Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

Téma:

Počítače a Internet

Spravuje:

fuxoftReklamaOpen-source operační systém pro mobily a nejen pro ně.

android.com - Oficiání stránky
source.android.com - Oficiální stránky open-source projektu (SDK, emulátor...)
androidguys.com
androidcommunity.com
android-developers.blogspot.com - Pro developery
Seznam platforem, na kterých Android je nebo může být nainstalován


Kvalita WiFi je mi na nic v momentě, kdy začnu telefonovat a potřebuju ten hovor vést i poté, co odejdu z bytu. Jak píšu, když je blbý mobilní signál, úplně to chápu a dává to smysl, ale jinak s tím je podle mě spíš mrzení.
Vakovlk Vládni, Čechie! 
Proč Android nemá širší scrollbary, byly dřív širší (v A 8 a nižších)? Dá se to nějak nastavit nebo doinstalovat?
Ani není možný tapnout třeba do poloviny scrollbaru a přenést se tak do poloviny stránky v prohlížeči, kikoti fakt.
 
Přenos záložek ve Firefoxu mezi PC a Androidem
Na PC mám záložky, postupem na https://support.mozilla.org/cs/kb/synchronizace-zalozek-panelu-historie-hesel-ve-fir je synchronizuji s Androidem, jsou vidět pod Menu -> Záložky -> Záložky z počítače -> Nabídka záložek.

Existuje nějaký rychlý způsob, jak ten seznam záložek na Androidu zobrazit, nebo ho mít jako postranní panel, jako je to na PC?

 
No však o to jde. Třeba v takovém Neratově v Orlických horách ani jeden z českých ani polských operátorů signál nemá, a ani nemusí do sklepa.
Reakce na | Vlákno  
Jsou místa, kde fakt není vůbec signál. Jako třeba u nás doma. Aniprt. Bez volání přes WiFi bych byl ztracen.
 
kostej3 Na špatném vkusu není nic špatného 
ano, zpravidla jednou rukou škrtím někoho u zdi a druhou zvedám telefon "How can I help you" :)
arnost Snad zas nechci tak  moks
kostej3 Na špatném vkusu není nic špatného 
To je dané kvalitou wifi, jakmile se dostaneš ma místo se slabým/zarušeným wifi signálem, tak to je opruz. Ale jak říkáš, v nouzi nejvyšší... já bez VoWifi nemohl ani do sklepa, když jsem držel servis, protože tam nemá nikdo z operátorů ani čárku. wifi tam dostřelí v pohodě, rušení minimální.
Reakce na | Vlákno  
Vakovlk Vládni, Čechie! 
? Volání přes vowifi se přece taky platí podle tarifu, když je tarif "neomezený" tak se naplatí nic ofc.
hkmaly - Slava pomlcky -  .
Aha, dalsi co ma volani zdarma do vsech siti ...
Reakce na | Vlákno  
Upřímně volání přes WiFi dává smysl jenom v okamžiku, kdy máte nějaký katastrofální signál, jinak je to spíš opruz.
 
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
volani pres wifi, volte a dalsi sluzby, nebo spis jejich dostupnost v telefonu na zaklade operatora jsou bohuzel konfigurovane pres carrier xml, coz je vlastne konfiguracni soubor, ktery obsahuje jake sluzby dany operator podporuje. neoperatorske telefony dost casto maji to xml slusne vykostene.

mel jsem podobny problem s moto g5 plus ... krome o2 mi u nikoho neslo zapnout volte (a v podstate bez roota neslo, protoze jsem nemohl zmodifikovat ten carrier konfiguracni soubor), telefon byl koupeny na evropskem amazonu, stejny telefon prodavany o pul roku pozdeji v ceskych pobockach lenovo uz volte u vodafone podporoval.

takze ano, ten samsung band tool tohle omezeni nejak obchazi (aspon docasne a i bez roota), ale po updatu se ti to vrati do puvodniho stavu a budes to muset tim toolem nastavit znova. nebo je taky moznost, ze samsung pro tvoji variantu telefonu vyda carrier list update a uz tam vowifi bude pro tebou zvoleneho operatora povolene.
Samsung Galaxy S20 FE od Vodafone - Wi-Fi volání u T-Mobile
Mám Samsung Galaxy S20 FE zakoupený od Vodafone. Se SIM od Vodafone mám v menu Připojení možnost vypnout nebo zapnout volbu "Volání pomocí Wi-Fi" a skutečně to funguje,

Pokud ale do mobilu dám SIM kartu od T-Mobile, celý ten řádek "Volání pomocí Wi-Fi" z menu Připojení zmizí a nefunguje to. Se stejnou SIM kartou T-Mobile v jiném mobilu volání přes Wi-Fi funguje.

Teoreticky by to mohlo být tím, že je tuto funkci Vodafone u telefonů, které prodává, blokuje. Dřív tomu tak určitě v některých případech bylo. Nyní to jak Vodafone, tak T-Mobile vylučují. Mělo by se to poznat podle toho, co je ve "Verze softwaru poskytovatele služeb". Tam mám:

SAOMC_SM-G781B_OXM_XEZ_12_0003
XEZ/XEZ, XEZ/EUX/XEZ

Na https://samsungmania.mobilmania.zive.cz/clanky/samsung-v-evrope-uspisi-aktualizace-firmwaru-cely-kontinent-by-mel-spadat-pod-jeden-univerzalni-csc-kod/sc-309-a-1354007/default.aspx vidím:

Ukázkové CSC kódy:
XEZ - český volný trh
VDC - Vodafone CZ
O2C - O2 CZ
TMZ - T-Mobile CZ
EUX - univerzální evropský CSC kód

Takže bych měl mít verzi pro český volný trh. A přesto to s T-Mobile nefunguje.Ovšem - pak jsem našel na nějakém fóru doporučenou aplikaci Samsung Band Selection, v ní jsem s kartou T-Mobile volání přes Wi-Fi zapnul - a ono funguje! Dokonce to nastavení přežije restart, odinstalování aplikace Samsung Band Selection i s daty, i výměnu SIM na Vodafone a zpět na T-Mobile. Jenom nevím, co s tím udělá aktualizace firmware.

Nicméně, pořád tam to nastavení "Volání pomocí Wi-Fi" se SIM T-Mobile chybí. Nemuselo by mě to tolik trápit, protože teď mi to funguje, ale máme v rodině několik stejných telefonů od Vodafone a nerad bych po přechodu k T-Mobile zjistil, že Wi-Fi volání nefunguje.

Rozumíte tomu někdo, proč to tak je a jestli jde tu položku v menu zapnout?
 
Scalex Znám všechna písmena abecedy   a nebojím se je použít
Tak jsem se schválně podíval, ze kdy je karta v mém aktuálním mobilu. Koupil jsem ji v roce 2016 a postupně byla ve třech mobilech. Stále bez chyby. Kingston 64 GB.

Je pravda, že ji tam mám jen proto, že je mi líto ji zahodit, v současném mobilu se 128 GB paměti mám po roce zaplněno 60 GB.
 
violetelephant グッバイ、ミスターティーポット 
kdysi jsem sd kartu resil, ale to mel muj telefon 1/2/4 GB interniho uloziste, jeste u telefonu s 16GB jsem si porizoval 64GB sd kartu, abych ji pak nikdy nepouzil (Teda pravda mel sem na ni odlozenych par giga mp3, ale nejak jsem prestal casem telefon na vyhravani hudby stejne pouzivat), do dalsiho telefonu se 64GB jsem tu kartu presunul jen kvuli tem mp3, a posledni telefon (se 128GB uloziste) uz sdkartu ani nema ... a nechybi mi.
 
Navic rychlosti internich vs msd jsou nebe a dudy
Samsung Evo MicroSD jsem uz reklamoval. Mrtvych Kingstone bylo mraky.
operator304 gotta say this is weird  even for an 80's band
Tu jsem mel taky jednu. Pravda, vydrzela asi rok.
Zajímavé, už roky používám všude SD karty Samsung EVO a neodešla zatím ani jedna. Ťuk ťuk.
operator304 gotta say this is weird  even for an 80's band
Na to mam neomezeny data a stejne se na mobilu na nic moc koukat neda.

Mne tak po pul roce vzdycky SD karta zdechla. Bylo jedno jaka. Znackova, neznackova, pomala, rychla... proste najednou nesla precist.