Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


KevSpa Why do we fall? So we can learn to pick  ourselves up
Jhershaw: Jak jsi přišel na to, že se mi nelíbí Thin red line??? Skladbu Journey to the Line považuju za to nejlepší, co Zimmer složil!
 
KevSpa Why do we fall? So we can learn to pick  ourselves up
Jhershaw - malá ochutnávka:)
 
Lokutus Emily Forever!! -- www.ost.sk  Filmová hudba
Áha, takže stačí, že bude pořád dokola omílat naprosto stejnou formuli, semtam posune akorát pár not jiným směrem o půl tonu výš, nebo jen nepatrně vymění jeden syntetickej zvuk ze svojí knihovny za jinej a všichni zimmerovci budou v sedmým nebi... no, doufám, že se něčeho podobnýho nedožiju a že Zimmer co nejdřív přestane spolupracovat s Bruckheimerem, kterej ho táhne zpátky a brání mu v jakýmkoliv tvůrčím rozvoji...
 
KevSpa: Protože tobě se prostě "nelíbí", když Zimmer zkouší dělat něco alespoň trochu "originálního" :) Např. ten Samuraj nebo Tenká červená linie :)
 
KevSpa Why do we fall? So we can learn to pick  ourselves up
Jasně, že je to neoriginální, to už jsem tu říkala, ale neumím si představit, že Zimmer po tolika filmech ¨dokáže ještě něco zcela originálního napsat. Poslouchám ho, protože se mi tenhle styl líbí a nechci od něj nic nového, co by už neznělo jako Zimmer a z toho důvodu mohu být s Artusem nadmíru spokojena. Třeba Samuraj mě příliš nenadchnul.
 
Pet V Číně jsem ještě nebyl.  Je to tam hezký?
Ses pozer! :) Mne se to posloucha stejne dobre a basta! :)
 
pro mě je "kopie dobrého" už "ne tak dobrý" soundtrack :)
 
Pet V Číně jsem ještě nebyl.  Je to tam hezký?
Jhershaw: Ne, ja je mam do pozadi na povzbuzovani, takze to musi byt mix dobrych a kopii dobrych :)
 
Pet: Souhlasím, že některé OST mám vyloženě jako "hudbu do pozadí", protože mě "neruší" nebo mě "povzbuzuje", ale nejsou to nějak extra "dobré" OST. :)
 
Pet V Číně jsem ještě nebyl.  Je to tam hezký?
Lokutus: Pekne receno, resp. napsano. Mych 5* je pouze poslechovych, jak jsem zduraznil. Na rozebirani originality, pritomnosti motivu apod. nemam cas a naladu, to bych pak musel samozrejme jit s hodnocenim dolu :)
 
Lokutus Emily Forever!! -- www.ost.sk  Filmová hudba
Zimmera mám rozhodně rád... občas, ale přijde mi zrovna nepříliš reálný opěvovat jeho věci, který zní pořád stejně dokola, recyklace a navíc v tomhle případě bez skutečně výraznýho hlavního motivu. kdybych dal Arthurovi 5* tak tím automaticky degraduju věci, jako Skála, Broken Arrow, který kromě toho náležitě hlasitýho a rytmickýho řezání do všeho možnýho, obsahují i celou řadu motivů, tedy to, co v Arthurovi pořád nemůžu najít ať se budu snažit sebevíc.
 
Pet V Číně jsem ještě nebyl.  Je to tam hezký?
Jhershaw: Ano, objektivnost. To je to slovo, ktere v tomto klubu prevazne chybi :)))
 
KevSpa: Záměrně se ptám někoho, o kom vím, že tomu automaticky nedá 5*, a kdo nepovažuje Piráty z Karibiku za jeden z nej soundtracků loňského roku :)
 
Pet V Číně jsem ještě nebyl.  Je to tam hezký?
AA: Jenom otazka. V tech 7:30, cos psal sve prispevky, to sis sel lehnout nebo uzs vstaval? Pokud bys vstaval v nedeli tak brzo rano, tak to vazne nechapu :)
 
Pet V Číně jsem ještě nebyl.  Je to tam hezký?
Nevim, co se tady hadate? :) King Arthur je jasne kontroverzni vec. Chladny kalkul (asi uz neinvencniho) Zimmera (MV nadeje do budoucna je jasna - J. Powel a HGW), ktery splni ucel. Fanouskum, kteri nekriticky hltajic kazde jeho dalsi dilo se jasne zalibi, a "kritiky" filmove hudby samozrejme nastve svou nepuvodnosti a sebevykradanim. Ja jsem nekde mezi. Vim, ze je to recyklacni polevka tretiho stupne, ale jelikoz si chci pustit na pozadi k praci neco povzbudiveho a motivujiciho, tak si nebudu poustet porad dokola The Rock - Broken Arrow - Crimson Tide - Gladiator - The Last Samurai apod. a pustim si neco, co zni sice stejne, ale musim pri tom "vymenit CD v mechanice" :))) Takze IMHO porad 5* :)))
 
Ant_Antony Na světě jsou dva druhy lidí 
Stanley - a ještě si dovolím odporovat - existuje obecně dobrá hudba...
 
Ant_Antony Na světě jsou dva druhy lidí 
Stanley - když už jsi nadhodil výraz převařená polívka, tak v tomhle případě by spíš tohle přirovnání sedělo spíš k Jamesi Hornerovi - ten už je převařenej až moc se svýma kompozicema...

Můj názor na Artuše je takový, že je to osvědčený Zimmer, který tu (ať si kdo chce co chce říká) dlouho nebyl - jasně, je tam slyšet Gladiator, ale hlavně konečně staré dobré bicí typu Skála, Peacemaker atd, chorály a ve výčtu můžu pokračovat do haleluja...

Když je někdo fanoušek tak se holt nezapře... :o)))
 
KevSpa Why do we fall? So we can learn to pick  ourselves up
Jhershaw: Nechápu proč se na to ptáš LOkutuse, který zimmera moc nemusi a v tomhle klubu jen prudi... zeptej se spis nekoho, kdo ma Zimmera rad - jako tereba ja - je to parada! :-)
 
Stanley ne všechny zavřené oči spí  a všechny otevřené vidí
Ant: neexistuje žádná obecně "opravdu dobrá" hudba.

Aniž bych musel Artuše celého slyšel, je mi jasné, že se jedná o něco jako pětkrát převařenou polívku, která v základu byla možná chutná. Prostě nic, co by bylo něčím výjimečné v porovnání se staršími díly a co by stálo za větší pozornost. A byť to může být hudba nějak efektní a líbivá, je to pro potřebu dobrého pocitu z ní trochu málo.

Třeba dnes (tedy včera) jsem slyšel Howardovo Village a o tom lze s klidným vědomím říci, že se jedná o něco opravdu zajímavého, neobvyklého, pozoruhodného, originálního a zároveň velmi pěkného. Nejen v porovnání s ostatními Howardovými díly ale i s ohledem na obecné pole filmové hudby vůbec. A právě něco takového si pozornost zaslouží.

 
Lokutus: Jakej je ten Artuš (OST)? Niro ve filmové recenzi psal něco o neustálé recyklaci hudby :)