Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Toto je klub pro všechny, kdo chtějí diskutovat o Harrym a jeho světě. Vítáni jsou zde taktéž Harryho odpůrci, protože diskuze je přece zábavná... Mějte se tady hezky, ale nebuďte na sebe moc oškliví.

Do této diskuze nemohou přispívat anonymové.L_O_U_S Jsem havlobolševický pseudohumanista. 
Obecně vnímám knihy odehrávající se po Voldemortově návratu víceméně jako datadisk ke hře. I když mám rád všechny díly.
Běhá kolem a zařizuje věci a následovníky po jeho smrti, protože tuší / ví, že za 3, 2, 1 umře.

A přidává Nebelvíru body.
Taky se mi více líbí ty první díly, jsou daleko více pohádkovější.
tak já to nikdy zas tak nerozebíral, ale teď jak sem to opět četl, tak mi prostě ta otázka "co vlastně Brumbál celou tu dobu dělá?" vyvstala
L_O_U_S Jsem havlobolševický pseudohumanista. 
Největším nebezpečním četby knich takového žánru je začít je brát moc vážně a hledat v nich za každou cenu logiku. Ten kouzelný svět je sám o sobě tak nelogický, že to působí úžasně. Z toho důvodu mám mnohem raději první díly, které jsou barvité a hravé. V posledních knihách už se pomalu řeší to, jaká je fyzikální podstata kouzel, což prostě ničí prožitek z četby.
Je naznačováno, že je v pozadí úmyslně a vlastně vystavuje Harryho nebezpečí, aby se tento potrénoval. Navíc IMO třeba ví, že Sirius není vrah, když to zmiňuješ.

Pohár považuji za jeden z jeho větších failů v knihách, na druhou stranu mi přijde fakt promakanej jako finta.
schopnosti asi měl, ale v praxi je vlastně nikdy pořádně nepředvedl, respektive bych čekal, že je nějak víc využije při všech těch problémech, kterými si škola procházela za jeho působení
Asi si získal uznání a pověst svými kouzelnickými schopnostmi. To, že se ho bál ty víš kdo, tak to taky o sobě něco vypovídá. Ale taky pochybuju o jeho pověsti, když vlastně ztratil život své sestry, nebo jak to bylo.
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Řeší, jestli má udělat coming out.
Londo Hádáš-li se s debilem více než minutu,  hádají se dva debilové
Zrovna před pár dny jsme s Barclaym řešili, čím si asi pověst získal Yoda, když všechny důležité souboje prohrál a zavinil pád Staré republiky. A Obi-Wan je nejneschopnější rytíř v dějinách jediů.
staršímu klukovi čtu první díly (končíme pohár, uvidím jestli i řád) a nemohu si neklást otázku? čím si Brumbál získal takovou pověst? vždyť ve všech dílech ho nepřátelé vždy přelstí a HP musel nasazovat kejhák jen díky AB neschopnosti

Kámen mudrců - jeden profesor mu tam běhá s Voldemortem na hlavě, on si ničeho nevšimne
Komnata - již od prvního útoku je jasné, že tam zas někde řádí nějaká bestie a on prakticky nic neudělá (btw. jakto, že Uršula, která se někdy dostane spláchnutím až do jezera, nikdy neobjevila komnatu?)
Vězeň - kdyby byl Sirius opravdovým vrahem, HP a jeho crew by chcípli jak podsvinčata
Pohár - profesor je někdo úplně jiný, exne mu student, málem i HP


co vlastně celou dobu dělá, když on přímo předměty neučí? to se pořád fláká ve své pracovně?