Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládeži

Spravuje:

J_H_ReklamaVítejte,

zde probíráme energetiku, těžbu, strojírenský, těžební, obráběcí, zpracovatelský průmysl. Není nám cizí upstream ani downstream, offshore ani onshore.

J_H_ I'm so long lets smoke tea 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
ČKD DIZ management v díře. Uvidíme, co z toho nakonec bude.
 
SAGITARIUS  
:-(
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
ČKD Kompresory v Libni RIP.

Howden je stěhuje pryč, lukrativni pozemky jsou lukrativní pozemky. A při tom stěhování se optimalizuje výrobní program. Tak se pro jistotu vyhodilo asi 90 lidí, žstává jen topič a nástěnkář.
 
Zjištěné zásoby jsou celkem jasná položka, i když odhady se můžou lišit. A jejich těžba závisí na ceně.
tigr_papirosowy Naše přání nejvroucnější  rada internetu a srdce
Jak moc pravděpodobně zachycuje realitu tato zpráva? Jsou tyto případné zásoby USA v současnosti ekonomicky využitelné v tom smyslu, že by dokázaly konkurovat ruským či saúdským zdrojům? Nebo je nahradit? A do budoucna?

USA mají rekordní zásoby ropy, přes polovinu tvoří břidlice

Díky břidličné ropě mají také USA nyní větší rezervy než Rusko. Podle údajů Rystad zásoby nevyužité ropy v Rusku činí 256 miliard barelů. Následují Saúdská Arábie (212 miliard), Kanada (167 miliard), Írán (143 miliard) a Brazílie (120 miliard).

Rystad je nezávislá výzkumná společnost se sídlem v Norsku. Firma tvrdí, že její odhady lépe zachycují reálný obraz globálních zásob než často citované konzervativní odhady. Globální zásoby nevyužité ropy se odhadují na 2,1 bilionu barelů. To je 70krát více, než je současná roční globální těžba, dodal Rystad. I když to vypadá jako obrovské číslo, Rystad současně upozornil, že skutečně vytěžitelné množství ropy je relativně omezené.
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Tak stále se vracíme k tomu, že u nás chybí dobří PM.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Proto dávám až vyšinutý důraz na dokumentaci. Aby byla stejná pro celý celek, aby se A nehádal s B, že v PI&D diagramu musí být pro Ž symbol čtverečku a ne kolečka a takové ty pakárny, které všem připadají směšné. Včetně toho, že to vše musí mít štábní úpravu, např. s jednou nejmenovanou Brněnskou společností se musely uskutečni 3 (ano, slovy TŘI) osobní jednání, aby jejich projekťák neskenoval papíry nakřivo a utřeli si sklo na multifunkci.
stromka děkuje za případnou trpělivost since2001 
Krabice čínských elpíček.
SAGITARIUS  
Možná krabice čínských lepiček?
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
spouštět z helikoptéry
malej Béééé 
Tohle stěhování bývá často největší sranda. Tohle nebylo nic proti tomu, když jsme dostávali stroj široký 110 cm dveřmi širokými 100 cm, ty dveře byly ve dvouapůlmetrové výšce, před nimi byla úzká rampička dlouhá dva metry a stroj byl dlouhý tři metry :)
 
malej Béééé 
Zatím je to pořád kokon, zítra by to měla být lepička krabic (i když u číňanů jeden neví).
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
a co z toho kokonu nakonec bylo?
malej Béééé 
Coming soon aneb jak jsme stavěli pyramidu. Dostat šest metrů dlouhou a dvě tuny vážící potvoru do haly, přičemž uličky byly užší než samotný stroj, za pomocí primitivních nástrojů (fošny, trubky, páčidlo a dva paleťáky), bylo fajn strávené dopoledne.

 
popcorp S tim káblošem  se nekamaraď
možná je to tu trochu OT, ale doporučuju tohle propagační video Meopty. Jsou tam vidět různé stroje a postupy při zpracování optického skla. Pro mě je to úžasný alchymický proces.

http://www.youtube.com/watch?v=xvXaa703Xm4
 
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Takže ty bys mě zájem najít nějaký funkční inkubátor a do něj se nějak dostat, či nabídnout nějaké svůj obchodní projekt?
Masovy_kasparek  
Dík. Jsem organický chemik a asi 5 let dělám v klinických zkouškách léků. Ovšem neomezuju se jen na to.
J_H_ I'm so long lets smoke tea 
Poptám se, v jakém oboru by tě to zajímalo?
Masovy_kasparek  
Výzkum v ČR
Netušíte, jestli některá z těch agentur pro podporu transferu technologií mezi akademií a průmyslem činí něco smysluplného? Případně, zda některé z těch nových výzkumných center vypadá perspektivně.

Uvažuju, že bych se z farmabusinessu zkusil dostat zas blíž k vědě.