé - za výroky podobného typu tigr každou chvíli na okounu někomu /Mastodont, Istral/ nevybíravě nadává, a obvykle tomu ty, Harolod a japok nadšeně tleskáte.

Reakce na | Vlákno  
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Nerozumím, co tím myslíš.
Tander Lee  
Kup si někde Molly a otestuj, jestli by ti na ten Stockholmský syndrom nepomohla (na PTSD zabírá skvěle). Tohle tvoje srovnání je zhruba na úrovni "Putin nikdy nelže", což jsme se dozvěděli v klubu Putinovo Rusko.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  dát nám všem čipy
Já nikde nepsal, že Rusové nic nehatili. Já jsem se pozastavoval nad termínem, že “na to přišli”.

OK, já se pozastavoval nad tím, že po "OK" a "asi jsem málo zdůraznil můj nadřazený sarkasmus." následovalo "Jestli se to tak píše na internetu, tak je to pravda."

Což pro mě značí, že zpochybňuješ realitu, kterou ti ara odkázal, což byl tento článek Kommersantu, který rozebírá, že dle Zarífa na nahrávce se Rusko snažilo hatit rozhovory mezi Íránem a Západem. Můj poslední příspěvek pak akorát obsahoval odkazy taky na BBC a New York Times, které říkají, že na nahrávce bylo přesně to. A tedy velkou dávku podrážděného a útočného sarkasmu z mojí strany.

Je to nedorozumění, OK.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Mezi zadržováním té paní a dluhem vidí souvislost hlavně íránská propaganda a stejně pravdomluvný Johnson.