Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Někdy narazím na tak ošklivé logo firmy, že mám nutkání si je vyfotit a dát do sbírky. Jsou to loga dělaná diletanty, kteří se snaží předvést kolik zajímavých triků umí v kreslícím programu použít. Nedochází jim ovšem, že z hlediska profesionálních grafiků vytvořili ohavnou zrůdu a ne oku libé logo firmy.

Snad si pamatujete na doby, kdy jsme se radovali, kolika různými fonty můžeme na našem počítači psát, a podomácku nebo poloprofesionálně tisknuté letáčky nebo dopisy obsahovali 5 až 20 různých fontů na jedné stránce, pokud možno ještě všelijak znetvořených, vypoulených, stínovaných...

Předkládejme si tu takovéhle výtvory jakožto odstrašující příklady amatérského designérství.

Pokuste se do svého příspěvku zakomponovat logo, které tu chcete představit. Někde na netu si najděte jeho obrázek, na něj pak kliknětě pravým tlačítkem a vyberte z kontextového menu něco ve smyslu "zkopírovat adresu obrázku". Pak jen do zdrojovýho kódu vašeho příspěvku napíšete <img src="http://adresa.obrazku.cz/jmeno_souboru.gif"/> a hotovo. Případně obrázek trochu odřádkujte tagy <br>

Nelegální sbírka log všech možných firem


Proud je minipivovar, který provozuje Prazdroj. Vaří se tam speciály (distribuované po plzeňských hospodách v rámci akce Pomsta sládků) a pak řada dalších alternativních piv. Ten provoz sídlí (v nádherné) budově bývalé elektrárny pivovaru a odtud asi nějak vzešel ten název Proud.
A to logo mi přijde docela povedené.
jaz Výtvor nějakého sudetského Němce. 
Při vyvěšování této městské vlajky by měla automaticky začít hrát Preussens Gloria.
Nyní už chápu, odkud pramení moje slabost pro říšskou orlici!
ahura_mazda My jsme zkrátka rozhodovali a v březnu  
Tvl, vyvěsíš chrudimskou vlajku a do půl hodiny ti do pokoje hodí antifa molotova!
ano_pane Házím perly sviním. 
Mně Úštěk spíš evokuje nějaký generický IQ test.
Nmaster Every sperm is sacred,  every sperm is good.
úštěk jsou twin peaks s třetím vrškem
Mně jako rodáka z Chrudimi to logo přímo fyzicky bolí :(

Barva je naprosto idiotská, zvlášť když má Chrudim historicky krásnou vlajku s lepší barvou:
Chrudim | Vlajky.org

A hlavně má zcela charakteristickou siluetu Mydlářova domu:

která si říká o to nechat písmena na jednom řádku a malé d protáhnout do siluety věžičky ....
vitmrazek Per aspera ad nauseam 
já bych také rád (znovu) apeloval na to, že tyhlety loga jdou i do hlaviček úředních dokumentů a to i dokumentů typu "Oznamujeme vám, že movitá pozůstalost po vašem na ulici zesnulém otci jsou v úschově OÚ" anebo "máte 3 měsíce na vystěhování z obecního bytu"

A mít k tomu rozjuchaný font mi přijde neadekvátní. Že to na plakátu zvoucí na pivní slavnost vypadá zábavně, wtz.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
– že má to \V/ symbolizovat otevřenou knihu mě nikdy ani smykem… To imho nefunguje a vypadá to jen jako takový divný outlajnový V. Ale hlavně V: možná má Vimperk nějakou tiskařskou tradici, ale rozhodně to není jeho podstat. Vimperk je známý primárně svým zámkem/hradem a ještě víc jako brána a turistická základna Šumavy. Což je i základ tamních informačních center a webových portálů. To je jako postavit třeba identitu Karlových varů na skle. Ano, je tam známá sklárna, ale fakt to není podstata, která vystihuje to město.

– s Úštěkem mám podobný problém. Byl jsem tam několikrát a ty štíty jsem nijak nezaregistroval. Ovšem každý zná to svažitý náměstí a kostel nahoře a stovky notoricky známých záběrů, protože Úštěk je nejpoužívanější filmařská kulisa v Česku. Ale ok, je to na hraně, když chtějí stavět na štítech a jsou přesvědčeni, že to město vystihují, tak prosím. Ale to provedení, hlavně síla tahů a nesourodost s použitým fontem, ty mě iritují.

– Kamenický Šenov. Jasně, šutry fajn, ale ten nápis z nich je strašný wtf.

Zbytek nestojí ani za komentář.
Pan_Obi Live like a windrammer  as you fuck!
Byl, asociace s logem Westworld už proběhla, ale jinak moc pěkná sbírka.
jaz Výtvor nějakého sudetského Němce. 
já bych z toho:

- vyhodil Vimperk, \V/ jako otevřené stránky mi přijde OK, i když bych bez znalosti místní tiskařské tradice myslel, že je to koruna, ale vlastně by to asi bylo jedno. Tečka na konci k tisku opět odkazující není rušivá ani bez znalosti toho pozadí a jenom unylý font (Eina bold nebo něco tak) tomu moc nepřispívá.

- Kamenický Šenov - grafická reprezentace Panské skály v osmi šestibokých elementech je OK a líbí se mi to. Ale to, že se autor loga nechal unést a přenesl ty grafické prvky i do fontu, kde je zopakoval 51x... eek.

Úštěk - Mám velmi rád jako jednu z nejzapomenutějších a nejzanedbanějších městských památkových rezervací u nás. A musím říct, že ty tři trojúhelníky znázorňující různé styly hrázděných štítů domů na náměstí jsou výborný nápad. Bohužel ne dobře dotažený z hlediska poměrů oproti fontu.. který je ale úplně hrozný, takže to nevadí. Ale na nápadu by se dalo pracovat.

Zbytek - Milovice WTF???, Chrudim nechápu proč, snad jako že některá písmenka někdo vodí na provázcích jako loutky (Muzeum loutek) Kadaň i kdybych chápal, tak špatný, Proud - nevím, co to je a hodlat negooglím , ale prostředek s reverzním r jako u ve mě vyvolal záchvěv sympatie. Skateboard po nejistém začátku srazil okamžitě z prkna font. Kadaň je v prdeli, to fakt nevím čeho se chytit a Výstaviště...?

Výstaviště je čirý OLOL, který si nedovedu vysvětlit jinak než výsledek miskomunikace, kdy někdo někomu zasílá word dokument s popisem žádoucího působení vzkazu na cílovou komunitu a skončilo to zasláním podkladů CTRL+C CTRL+V z příslušného dokumentu do tiskárny.

pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
dík, máš stejný výběr jako já. Typografická onanie, místy říznutá nevkusnem.
jaz Výtvor nějakého sudetského Němce. 
 
Výstaviště jsem nevěřil a googlil. Nevím, jestli je to logo.
 
Mormegil Už jste  přispěli?
Já čtu Mílovície
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
z toho mně přijdou nejdivnější MÍLOVÍČE
ano_pane Házím perly sviním. 
(Nejvíc olol je imho nové logo Výstaviště Praha.
 
ano_pane Házím perly sviním. 
(Vimperk už možná byl, tak sorry)
 
ano_pane Házím perly sviním.