Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Vítejte.
Ať už vás zajímá vietnamská válka, středověká hereze, sexuální zaměření Alexandra Velikého či hmotnost čelisti první ženy Lucy, nebojte projevit své názory.

Nějaké linky:
Antika
Starověké říše
Český středověk
Živá historie


marin72 marin 
a teď koukám, že Dunkerský zázrak by možná taky mohl ujít skartaci, ale to jsem nečetl
marin72 marin 
no vida, to jsem úplně přehlédnul, Norimberk taky
Mlynáře a určitě toho Gilberta.
marin72 marin 
o tom jsem taky chvilku uvažoval
arnost Snad zas nechci tak  moks
Ja bych si nechal i Clementise
marin72 marin 
Bismarcka od Kennedyho a ten Narvik ponechat, ty jsou nadčasový a slušně napsaný i přeložený (Bismarck je trochu volnější žánr, takovej reportážní), asi bych si nechal i toho Mlynáře, zbytek asi ne
ahura_mazda My jsme zkrátka rozhodovali a v březnu  
IMHO materiál pro knihobudky
janouch ...nezpívám, vystupuju! 
dotaz
Mám tyhle knížky. Až na výjimky vydané před rokem 1989.
Má cenu si je nechávat (případně které), a nebo jsou příliš okleštěné cenzurou a chabým zdrojovým aparátem a dneska jsou k daným tématům betlémy lépe zpracovaných publikací?
Děkuji.
 
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Tak ja jsem tim Masarykem (a Kvetem) ani tak neargumentoval, ze by nutne meli mit pravdu, ale ze byly i ooacne hlasy, ze ten obdivny pohled na tu estetickou stranku neni univerzalni.
Mně vždycky přišlo, že když se někdo (zejména někdo inklinující k národovectví ve všech jeho podobách) dovolává umělecké kvality RKZ, jaksi pod tím chápe RKZ zejména, nebo alespoň nedělitelně, jako mohutný inspirační zdroj klasikův. Z tohoto hlediska ovšem měla např. 1. a 2. sv. v. uměleckou hodnotu naprosto mimořádnou.
 
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Chci tím říct, že argumentovat Pitínským je úplně zcestné, podobně jako argumentovat rozbory z Athaenea, které redigoval Masaryk a nějaká nezaujatost se tam nedá očekávat.
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Právě pro ten půvab archaické češtiny zmiňuju Pitínského lásku k bizarním aspektům literatury. V HaDivadle inscenoval mimo jiné hru Silná v zoologii od básníka a dramatika Stanislava Mráze, který je pozoruhodný právě nesmírně zvláštním archaicko-parnasistním jazykem – psal o něm i Čapek v Marsyovi: https://cs.wikisource.org/wiki/Marsyas_%C4%8Dili_na_okraj_literatury/Poeta

S Máchou nesrovnávám proto, že byl o generaci mladší než Hanka, schválně jsem vybíral +/- vrstevníky a ze světa, když tedy máme mluvit o světové poezii.
von_Zeppelin Vyhubit lidstvo  pclib php framework
Ok, jen jsem citoval wikipedii.
Trisolde: Já v tom nejsem žádný arbitr. Ta archaická čeština má pro mě určitý půvab, ale porovnávat to s Heinem nebo Máchou si netroufám. Dle wiki to oceňovali i někteří význační básníci, ale taky se mohli nechat unést vlastneneckým nadšením, žejo.

FarsaiD: Nešlo by to bez nadávek a shazování? Přitahuje to debily, kteří vzápětí zkompostují klub vzájemnými inzultacemi, které zajímají jenom je. Moderátor tady není a těch klubů, kde se dá bavit trochu normálně, už moc neexistuje.
No vidíš a tady se dostáváme k té pointě, co ti tak chyběla u předchozího ctrl
Luka Papac si to totiž statisticky namodeloval.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
Tak to tedy zpochybnovana byla. Najdi si ty esteticke rozbory z Athenea.
Trisolde Moja chorá hlava  v jednom je plameni.
Česká wikipedie má své velmi úzké limity a Pitínský má v oblibě taky různé bizary. Pokud mluví o světové poezii Rukpisů, tak je potřeba ji srovnat s Hankovými světovými současníky. Takže otázka zní: je Hankova poezie na stejné výši jako například Heinrich Heine nebo Friedrich Rückert?
FarsaiD They have to go back 
Jasně, bohorovný chytroprde. Úplně tě vidím, jak sis statisticky namodeloval, že stačí, aby domorodá děvčata jen v 52 % případů řekla: Sorry, Unai, v pátek půjdu na skleničku s tím novým z přistěhovalecké čtvrti, a simsalabim: celé staré Y-haploskupiny dokonale zmizí ze záznamu.

Ani androcida se nemusí přihodit přes noc. Ibérie je obrovská a nájezdnické skupiny mohly být ze začátku malé a postupně doplňované.

Časem, až budeme mít ještě víc dat, budeme chytřejší. A teď už PDP.

Zrejme slusnej oddil...
Otec Chura  
No nevím, Luděk Sobota moc nepůsobí jako důstojný soupeř pro dva slovanské bohatýry.
Mně se líbí Luďka, představuju si dva slovanské bohatýry a Sobotu.