Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Film a televizeKonkrétní filmoví herci a tvůrci

Spravují:

Douglas,
dr.noroReklamaVítejte v klubu o nejlepším filmovém dobrodruhovi všech dob, kterého Steven Spielberg a George Lucas vytvořili jako vyznání obdivu k dobrodružným napínavým filmovým eskapádám z hollywoodských filmů první poloviny minulého století, které milovali a vyrůstali na nich.

 
Taky by mi nevadil takový mix mezi Indiana Jonesem a Uncharted.
nasrat jestli to bude hrát ten co hrál jeho syna. Jestli to bude reboot tak pokračujte...
El_Diablo Nikdo není dokonalý, až na  Chucka Norrise!
Chystá se nový Indiana Jones. Tentokrát bez Harrisona Forda

Dnes 20:08

Prezidentka společnost Lucasfilm potvrdila, že vznikne další film s Indianou Jonesem. Kdo si ho zahraje nebo o čem film bude, se zatím neví.

http://magazin.aktualne.cz/kultura/film/potvrzeno-paty-indiana-jones-bude-scenar-se-chysta/r~7d1cc264f4b911e4bcb60025900fea04/
 
Steven Spielberg se nechal slyšet, že připravované Bluray vydání bude připraveno z původních negativů (takže ještě lepší, než ten HDTV rip, co asi každý máme :-) , a nebude nijak upravováno.
http://herocomplex.latimes.com/2011/09/13/steven-spielberg-on-the-future-of-indiana-jones-video/
Tak schválně, zdali pak do Chrámu zkázy vrátí ty vystřižené scény - jak Shorty objevil, kterak neutralizovat krev Kálí atd... Na druhou stranu, úpravy obrazu na DVD byly podle mě decentní, nevnášely nic nového, jen dotahovaly to, co by se tehdy trikařům povedlo, kdyby si s tím dali ještě více práce.
 
Nevíte proč Jones senior ve vzducholodi drží noviny obráceně?
 
zdar:)))) jsem projel stare maily a hesla a tak... Jak se vede? Porad v Praze? Tak snad bude Indy5 kapanek lepsi:)))
Douglas Pro vás jen filmy a knihy, pro mě celý  život ...a důvod, proč psát blog.
It's alive! It's alive! :)
 
Ej veru dlho som tu nebol, aj stvrty Jones sa medzitym tusim natocil:)))))))
 
IJ a Ztracená říše
Existovalo ztracené město a podzemní svatyně? Jak to možná bylo popisuje www.mysteryfilm.cz
 
hobit teplouš, který tomu nerozumí  betelgeuse je dialog
Poznej 10 rozdílů mezi Tetsuem a Londem...
 
Tetsuo Jsem slušný člověk, mám jen zvrhlé zájmy  Geniálně špatné filmy
hobita je zbytecne cist, i kdyby mel nahodou pravdu.
 
Londo Zmítám se mezi vodou  a zakořeněnými stromy.
k.h.ventil, Ferguss: Na holbidlo se nereaguje, to jste už zapomněli?
 
hobit teplouš, který tomu nerozumí  betelgeuse je dialog
Jsem rád, že jsi se nasmál. Příští by to ještě chtělo neplést si akci s atrakcí a vatu se scénou potvrzující jednu z teorií filmu a možná by to byl i smích oprávněný. :-)
koukám, žes došel ke stejnému rozhřešení, jen dřív :-)
hobit
hodně jsem se teď nasmál a myslím, že debata tady už ztratila význam :-)
 
Okoun mi sežral dlouhou odpověď, což beru jako boží znamení abych v téhle debatě nepokračoval. Stejně mám pocit, že všechno podstatné už bylo řečeno a začíná se nám to tu cyklit.
 
hobit teplouš, který tomu nerozumí  betelgeuse je dialog
Ferguss: Jediné delší souvětí, které v tom příspěvku bylo a je na hranici pochopitelnosti, je to poslední, s kterým jsi neměl problém, jak se tak dle Tvé odpovědi zdá. :-)

Argumentuješ, že Harry Potter pracuje s dospíváním diváka, a proto jsou další díly víc temnější a dospělejší. Já tvrdím, že je to stejné u nových Star Wars, kde z dětské infantility se přejde k usmrcování hlavních hrdinů. Je rozdíl mezi "Jar Jar šlape do výkalu" a "Rozkaz 66".

Aby na diváka popisovaná scéna zapůsobila, ano, nemusí si projít infantilitou jedničky jako si divák HP nemusí projít předchozími díly, protože ví, že Voldemort je svině. :-) Jenže fakt, že Anakin se vyrovnává se svým budoucím otcovstvím, kdy má předtuchu, že dítě může umřít a on s tím nedovede nic dělat, posilují i momenty z předešlých dílů, které ho formovaly: odchod od matky, její smrt apod.

Ale jsme OT, takže bych to utnul s tím, že se neshodneme. :-)

k.h.ventil: Pokud vím, absenci napětí tady vyčítali tři nebo čtyři lidé, já mám za to, že napětí přítomno bylo.Neviděl bych to jako "sám proti všem", a kdyby jiní neblyi imho zaneprázdněni, také ten film obhajují.

Možná zmiňuji scény, které nebyly dle Fergussove vatové, protože nevím, které považuje za vatové a které ne. Ale ke scéně s Mayi (či kdo to byli): je to dílčí atrakce. Stejně jako scéna na hřbitově nebo s (jakýmže?) pískem. Plní tu funkci, že prokládá jinak dialogová místa, u kterých by se divák mohl nudit. Neklade si za nárok být akcí, jakou je ta úvodní nebo z džungle. Je nesmyslné jí to proto vytýkat.

Jinak scéna s Mayi odkazuje na úvod Dobyvatelů, jejich postřílení Rusy není vůbec podstatné (stejně jako není podstatné postřílení vojáků na atomové základně) a informace, že Mayové lebku skutečně uctívali je podstatná. Proč? Protože v dialozích se mluví i o mimozemšťanech, ale to nemusí znamenat, že se nakonec ukážou. Jenže když se teorie o lebce a Mayích ukáže pravdivá, připravuje se tím půda pro mimozemské finále.
 
dovoluji si jen podotknout, že kdyby se Indy pohyboval rychlostí světla, patrně by téma výtky k absenci napětí v Lebce v místní debatě chybělo.

btw, je dojemné, jak se ten film snažíš za každou cenu obhájit sám proti všem. možná si to neuvědomuješ, ale tvé příkaldy jsou z té doby filmu, které Ferguss našlapanost až tolik neupírá. nuže vata: například nijak nerozvité, nijak neopodstatněné scény s lidmi v El Doradu - snad dokonce Mayi? - nejprv Indyho partu popoženou, pak jsou zastrašeni lebkou, pak jsou pobiti Rusy. napínavé to věru není, dojemné také ne, jako akce to v porovnání s jinými scénami nemůže obstát, děj to zápletku ani vztahy mezi postavami to nijak neovlivňuje, jediná informace, kterou nám to dává, je ta, že Mayové skutečně Lebku uctívali (jaké překvapení po všech dialozích na to téma ve filmu do té chvíle proslovených) a že kdyby měli střelné zbraně, bitka s Rusy by byla určitě vyrovnanější.

Doporučil bych ti používat kratší věty, ta souvětí ztratí smysl zhruba v polovině.
Je super, že nesouhasíš, nicméně ono to opravdu nefunguje. Mezi Jar Jarem a přizabitím přítelkyně není vůbec žádná souvislot. Aby na diváka zapůsobila tebou popisovaná scéna nemusí si nutně projít infantilitou jedničky. Ta scéna bude půspobit pořád stejně. U Pottera tenhle růst funguje, protože hrdina krom magické zápletky řeší stejné problémy jako jeho vrstevníci. Proto má koncept "dospívání" díla své opodstatnění. U SW nic takového není, ten svět je natolik vzdálený běžnému, že podobný typ ztotožnění nefunguje.