Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

SAGITARIUS,
J_H_

Může vás zajímatReklamaVítám Vás v klubu o Íránu a o všem, co s ním souvisí.

Od pravěku až po současnost, od politiky po kulturu, od čádoru po piercing v pupíku tý holky z party v Elahije, jejíž jméno si už nepamatuju. O všech náboženstvích a kulturách, které k Íránu patří. Také o perštině, pokud se někdo najde.

Byl bych rád, aby tento klub byl směřován jako "Írán pro pokročilé", abychom omezili omílání těch samých témat pořád dokola. Díky.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Už jsme zase ve starých kolejích.

US state media portrays Iran either as genius evildoers playing 3-dimensional chess or bumbling idiots who can't tie their shoes. Confusing.
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
chucpe
An Iranian state television presenter has sparked outrage after footage emerged of her drinking beer without wearing a hijab while on holiday in Switzerland. .... Azadeh Namdari, who is also a presenter and actress, has actively endorsed wearing the hijab. Hard-line conservative Iranian newspaper Vatan-e Emruz published a photo of her in a full hijab in 2014 under the headline: “Thank God, I wear the veil”.

http://www.independent.co.uk/news/world/middle-east/iran-tv-host-islamic-dress-code-azadeh-namdari-conservative-muslim-drinking-beer-no-hijab-a7860731.html
 
Tohle mi nějak uteklo. Americký kongresman pochválil teroristické útoky v Íránu a naznačil, že za nima možná stojí Trump:
https://www.youtube.com/watch?v=3vD1pJR98dA&feature=youtu.be

Rep. Dana Rohrabacher: We have recently seen an attack on Iran, and the Iranian government, the mullahs, believe that Sunni forces have attacked them. This may signal a ratcheting up of certain commitments by the United States of America. As far as I’m concerned, I just want to make this point and see what you think, isn’t it a good thing for us to have the United States finally backing up Sunnis who will attack Hezbollah and the Shiite threat to us? Isn’t that a good thing? And if so, maybe this is a Trump — maybe it’s a Trump strategy of actually supporting one group against another, considering that you have two terrorist organizations.
Dr. Levett: Those attacks were claimed by the Islamic State, it's never in our interest to support a terrorist group like the Islamic State. We should condemn the attacks ...
Rep. Dana Rohrabacher: Even when.... Even when ....
Dr. Levett: ....condemn any act of terrorism and hold Iran accountable for its sponsorship [of terrorism]...
Rep. Dana Rohrabacher: So that's like Joe Stalin was horrible guy, we must never associate with horrible guys like that even to get Hitler and so, maybe it's a good idea to have radical Muslim terrorists fighting each other, I'll leave it at that.

Jinak Rohrabacher je populární komik a momentálně obviňován ze spolupráce s Ruskem.
K videu jsem se dostal přes jiný, ve kterým se snažil dostat z NASA, co vědí o vyspělých civilizacích na Marsu.
 
Americké ministerstvo zahraničí zveřejnilo tento měsíc kompletní svazek tajných dokumentů, které dokládají roli americké tajné služby CIA v převratu v Íránu v roce 1953. Je v nich mimo jiné i depeše s pokynem přestat podporovat nepříznivě se vyvíjející převrat, kterou ale šéf amerických agentů v Íránu ignoroval, a puč byl nakonec úspěšný.

"Mnozí považují tento převrat za okamžik, kdy íránská politika definitivně ztratila naději na demokracii," uvedl ke zveřejnění dokumentů Malcolm Byrne z archivu národní bezpečnosti na Univerzitě George Washingtona. Převrat v srpnu 1953 svrhl demokraticky zvoleného premiéra Mohammada Mosaddeka, který se snažil v zemi zavést demokracii.

http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/usa-odtajnily-dokumenty-o-roli-cia-v-prevratu-v-iranu-1953_436364.html
 
Tander Lee  
Podle slohu rozhodně.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Dej si třebas sprchu.
 
Tyvole, tak já se na něco zeptám, někdo mi odpoví a ty jeho odpověď sepsuješ. Já se tě zeptám proč si ji sepsul a jak to teda je ve skutečnosti a ty ze sebe začneš dělat pánaboha a nakonec mě odsud vyhánět. Vidíš v tom tu logiku?

Chápu, že někteří lidi se chovají podobným způsobem, ostatně v médiích je jich vidět celá fůra, někteří to dotáhli třeba až na prezidentský mluvčí, ale prostě jsem překvapenej, protože jsem to nečekal od člověka, který se až doposud projevoval (pravda, jen co jsem zaznamenal v horizontu pár let a několika klubů) celkem racionálně. Proto moje pozastavení nad tvým chováním.

A jestli tě mrdá, že existují lidi s jinými názory a třeba i v určitých okruhách znalostí méně dokonalí, než ty, tak doporučuju se s tim smířit. Svět už je takovej.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Hele, proc bych měl mít povinnost te brát za ručičky a všechno ti trpělivě ukazovat? Pokud sám nemáš zájem, tak táhni.
Dík. Zase mi to trochu pomohlo v poznání koho se vyplatí brát vážně a koho je lepší prostě ignorovat.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
ano
Takže prostě pohaníš všechno a neřekneš proč, protože vysvětlovat tvé božské bezchybné názory je snižovat se pod tvoji domělou úroveň?
Já do toho zas až tak nevidím, ale v Íránu pravidelně útočí Jundulláh a ten se celkem často považuje za odnož al-Káidy
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Ne to ne, jen jsem si myslel, že se toho chopí třebas někdo jiný.
DeletedAccount stručný textík: 
Toto je klup pro J_H, idioti
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
A to není nějaká arogance, jen nechuť vysvětlovat všechno znova a dokola. Takže stačí když řeknu, že lokální a zahraniční politika a vztahy s hráči v regionu jsou komplikovanější, než povrchní novinářský feed.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Toto je klub pro pokročilé.
bude BOOM ŠLAK? #ZDARMA!
Že vám do toho kecám, ale pořád by mě, stejně jako před dvěma týdny, zajímalo proč je to úplná blbost?
Reakce na | Vlákno