Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Společnost

Spravují:

SAGITARIUS,
J_H_

Může vás zajímatReklamaVítám Vás v klubu o Íránu a o všem, co s ním souvisí.

Od pravěku až po současnost, od politiky po kulturu, od čádoru po piercing v pupíku tý holky z party v Elahije, jejíž jméno si už nepamatuju. O všech náboženstvích a kulturách, které k Íránu patří. Také o perštině, pokud se někdo najde.

Byl bych rád, aby tento klub byl směřován jako "Írán pro pokročilé", abychom omezili omílání těch samých témat pořád dokola. Díky.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  stop politické korektnosti
Během několikadenních protivládních protestech v Íránu bylo zatčeno asi 3700 osob, uvedla to agentura AP. Vycházela ze sdělení reformního íránského zákonodárce Mahmúda Sádeghího, který byl citován na oficiálním webu íránského parlamentu.
 
Mastodont  
Rúháního ideou bylo pozvat zahraniční investory a dostat íránskou ekonomiku znovu na světový trh, což by ji nutně muselo transformovat z populistické ekonomiky nasáklé korupcí v transparentnější ekonomiku založenou na myšlenkách světového kapitalismu. S úspěšnou jadernou dohodou z roku 2015 Rúháního vláda velmi doufala, že přitáhne zahraniční investice. Nicméně vzhledem ke 180stupňovému obratu americké politiky vůči Íránu nyní vypadají plány na uzdravení ekonomiky díky zahraničním penězům velice skromně.

(maďarský íránista Miklós Sárközy v rozhovoru pro idnes)

https://zpravy.idnes.cz/zahranicni.aspx?c=A180103_121206_zahranicni_kha
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
https://youtu.be/rcrVWR8cMvA


Americký přístup v kostce.
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Letoštní protesty jsou symptomatické v tom, že jsou jak účastníci, tak pozorovatelé, zásobováni selektivními podněty na základě jejich sociální bubliny. To je docela klíčovou věcí, jak fungují sociální média. Reformisté v tom vidí podraz od konzervativců ve spojení s principialisty s Ahmadí Nežádem v čele, a do úmoru datlují o tom, že prezident uznává právo na protesty a konstruktivní kritiku, či můžou plakat nad smrtí studentů, nikdo jiní, než oni samotní si to nepřečte. Konzervativci fiasko a následek otvírání se Západu, romantici závan návratu monarchie, MEK čubky svou hlavní čubku, izraelské, otevřeně či skrytě, entity si přeposílají zprávy navzájem. Je vlastně úplně putna, co se posílá, sdílí, nikdo to nezvládá číst všechno a každý chce vědět jen to svoje.


Asi jako u nás lidi, co nemají rádi Zemana a mají rádi Zemana. Jiné reality.
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Aniž bych chtěl nějak ubírat skutečném problému, který Íránce trápí, tak ano, všechny jmenované strany, včetně Izraele, dokonce i mladej od šáha, blejí na všech sociálních médiích dost neumělou, ale očividně účinnnou propagandu. Výsledkem je diskreditace reálných protestujících ve prospěch režimu.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  stop politické korektnosti
A deputy commander of the powerful Islamic Revolutionary Guards Corps (IRGC), General Rasul Sanayirad, said on January 2 that the United States, Saudi Arabia, monarchists, and the opposition group Mujahedin-e Khalq Organization (MKO) are behind the problems.

"Today we are seeing that the counterrevolutionaries, the monarchists, the Hypocrites" – a reference to the MKO – "the U.S., and [the House of] Saud as well as a grouplet led by a fugitive clown, are misusing the social and economic protests of our country's people and have turned them into riots and acts of sabotage," Sanayirad was quoted by the hard-line Fars news agency as saying.

https://www.rferl.org/a/iran-khamenei-toughens-stance-on-protests-no-olive-branch/28951630.html

Dobrá, Izraelci asi budou v třetí epizodě.
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
MEK jede, co fondy stačí. Jedou všichni. Všichni jsou experti.
Tander Lee  
Nebude to spíš model Sýrie nebo Libye?
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  stop politické korektnosti
MEK už v téhle sezóně nezařadili?
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Jojo, už jen chvilku, a bude tam pohoda jak v Saudské Arábii.
Tander Lee  
Nějaké okouní info z Íránu? Už to tam konečně praská?
 
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  prospěšnost pro lidi
Women in Tehran will no longer routinely face being locked up or prosecuted for failing to observe strict Islamic dress codes in force since the 1979 revolution, the Iranian capital's police chief has said.

General Hossein Rahimi said those who do not observe the code "will no longer be taken to detention centres, nor will judicial cases be filed against them", the reformist newspaper Sharq reported.

However, women found to be in breach of the rules will instead be made to attend classes given by police, semi-official news agency Tasnim said.

It added that those repeatedly doing so could still be subject to legal action.

General Rahimi did not say when the new guidelines had been introduced. But he said nearly 8,000 people had been "educated" over rule breaches in more than 100 centres in Tehran province.

In April 2016, General Sajedinia announced there were 7,000 undercover morality police reporting on matters such as "bad hijab" - a blanket term usually referring to alleged un-Islamic dress by women.

Figures on enforcement of the rules are scarce, though in 2015 Tehran's traffic police said his officers had dealt with 40,000 cases of bad hijab in cars, where women often let their headscarves drop around their necks. Those cases generally led to fines and the impounding of vehicles.

https://news.sky.com/story/iranian-women-no-longer-face-being-jailed-for-not-covering-their-heads-11187657
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Já osobně ne. Ale být tebou se vyprdnu na nějaké české učebnice, je lepší začít normálně AZFA nebo něčím podobným.
Takže ty knihy ještě nikdo neměl možnost vidět?
Jo, a ještě vyšla i od Lingea nějaká ta mini konverzace na cesty.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Myslíš tu od Sylvie Suto?
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Kterou?
Nová učebnice perštiny
Ahoj všem, učí se tu někdo persky? Už jste někdo měl v ruce novou učebnici perštiny, co nedávno vyšla?
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Neke
گر بر فلکم دست بُدی چون یزدان برداشتمی من این فلک را ز میان از نو فلکی دگر چنان ساختمی که آزاده به کام دل رسیدی آسان Ah, Love! could thou and I with Fate conspire To grasp this sorry Scheme of Things entire! Would not we shatter it to bits-and then Re-mould it nearer to the Heart's Desire! kām-e del je Heart´s Desire.