Reklama
Nepřihlášený uživatel | Zaregistrovat se
 

I přesná citace, pokud je vytržená z kontextu, může být lež. (krtek)

Vítejte,

Sledovač klimatických opatření

Rád bych, aby se zde diskutovalo alespoň trochu fundovaně, slušně a s určitou pokorou.

Aktuální téma: prokazatelnost globálního oteplování.
Zdroje:
Zpráva IPCC - anglicky
článek Michaela Crichtona na téma věda a její role v dnešní společnosti
Reporty IPCC
Draft celé zprávy IPCC


Tramp00x Migrant z mageo.cz 
No, právě. Ledovce tečou.
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Posunuli se z místa přistání 5km...
Tramp00x Migrant z mageo.cz 
Ten led se vselijak hejbe, praska, tece. A zalezi na miste.
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
LOL to asi ne, viděl jsi to video? Za 46 let byly letadla 75m pod ledem...
Tramp00x Migrant z mageo.cz 
Jinak zas tak moc tam nesněží, zvlášť v zimě ne.
Tramp00x Migrant z mageo.cz 
Kdyby mělo připadnout metr ledu tak by muselo připadnout asi 50 m sněhu. Nejspodnější vrstvy jsou asi 120 tisíc let starý.
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
No jo nevím jestli přibude 1m ledové vrstvy nebo jen sněhu, ale počítám že spíš toho ledu, 1m sněhu napadlého ročně by asi bylo málo.
Tramp00x Migrant z mageo.cz 
Tak to potom nechapu ten tvuj vypocet toho sucha.
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Spíš už ledová...
Tramp00x Migrant z mageo.cz 
Cože???? Sněhová vrstva 1000 m ????????
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Tato Bojová Letka Zmizela Z Radarů V Arktidě. Ale Po 46...
Zdánlivě to sem nepatří, nicméně tam říkají že v Grónsku přibude 1-1,5m sněhu ročně, (tedy v letech po válce, po 2000 už ne) a sněhová vrstva je nějakých 1000m (někde až 3000) tak to tam před 1000 lety (-+) bylo sucho?
 
Tander Lee  
Clanek o "blokovani pocasi". Sice se nevi, zda za to muze GO, nebo ne, ale je to presne ukazka pruseru, ktery lidstvo ceka: https://www.carbonbrief.org/jet-stream-is-climate-change-causing-more-blocking-weather-events

(Muj odborny nazor cloveka lehce obeznameneho s fyzikalni chemii je, ze ano. Odpovida to chovani nerovnovaznych systemu, zejmena tech, co jsou od rovnovahy daleko. Protipolem, se stejnym teoretickym zakladem jsou pak naopak prudke zmeny teploty - napriklad na prelomu brezna a dubna v Normandii zaznamenali rekordni rozdil teplot. Behem 5 dni se jim ochladilo o 30 stupnu (z 24 na -6). Takhle na zacatku jara je to pro rostliny i zvirata dost devastujici.)
 
Tander Lee  
(A o důvod víc, proč se klimaskeptici tak hezky překrývají s kreacionisty. Ti fyzikální chemii taky nerozumějí.)
Tander Lee  
Jo, ten komplot má švédské kořeny. Jeho matka se jmenovala Carolina Thunberg Arrhenius. A zjevně je to linie, ve které se přenáší autistické geny:

At the age of three, Arrhenius taught himself to read without the encouragement of his parents, and by watching his father's addition of numbers in his account books, became an arithmetical prodigy. In later life, Arrhenius was profoundly passionate about mathematical concepts, data analysis and discovering their relationships and laws.
At age eight, he entered the local cathedral school, starting in the fifth grade, distinguishing himself in physics and mathematics, and graduating as the youngest and most able student in 1876.

Reakce na | Vlákno  
zajímavé
Reakce na | Vlákno  
pKV Rem tene... 
Svante August Arrhenius
švédský věděc, jeden ze zakladatelů fyzikální chemie, už v roce 1896 při zkoumání dob ledových předpověděl vliv CO2 vznikajícího při spalování uhlí na oteplování celé planety... (jen takové malé připomenutí)
 
bwian I'm a lucky bastard! 
https://www.washingtonpost.com/opinions/how-bidens-new-deal-can-really-make-america-great-again/2021/04/01/667af1e0-9321-11eb-a74e-1f4cf89fd948_story.html

Biden’s plan harks back to the New Deal. During the Great Depression, the Works Progress Administration (WPA) built or improved almost 1,000 airports, creating the backbone of the modern airline industry. The president’s proposal will help create a modern electric vehicle system by funding a network of 500,000 chargers. The 1936 Rural Electrification Act brought electricity to rural areas. Biden proposes doing the same with high-speed Internet, which he argues is the equivalent in today’s economy. The New Deal was bigger (relative to the size of the economy at the time), but it is the only valid comparison with what the Biden administration is proposing.
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
Aplikace Google Maps bude řidičům navrhovat nejekologičtější trasu, roli budou hrát různé faktory

Zdroj: https://www.lidovky.cz/byznys/aplikace-google-maps-bude-ridicum-navrhovat-nejekologictejsi-trasu-roli-budou-hrat-ruzne-faktory.A210331_102005_ln-byznys-portfolio_lijk
 
El_Diablo Ultraortodoxní ateista a fanoušek  Chucka Norrise!
 
Spotřeba uhlí by v Číně, Indii i Spojených státech měla podle odhadů letos vzrůst na úroveň před vypuknutím pandemie covidu-19. Důvodem je také vyšší spotřeba některých průmyslových odvětví, která by se měla vrátit na úroveň z roku 2019. Informoval o tom portál Bloomberg.

Elektrárny v USA by podle amerického Energetického úřadu měly v letošním roce spotřebovat až o 16 procent více uhlí než v roce 2020. V roce 2022 by se spalování mělo navýšit ještě o další tři procenta.

Mohou za to zejména vyšší ceny zemního plynu, které jsou oproti loňskému roku až o 40 procent vyšší a ceny by se podle analytiků neměly příliš měnit ani do konce roku 2022. Společnosti tak vůči zemnímu plynu našly alternativu v uhlí, jehož spalování je nyní levnější.

https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranicni/usa-cina-indie-spalovani-uhli-elektricka-energie-biden.A210316_101517_eko-zahranicni_jla