Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

KulturaLiteratura

Spravuje:

van_RijnReklama

14.11.1913 Proust vydává, po několikerém odmítnutí rukopisu vydavateli, vlastním nákladem první díl Hledání ztraceného času. Na počátku moderní literatury tak stojí víra tvůrce ve své dílo. Každý den tu přibude jedna dvoustrana fascinujícího textu, do kterého se spoustě lidí nechce. A podobně jako víra autora byla určující pro vývoj literatury, doufám já, že klub pomůže někomu z vás ponořit se do Hledání. V tom případě vám dané tempo nebude stačit a knihy si koupíte. Roku 2012 vydal Rybka nově Prousta, v nádherném provedení, a já dlouho přemýšlel, jak bych mohl jeho fantastický kousek podpořit. Ano, koupil jsem a chudák Odeon šel do kouta, ale snad právě tímto klubem můžu Rybkovi poděkovat za tu jeho víru a ukázat Hledání ostatním.cichlasoma_meeki  
ď
van_Rijn Wovon man nicht sprechen kann  ...
Ještě ten druhý svazek.
cichlasoma_meeki  
Btw, nevíš, zda se překlad i v jiných svazcích než v prvním liší v novém vydání nezanedbatelně?
van_Rijn Wovon man nicht sprechen kann  ...
Drazí čtenáři, mrzí mne to, ale nemám ani nejmenší šanci, bych v klubu pokračoval. Moje povolání mi to nedovolí a nejde jen (kupodivu) o čas.

Pokud by chtěl někdo předat štafetu a nebylo-li by to prase (ve vztahu fyzickém vůči svazkům), mohu nové překlady ku skenování zapůjčit.