Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Věda a technika, mládežiPro lingvisty

Spravuje:

zcrReklamaO slovech, která jaksi zapomněla vzniknout.

Ještě jsem slyšel, že nejrizikovější je období prvních dvou, tří měsíců čerstvě nakaženého, kdy se HIV ještě nedá testem prokázat, ale krví se přenese.
A teď je otázka, jestli je správné diskriminovat X, protože je členem skupiny s vysokým výskytem V za účelem snížení rizika nákazy, nebo je menší zlo mít vyšší riziko nákazy (žádný test není 100% spolehlivý) a nediskriminované spoluobčany.
Ano, ptát se na promiskuitu je méně diskriminační vůči homosexuálům, leč obdobně neúčinné.
Tak tady je to komplikovaný tím, že darováním krve nezískáváte nic pro sebe (nepočítáme-li benefity pro držitele zlatý Jánskýho plakety), ale tohle assuming, že X má vlastnost V, protože je členem skupiny, kde je V četnější, je právě gró diskriminace. Ženy jsou v průměru míň technicky nadaný a víc pro rodinu, takže budeme předpokládat, že se žádná na žádnej přírodovědnej obor stejně nedostane a vůbec je tam nebudeme pouštět, stejně by pak zdrhly na mateřskou, takže by to bylo mrhání penězma daňovýho poplatníka, no ni?
Na HIV existujou testy. Když jsem byla darovat já, test mi dělali a na mé sexuální preference se nikdo neptal.
Nediskriminační je kupříkladu optat se na promiskuitu.
A narkomani jsou také diskriminováni, že nemohou dávat krev?
To je právě diskriminace jak sviňa.
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
Jak vůbec na transfuzní stanici zjistí, že je někdo gay?
neprihlaseny_OC  
Připadá mi naprosto smysluplné, že (a) manželství je svazek muže a ženy, (b) pro všechny ostatní svazky existuje registrované partnerství, (c) z pohledu práva by měly být zcela rovnocenné (a nejsou-li, je triviálním řešením je zrovnoprávnit, naopak naprostou pitomostí vymýšlet něco dalšího).

Nicméně zároveň mi připadá enormně nesmyslné se o těchto věcech bavit ausgerechnet v tomto klubu. Sem patří toliko zkoumání vhodných dosud neexistujících názvů pro to či ono. Medle.

Však to taky není kvůli homosexuálům, ale kvůli těm, co říkají, že manželství je svazek muže a ženy a je potřeba to mít v ústavě.
Zákaz darování krve vychází z vyššího procenta HIV pozitivních mezi homosexuály. Zda je to v dnešní době ještě nutné, je otázka, nicméně není to diskriminace homosexuálů, ale ochrana všech před nákazou nebezpečnou nemocí.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Upřímně, většině homosexuálů je asi úplně u prdele, jak se to oficiálně jmenuje. Jde jen o stejný práva. Dneska jsem se třeba dozvěděl, že gayové u nás ani nesmí darovat krev, což mě už naprosto znechutilo.
neprihlaseny_OC  
nebichství
Leknin jen cvok se diví leknínu na hladině  když jej tam sám dal
nebinství
DJ Slamák to je lahudka tadle  dehetklada
Každý termit má 2×3 znaky, kombinatorika skýtá ještě dost možností pro různá melžanství a jiná žalmanství.
Ilmarinen My nevěříme v Ďábla ale Ďábel věří v nás 
mazelství
 
to je druhá možnost, zavést ženženství a manmanství, ale pak se ozvou ti nebinární a bude z toho další mrsení.
Taisa nestavajte heliport, keď máte šikmú  strechu
ženženství
DJ Slamák to je lahudka tadle  dehetklada
manmanství a želželství.
Jelikož mají různí dementi a jiní Jurečkové problém s tím, aby homosexuálové vstupovali do manželství, je řešením vymyslet jiný institut, který bude obdařen stejnými právy, jen to nebude manželství. Tím jim padne jediný argument, který proti tomu mají. Zkrátka, klidně si to jezte, když vám to chutná, ale neříkejte tomu václavky.

Navrhuji "ženmalství".
 
Nejdřív bych si zjistil, jaký termit používají lidi, kteří se nádržemi zabývají.
Reakce na | Vlákno  
Ilmarinen My nevěříme v Ďábla ale Ďábel věří v nás 
To zní dobře.
A česky "nedůplň".