Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 


OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
Já v masně přesně ze stejného důvodu nakupuju velmi nerad, protože se tam obvykle s popisky moc nepatlají a málokdy sedí, nebo mají pod jednou cedulkou tři různé druhy masa.
Nehledě na to, že mně když někdo řekne loupaná plec, květová špička nebo ořech, tak vím stejně pořád celkem prd k čemu je to dobrý a co s tím mám dělat/vařit.
"... dělení "přední/zadní" zřejmě nijak nesouvisí s prostorovým umístěním daného kusu ve zvířeti," správně poznamenává OberSturmKlippFuhrer.

Jen upřesním, že nikoliv zřejmě, ale určitě. Je to z dob ještě dávno před Rettigovou a jde o rozlišení druhu masa pro kuchaře. Konkrétně výraz "zadní" se tedy vztahuje k masu s dlouhým vláknem, nesmí obsahovat šlachy a blány (kromě okrajové). Kližku ze zadních nohou také neoznačujeme jako zadní, ale pod výrazem kližka si můžeme představit pravý opak zadního. Filuta řezník za socíku klidně prodal maso z krku (20,- Kčs za kg) jako zadní (29,- Kčs/kg) a málokdo to poznal. Já ano, protože vlákna z krku jsou nepatrně hrubší.

Ale pozor! Celý můj výklad se rozhodně netýká balíčkovaného masa, kam si teoreticky řezník může nakrájet co chce. Zkušená hospodyně pozná maso, které vidí v celku i bez popisku. Proto radši nakupuji v masně. I tak máme v současnosti jednu nevýhodu, že veškeré hovězí je pouze z mladých rychle vykrmených kusů.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Však říkám: na hlavu.
Kristian Celestial Emporium of   Benevolent Knowledge
Ty brďo, všechno je jinak!
(dík!)
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
Zrovna včera jsem si o tom něco četl a s překvapením zjistil, že dělení "přední/zadní" zřejmě nijak nesouvisí s prostorovým umístěním daného kusu ve zvířeti.
pixycz Bódéťti to Kájostálo, žral si  málo Bájo Bágo!
Nepřestanu nechápat, že se plec řadí mezi "zadní". Na hlavu.
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
Tady to ovšem už je blbě.
Asi vcelku kvaletní maso.
DJ Slamák revem nerevaj. no nerozumel mi  aj reval.
Vyrus, jáčech, onmongol, voničíňani.
Orfanik Jemným poklepem dosáhneme   požadovaného nastavení
(Vydět, vyset, vyrus...)
HERODES Nikdy jsem tady debil. 
To jsou mi ale Novynky

 
skvrna_od_kreozotu skvrnu pořídíme snadno 
To je tím, kolik lidí je v redakci.
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
jj, "jsou v provozu celkem čtyři salónky..." - "počkej Pepo, dyk jich tam je pět!" - "Jo a jo..." čtyři pět... "OK, fixed forever"
To je tím, jak jsou články na tomto serveru psány horkou jehlou. Není to poprvé, kdy tam čtu větu od půlky nenavazující na její první část.
Lejzy God is REAL unless declared   INTEGER.
MasterCard Lounge je v Praze na terminálu 1 v neveřejné části. Na Letišti Václava Havla jsou v provozu celkem pět salónků.
https://zdopravy.cz/mastercard-meni-pravidla-pro-vstup-do-letistniho-salonku-majitel-karty-uz-nemuze-vzit-ctyri-lidi-zdarma-41339/
 
skvrna_od_kreozotu skvrnu pořídíme snadno 
Shoda přísudku s podmětem je v případě číslovek definitivně ztraceným uměním.
Reakce na | Vlákno  
 
!!!
Filmy je bezesporu vidět. Zejména ty, které měly premiéru v roce 2019 a stojí za to. Zato jiné už moc vidět není.
OberSturmKlippFuhrer Kom(u) - MNĚ. Koho - MĚ. 
Ano, ten titulek, skutečně stojí, za to, ho vidět.