Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a Internet

Spravuje:

zengReklamaZdravim vas tento klub je o grafike vseobecne. Mal by sluzit na pokec o vseobecnych aj konkretnych otazkach v okruhu:
grafika,animacia, fonty - typografia, soft, technologie - techniky - nastroje, kresba, malba, a samozrejme nie len ta digitalna.

Mala prosba:
na inete sa bude preberat asi najviac web grafika, mozete samozrejme slobodne aj tu, ale prosim vas problematiku zdrojaku/html/ tu nepreberajte existuje na to jeden specialny klub "www". Dakujem. :0)

cestujicivnoci  
Aha, je to tam. Díky.
Nmaster Every sperm is sacred,  every sperm is good.
nahore v panelu je rozmer vyberane oblasti v procentech tak ho nastavit na -100%
cestujicivnoci  
A ještě jeden dotaz. Od určité úrovně přizoomování se mi kurzor, běžně ukazující tvar a rozměry štětce, změní v jakési dva zkřížené oblouky. Má to nějaký účel, nebo je to chyba? Dá se to nějak vypnout?
 
Finwe To není jako práce s buzolou,  děti
edit > transform > flip?
cestujicivnoci  
Dotaz. Můžu ve photoshopu vyselektovatou oblast zrcadlově překlopit se zachováním rozměrů? Umím to jen přes ctrl+T a pak tažením myši, ale při tomhle postupu nefunguje nic, co by ty rozměry nějak fixovalo, takže tu velikost si natáhnu jak chci, což nechci.
 
Mikey Piškoti mají porno rádi. 
Tohle dělám pomocí vrstvy úprav. Přijde mi to efektivnější.
Aha, český PS. Ctrl+klik na to okýnko vedle názvu hladiny udělá selekci dané hladiny a pak si s ni můžeš dělat co chceš. Ale taky vlastně záleží na verzi PS. Ale od 5ky to tak fachá
cestujicivnoci  
Jestli myslíš ctrl+klik na vrstvu v toolbaru vrstev, tak to mi nedělá nic jiného, než klik samotný. Nicméně teď se mně ten problém už neděje. Když jsem chtěl vrstvu převést na grayscale, převedl se celý obrázek a hned bez dalšího nastavování. Teď když dám Obraz / Přizpůsobení / Černobílý, vyběhne mi panel, kdy můžu nastavit výsledné barvy a po potvrzení se to aplikuje. Funguje to nejen pro pouze vybranou vrstvu, ale dokonce jen pro výběr, když chci. Takže dotaz vyřešen, ale nevím, co dělám jinak, než když mi to nešlo = zčernobílilo to komplet obrázek.
A máš tu hladinu "Selected" (ctrl+klik na okno hladiny) ?
cestujicivnoci  
Dotaz: můžu ve photoshopu převést jen jednu vybranou vrstvu na grayscale? Už jsem to potřeboval víckrát, vždycky to skončilo nějakým trapným vykopírováním někam do jiného obrázku.
 
A to u mne myslím nastavení medium, protože high bylo lepší, ale zase mělo nějaký artefakty jinde :-)
tak takhle to zvektorizuje Inkscape. Působí to trochu vyblitě
takže VM win!
 
no pecka, přesně něco takovýho sem potrřeboval.. mockrát díky!
Kua, sem na to zapomněl, sorry... Takže EPS here a je to tohle:


A tady zvektorizováno VMkem

supr díky
jsem pro... navrhni nějaký referenční obrázek
Nevim, muzeme porovnat
umi VM prevadet vektor lip, nez Inkscape?
Zítra ti sem hodím něco, co jsem dělal loni pro kámošku na Mikuláše do hospody. Taky z obrázku "placeného" jsem přes VM to hodil do vektorů
Jj, vector magic je super, jestli jsem to detekoval podle nazvu zipu dobře.